Z Mont Blancu do Chamonix za 32 minut + VIDEO

Z Mont Blancu do Chamonix za 32 minut + VIDEO

Na konci dubna padl nový rekord v oblasti Mont Blancu – z bělavého vrcholku až na náměstí v Chamonix to zvládli dva lyžaři za pouhých 32 minut. Jak moc to bylo snadné?

Trojboj!

Lyžaři Antoine Montegani a Nicolas Anthonioz překonali 25. dubna 2013 nový rekord – více než 3 500 výškových metrů a trasou dlouhou přibližně 14 kilometrů (z vrcholku hory na náměstí v Chamonix) zvládli urazit za 32 minut – využili k tomu lyžování, jízdu na kole a závěrečný sprint. Takto ve výsledku to zní všechno krásně, ale všechno zrovna nevyšlo. Navíc – 20členný tým mající stejný cíl – rychlostní rekord na cestě dolů – vyrazil již o půlnoci a 9 hodinovým výstupem na vrchol celou akci poctivě odstartoval..

Původně se to zdá jako aprílový žert a snad i takový nádech video nechtěně má (nebo plán jednoduše aktéři vystavěli na malé komičnosti…) – připravení borci se na vrcholku Mont Blancu (4810 m n. m.) odpíchnou s povzbuzováním k co nejrychlejšímu výkonu, následně sjedou ledovec, kličkují mezi trhlinami, co nevypadají vůbec příjemně, a ani se nenadají, dostanou se doprostřed hustého lesa, kde lyžařské radovánky končí tak rychle, jako začaly.

Čas letí kvapem a není příležitost se přezout, převléct, nebo dokonce sundat lyže! Co víc – na cestě dolů se trochu ztrácí a zmatkují, připravené kolo na cestě nalezne pouze Nicolas a Antoine (zbytek z 18 členného týmu se ztrácí v lese..), kam doběhnou s lyžemi v ruce. Následně okolo 10 minut šlapou v těžkých lyžařských botech na kole až na náměstí v Chamonix k domluvenému kostelu, kde trasa končí. 32 minut poměrně zajímavého výkonu mu však už nikdo nesebere! Gratulace! (A kdo kdy běžel už jenom v těžkých pohorkách, musí gratulovat dvojnásob!)

Po zhodnocení akce Nicolas prozrazuje: „Po dnešku už to nechci opakovat. Je to hrozně náročné – ta cesta nahoru – a docela riskantní. Měli jsme velké štěstí, že jsme nepřišli k úrazu!“

Ano, tak už to ve světě adrenalinu bývá …

Naštěstí je vše (k obecnému veselí) natočeno na kameru, a tak si autentické záběry můžete vychutnat. A dokonce ve dvojí podobě – buď sestříhané s komentářem na známé televizní stanici EpicTV, nebo nenestříhané z hlavy jednoho z lyžařů – tyto záběry však končí na konci lesa.

EpicTV sestříhaná událost:

Dvacetiminutový boj ve svahu:

Rekord na cestě dolů tedy stanovili, nicméně pro cestu „tam-zpět“ ho stále drží Mattheo Jacquemond se svým časem 5 hodin 5 minut z Chamonix na vrcholek Mont Blancu a zpět! Neskutečné!

Zdroj: adventure-journal.com a theactivetimes.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: