HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Začíná český skicrossový pohár. Pro každého

Začíná český skicrossový pohár. Pro každého

Již nejbližší víkend 21. – 22. ledna se v areálu Karolinka v Beskydech uskuteční první letošní závod Českého poháru ve skicrossu. Zúčastní se celá česká špička, ale do otevřené kategorie se může přihlásit kdokoli. Máte také pocit, že to stojí za za vyzkoušení?

V kategorii „FIS“ určené pro závodníky nebude chybět například několikanásobný mistr světa a vítěz světového poháru Tomáš Kraus, který včera na závodě světového poháru ve francouzském Les Contamines vyhrál malé finále a skončil na pátém místě.

Pokud se nechcete zúčastnit jen z pozice diváků, ale rádi byste si závodní trať sjeli na vlastních lyžích (vněkterých fázích trati možná též na vlastních zádech, bohu či zadku 🙂 ), je pro vás určená kategorie „hobby“, kam se může přihlásit opravdu každý. Základní ochranné bezpečnostní vybavení je stejně tak samozřejmostí jako nutností.

Oba dny je prezentace závodníků od 8 do 9 hodin, následuje prohlídka tratě a tréninkové jízdy, kvalifikace začíná v 11:15, vyřazovací jízdy ve 13:30. Startovné je 250 Kč a je nutné se předem přihlásit do 19. ledna na email pořadatele. Podrobnější info naleznete na skicross.cz.

Pokud vám Karolinka nevyhovuje termínem či lokalitou, můžete se podívat na některý z dalších závodů. Třeba hned další víkend v krušnohorských Potůčkách, poslední víkend v únoru v Bublavě rovněž v Krušných horách nebo 23.3. na Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně. Další závod se jede o den později na stejné trati, ale již bez kategorie „hobby“ a se statutem mistrovství ČR.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: