Začal světový pohár v boulderingu! + VIDEO

Začal světový pohár v boulderingu! + VIDEO

Po zimním spánku se kromě přírody probouzí k životu také světový pohár v boulderingu, který odstartoval tento víkend v čínském Chongqingu. Kdo vyhrál, a jak dopadlo naše želízko v ohni Libor Hroza, se dozvíte v článku.

Abych vše uvedl na pravou míru, tak vám musím říct, že kromě boulderingu se soutěžilo také v tzv. speed climbingu a pravě v něm se předvedl náš reprezentant Libor Hroza, který obsadil skvělé, i když pro něj možná trochu trpké, druhé místo (čas – 00:07,28). Na zlatý stupínek si doslova vyběhl devatenáctiletý Rus Dmitrij Tomofejev v čase 00:06,47. Ve stejné disciplíně soutěžily také ženy. Ruská nadvláda je zřejmá:

1. místo – Gaydamakina Alina (RUS) 00:09,24

2. místo – Krasavina Maria (RUS) 00:09,44

3. místo – Titova Natalia (RUS) 00:09,47

A co bouldering?

V něm bylo finálové pořadí pestřejší, co se národností týče. Zvítězil Rakušan Jakob Schubert, který za sebou nechal Guillaumeho Glairona Mondeta (FRA) a  Rustama Gelmanova (RUS).

V ženách zvítězila Japonka Noguchi Akiyo, druhá byla Rakušanka Anna Stöhr a pro třetí příčku si vylezla Číňanka Kim Jain.

Rozdíl mezi speed climbingem a boulderingem?

Speed climbing se vyznačuje technicky „jednoduššími“ cestami a lezci se je snaží překonat v co nejkratším čase.

Bouldering se oproti tomu prezentuje technicky obtížnými cestami, v nichž hraje roli počet pokusů, kroků a dosažená „výška“. Podrobnou definici si můžete přečíst tady ve spodní části textu.

Pro lepší představu se můžete podívat na ukázková videa z obou disciplín.

Podle mě je speed climbing jeden z nejkrásnějších sportů, které jako divák můžete sledovat.

Bouldering

Další zastávka vlaku s názvem světový pohár bude ve slovinském Log-Dragomer , a to už za dva týdny. Takže pokud ještě nemáte na toto datum naplánovaný program, dal jsem vám tip na skvělou podívanou.

S využitím ifsc-climbing.org/Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: