Worldee: Cestovatelský on-line deník aneb všechny cesty na jednom místě

Worldee: Cestovatelský on-line deník aneb všechny cesty na jednom místě

Do světa míří nový ambiciózní cestovatelský start-up, který je celý pod taktovkou českých cestovatelů a tudíž dostupný v češtině – Worldee. V podstatě se jedná o moderní on-line cestovatlský deník, který uchovává všechny vaše cesty, jejich itineráře, fotky a videa z nich, a tak vám poskytuje dokonalý přehled o tom, kde, kdy a s kým jste byli, kolikrát jste navštívili konkrétní země a destinace a jaká místa jste zde procestovali.

Na webovém portálu www.worldee.com si jednoduše vytvoříte osobní profil a kromě toho, že sem snadno zaznamenáte všechny své cesty včetně fotek, můžete také vše sdílet se zbytkem světa nebo se třeba i nechat inspirovat od jiných cestovatelů.

A jak takový profil vypadá? V první řadě má úvodní stranu, kde je hlavním prvkem mapa světa, ze které snadno poznáte, jaké země jste již navštívili a také kolikrát. Po kliknutí na jednu z navštívených destinací se vám zobrazí detailní informace o návštěvě, všechny absolvované cesty, počet ujetých / nachozených / nalétaných kilometrů a také pořízené fotografie.

Obrovskou výhodou fotogalerie je fakt, že každá fotografie obsahuje časovou a místní informaci, a tak při prohlížení fotografií přesně víte, v jaké části cesty byla daná fotografie pořízena. Kromě přesných časových i místních údajů můžete každou fotografii doplnit také vlastním komentářem a snadno tak vytvořit krásný cestopis dané cesty. Tlačítko „Spustit prezentaci“ pak umožňuje přehrát všechny pořízené fotografie spolu s časovou osou a mapou, čímž prezentace fotografií dostává úplně jiný rozměr.

A protože fotografování je nedílnou součástí cestování, právě fotky jsou jednou z hlavních součástí worldee. Ať už disponujete super moderní technologií, nebo fotíte jen mobilem, v případě, že nejste profesionální fotograf a vlastní webovou doménou, většina vašich fotek končí stejně – a to v zapomnění. Na worldee máte cesty přehledně seřazeny podle zemí, ve kterých byly pořízeny, u každé pořízené fotografie se vám zobrazuje přesný časový i místní údaj, takže i po delší době po vaší cestě stále víte, kudy jste jeli a jaká místa navštívili. Prezentace fotek kamarádům, rodičům, babičkám a dědečkům, pak dává mnohem větší smysl a ti, kterým cestu ukazujete, mohou kráčet ve vašich stopách a cestu tak prožít s vámi.

Podobně jako třeba na instagramu a jiných sociálních sítích, můžete na worldee sledovat ostatní uživatele a třeba se nechat inspirovat cestami jiných uživatelů. Pokud například plánujete cestu do Thajska, jednoduše přes záložku „Prozkoumat“ vyhledáte všechny přidané cesty v Thajsku, vyberete si tu, která vám nejvíce vyhovuje a můžete vyrazit!

Zaujal vás projekt? Potom neváhejte a zdarma se registrujte na www.worldee.com a vytvořte si svůj vlastní cestovatelský profil. My v redakci HedvabnaStezka.cz jsme worldee již odzkoušeli a rozhodně dáváme palec nahoru! Místo, kde na věky uchováte své vzpomínky na nejrůznější dobrodružství prožitá během všech vašich cest a věřte, že na worldee tyto vzpomínky nikdy nevyblednou!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: