HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zábava vyvolených – freeskiing + VIDEO

Zábava vyvolených – freeskiing + VIDEO

Ti, kteří holdují lyžování, určitě znají freeskiing, tedy lyžování volným terénem v kombinaci s různými triky. Jedním z nejlepších světových jezdců tohoto formátu je Francouz Julien Regnier – podívejte se na jeho kousky!

My, nevyvolení

Možná vás zaujalo v nadpisu spojení slov „zábava vyvolených“ – jak to vysvětlit? Inu, díval jsem se na desítky videí různých freeridistů a freeskierů a dalších extrémních sjezdařů. Oni totiž nemají ve své standardní výbavě předražený skipas či pět let staré lyžáky, nýbrž soukromý vrtulník, sněžné skútry a další vymoženosti (sněžnice, mačky, cepíny…), aby se mohli dostat do těch nejpanenštějších svahů a terénů. Tím však jejich výkony vůbec nechci zlehčovat, třicetimetrové skoky ze skal, nebezpečná rychlost, laviny a další jevy ohrožující životy nejsou legrace! Jen je třeba uvést na pravou míru rozdíl mezi lyžařem provádějícím své triky na upravených rampách a profi freeskiery – je to již zkrátka jiná liga ve všech ohledech, ale naštěstí je to vždy pastva pro oči!

Julien Regnier (33 let), původem z Francie, je světoběžník prvního řádu – nejen, že si libuje ve svazích domovských Alp, ale často odjíždí předvádět a učit se své triky na Aljašku a do dalších zemí s nejlepšími sněhovými podmínkami na světě (státy Jižní Ameriky). Za své sjezdy, triky a vůbec působení na horách obdržel mnoho uznání, ale i například ocenění nejlepšího snímku soutěže Powder Video Awards 2011 za film Revolver, který je z velké části autentickými nahrávkami kamery připevněné na jeho přilbě!

Natočených filmů, nebo aspoň role v nich, má na účtě více – Everyday Is A Saturday, Ski Porn, Like A Lion atd., je tudíž zřejmé, že zkušeností má dost! Není rovněž náhoda, že ve svém volném čase se věnuje zpracovávání pořízených materiálů pro známé Poor Boyz Productions.

A na část oceněného Revolveru, přístupnou na severu youtube.com, se nyní můžete podívat! Užijte si rychlost sjezdů a bílou nádheru, které je u nás v zemi poslední roky pomálu!

A zde je ještě druhé video, jakýsi průřez sezónní činností Juliena Regniera. Rovněž velmi chytlavý snímek!

https://www.youtube.com/watch?v=oCGWSu8RjzA

S využitím adidas.com.

adidas

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: