Záchranná akce na Manaslu + VIDEO

Záchranná akce na Manaslu + VIDEO

Nedávno jsme zde informovali o lavině, která zabíjela na Manaslu. Zajímá vás, jak taková záchranná akce vypadala? Nebo kolik se na ní podílelo lidí? To a ještě mnohem více, třeba nádhernou himálajskou scenérii, můžete vidět na přiloženém videu.

Utržený sérak ve výšce okolo 7400 metrů nad mořem způsobil nepředvídatelnou obří lavinu, která se v brze ranních hodinách prohnala přes Camp 3 a zasáhla celkem 31 nepřipravených horolezců. Obětí je zatím oficálně 11, avšak někteří se stále pohřešují a každým dnem se nacházejí, bohužel, další těla.

Lavina se terénem dál hnala i na Camp 2, kde v osudnou chvíli bylo přes 30 stanů a okolo 150 lidí! Tito lidé však mohou nyní hovořit doslova o štěstí (v neštěstí), neboť valící se sníh pohltily 3 obrovské trhliny před stanovým táborem, a tak stany ohrozil „pouze“ vítr a poletující sníh. Díky tomu mohla záchranná akce bezprostředně začít, protože málokoho tyto poměry nevzbudily.

Nyní se můžete podívat, jak záchranná akce probíhala, jak detailně vypadá místo nehody a co se vlastně při takové akci všechno „dělá“.

Zdroj: himalayanascent.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: