Za Silvestrem na Labskou boudu!

Za Silvestrem na Labskou boudu!

Vánoční svátky a s nimi také Silvestr se nezadržitelně blíží. Co kdybyste tento čas strávili v Krkonoších, konkrétně na Labské boudě!

Nikdo mě nepřesvědčí, že Silvestr můžu strávit lépe než na horské chatě či chalupě daleko od přeplněných hospod a ruchu velkoměsta. Mám to štěstí, že s kamarády jezdím už několik let na takovou „samotu u lesa“ bez elektřiny a vody. Více než o Silvestr jde o několik dnů strávených s přáteli daleko od města a tak trochu v době kamenné Smějící se.

Ale vy určitě nechcete dobu kamennou!

Ne každý má takové štěstí, ale to není důvod, abyste ke konci roku nevyrazili na pár dnů do hor. Labská bouda vám sice nenabídne dobu kamennou, ale předpokládám, že většina z vás něco takového ani nechce Usmívající se. Naopak, můžete se těšit na pěkné zázemí, dobré jídlo a krásné výhledy do Labského dolu, na Dívčí a Mužské kameny, Malý Šišák nebo na Zlaté návrší, Luční horu, Medvědín, Stoh a na Sněžku.

Nemyslete si, že strávit Silvestra na Labské boudě musí být nějaké snobárna, která je jen pro německé turisty. Od listopadu letošního roku je nově k dispozici tzv. turistická třída, která nabízí pěti lůžkové pokoje. Pokud máte vyšší nároky, tak by vás měly uspokojit pokoje v „ekonomické třídě“ a „třídě standard“. Pro ty nejskromnější nocležníky jsou připraveny jednoduché pokoje, do kterých si musíte přinést vlastní spacák a karimatku.

Z jídla je pro vás připraveno silvestrovské menu, což je tradiční raut s typickou českou kuchyní a novoročním přípitkem.

Další informace o ubytování a cenách najdete na stránkách Labské boudy.

Kde se Labská bouda nachází a jaké na vás čekají aktivity?

Jak už bylo zmíněno výše, Labská bouda se nachází v KRNAPu neboli Krkonošském národního parku. Leží ve výšce 1340 metrů na příhodném místě s názvem Labská louka, která se rozprostírá nad údolím ledovcového původu – Labský důl.

Právě cesta tímto údolím je hlavní turistickou trasou k Labské boudě a začíná se v jednom z hlavních center Krkonoš, kterým je Špindlerův mlýn (Špindlerův mlýn – Labská bouda cca 9 km po modré značce). Druhá varianta přístupu k Labské boudě ze Špindlu je po červené turistické značce přes Medvědín (1235 m) a Vrbatovu boudu. Při výběru této trasy se budete na Labský důl dívat tzv. z patra, protože ho budete mít téměř celou dobu pod sebou. Další možná východiska jsou z Harachova (cca 12 km), Rokytnice nad Jizerou (cca 8 km) a Jablonce nad Jizerou (cca 13 km).

Kromě turistiky, která je asi hlavním lákadlem celé oblasti, si můžete vyzkoušet sporty jako je mushing (psí spřežení), ledolezení, běžky či skialpinismus. Labská bouda nabízí také možnost vzdělání se v lavinové problematice prostřednictvím aktivních kurzů.

Aktivitám kolem Labské boudy jsou na pohora.cz věnovány také články o ledolezení a Pančavském vodopádu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: