Za krásami Jižního Tyrolska: zimní radovánky v oblastech Ratschings a Ahrntal

Za krásami Jižního Tyrolska: zimní radovánky v oblastech Ratschings a Ahrntal

Italská údolí Ratschings a Ahrntal jsou oblíbenou destinací nejen lyžařů. Na návštěvníky zde čeká krásná příroda, jedinečná gastronomie a bohatý program, který ocení i rodiny s dětmi. Pojďte s námi objevit tento krásný kout Jižního Tyrolska!

Zimní měsíce nabízí unikátní příleži­tosti pro nezapomenutelnou dovo­lenou. Jižní Tyrolsko/Südtirol, které se nachází na severu Itálie, v sobě snoubí kulturu i přírodu slunného Středomoří a Alp. Díky této jedineč­né kombinaci se návštěvníci mohou těšit nejen na dechberoucí scené­rie, ale také na nezapomenutelné kulinářské zážitky, které jsou ještě podpořeny vřelostí a pohostinností místních obyvatel.

ZASNĚŽENÉ KOPCE A PANORAMATA, KTERÁ SI VYCHUTNAJÍ VŠICHNI LYŽAŘI

Jižní Tyrolsko je oblíbenou destinací lyžařů všech pokročilostí, věkových kategorií a díky upraveným sjezdovkám sem rády vyráží i rodiny s dětmi. Velmi moderní lyžařské středisko Ratschings například nabízí 28 kilometrů širokých a udržovaných sjezdovek, na které lyžaře dopraví 8 ultramoderních lanovek. Ty zajišťují nejen bezpečný způsob přepravy, ale současně nabízí i unikátní výhledy. Velkou výhodou tohoto skiareálu jsou i pohodlná garážová stání, možnost uskladnění lyží a samozřejmostí je i půjčov­na zimního vybavení a sportovní obchod, ve kterém si mohou lyžaři dokoupit vše potřebné.

Dalším skiareálem, který nadchne milovníky zimních sportů, je jednoznačně Ahrntal. Toto údolí se nachází severně od horského masivu Dolomity, nabízí unikátní výhledy na okolní přírodu, která zahrnuje 80 horských vrcholů vyšších než 3 000 m, více než 76 km upravovaných širokých sjezdovek a lyžaři jistě ocení moderní lanovky, které zajišťují maximální pohodlí. Ranní ptáčata si navíc mohou vychutnat unikátní příležitosti a vyrazit na místní sjezdovky jako první. Užijí si tak jedinečný zážitek, kdy jsou prvním lyžařem, který v ten den brázdí svah.

Více informací

AKCE FREE SKIPASS v Ahrntalu: V období od 4/12 do 23/12/2021 můžete využít akci a 3 nebo 6 dní lyžovat zdarma. Podmínkou je pobyt na minimálně 4 nebo 7 dní. Více o akci a zimní nabídce Ahrntalu na suedtirol.info/zimni-ahrntal

Ratschings: Celou zimní nabídku oblasti Ratschings najdete na suedtirol.info/zimni-ratschings

MÍSTNÍ KUCHYNĚ NADCHNE JEDINEČ­NOU CHUTÍ A LOKÁLNÍMI PRODUKTY

S Jižním Tyrolskem je neodmyslitelně spjata originální gastronomie, která si vysloužila již 25 michelinských hvězd, a která staví na poctivých místních produktech. Lyžaři i návštěvníci této oblasti se mohou těšit na řadu horských chat i luxusních restaurací, jenž pobyt v zasněžené oblasti ještě krásně doplní úžasným gastronomickým zážitkem.

Kulinářský zážitek čeká na všechny návštěv­níky i v Ahrntal. Zde je navíc velmi popu­lární místní sýrárna, kde mohou zájemci proniknout do tajů výroby sýrů, mléčných produktů a nakouknout do procesu výroby proslulého Graukäse – ochuceného tyrol­ského šedého sýra. Jistě oceníte i na lyžích příjemné gastronomické akce jako Aperitiv v gondole anebo Ski & Cheese.

Chaty i restaurace v údolí v okolí obce Ratschings nabízí jednu místní specialitu za druhou. Mezi nimi například jablečný štrúdl, meruňkové knedlíky, dezert císařský trhanec Kaiserschmarrn, plněné taštičky Schlutzkra­pfen, sýrové halušky Kasnocken a další dobroty, po kterých se sliny jen sbíhají.

Kuchyně v Jižním Tyrolsku poskytuje jedi­nečné snídaně, které často zahrnují čerstvě upečený farmářský chléb a domácí marmelá­dy, řadu drobných pochutin, které příjemně zahřejí, plnohodnotné obědy a večeře a samozřejmě lahodná italská vína. Každý, kdo do této oblasti vyrazí, ať už za lyžováním nebo třeba za horskou turistikou, si bude moci vybrat z širokého množství horských chat i restaurací. A ve všech na něj budou čekat chutné pokrmy a pohostinnost místních lidí.

ZÁŽITKY, KTERÉ OCENÍ CELÁ RODINA

Jižní Tyrolsko myslí skutečně na každé­ho. Nabízí proto celou řadu atrakcí nejen pro dospělé, ale hlavně pro děti. A je tak ideálním místem pro rodinnou dovolenou. V Ratschings je například široká nabídka pro dětské lyžaře. Pro děti, které stojí na lyžích poprvé, jsou připraveni profesionální instruktoři a lyžařské školy, kde je trpělivý a přátelský přístup samozřejmostí. Nechy­bí zde ani speciální lyžařské trasy určené naprostým začátečníkům, sáňkařské dráhy a rodinné projížďky v kočáře s koňským spřežením, který jede skrze alpské údolí s nádhernými scenériemi. Zkušenější lyžaři zase ocení místní funpark plný překážek a skokánků.

Zábava pro celou rodinu. Ahrntal, Jižní Tyrolsko, Itálie
Zábava pro celou rodinu. Ahrntal, Jižní Tyrolsko, Itálie

Na vyžití pro celou rodinu myslí i v oblasti Ahrntal. Kromě širokých a udržovaných sjez­dovek pro milovníky zimních sportů je zde velmi populární i zimní bobová dráha. Tato dráha o délce téměř 2000 metrů umožňuje jet rychlostí až 40 km/h a kromě adrena­linové jízdy nabízí i pohled na nádhernou okolní přírodu. To ovšem není jediná mož­nost vyžití ve skiareálu Ahrntal. Pro děti jsou zde připraveny i sáňkařské dráhy, dále blízký zábavní park s iglú, hradem, skluzavkami a dalšími zábavnými atrakcemi, a dokonce je zde i sjezdovka lemovaná dinosaury. Ne­chybí zde ani zkušení instruktoři a lyžařské školky, takže si zde lyžování a pobyt užije skutečně každý.

V zimních měsících nabízí Jižní Tyrolsko skutečně program pro celou rodinu. Od lyžařů, přes nadšence do zimní turistiky, po vášnivé gurmány. Vše je navíc doprovázeno dechberoucími scenériemi a příjemnou atmosférou.

Foto © Hansi Heckmair, © Manuel Kottersteger

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: