WOOLIFE – NEJVYŠŠÍ VLNĚNÁ KVALITA

WOOLIFE – NEJVYŠŠÍ VLNĚNÁ KVALITA

Znáte ten pocit, když se potíte v kabince. Žena vám nosí další a další kusy oblečení a vedle vás v dalších kabinkách spousta lidí? Vy se potíte a nejraději byste byli někde jinde nebo prostě pryč? Tak tohle by se Vám opravdu ve firemní prodejně WOOLIFE v Litomyšli stát nemělo. Na výběr toho nejlepšího kousku vyrobeného z vlny budete mít klid. Velikou kabinku se třemi druhy osvětlení a vedle relaxační zónu. Navíc se toho hodně můžete hodně dozvědět o tom, jak se ta vlna dostala přes půl světa do Litomyšle a jak se vlastně vlna zpracovává a že je ovečka nejužitečnější domácí zvíře: kromě vlny nám poskytuje mléko (sýry) i lanolin (kosmetika, farmacie).

WOOLIFE – Vyrobeno v Česku, založeno roku 1990

Při příjemném posezení v zázemí prodejny s majiteli Vlastou a Martinem Veselíkovými jsem zjistil, že tihle lidé opravdu vlnou a firmou žijí. Od roku 1990! Paní Vlasta je od rána do jedné ve výrobě a pak odpoledne na prodejně, kde má kancelář, která je zároveň prodejním pultem a součástí prodejny.

Bavilo mě poslouchat s jakým zápalem pan Veselík obhajoval výrobu v Česku a jeho názory na reklamu, kvalitu a péči o zákazníka. Při prohlídce prodejny jsem se mohl zeptat na cokoliv. O každém vlněném kousku věděli všechno, protože byli u zrodu či nápadu a ten přetavili v reálný, funkční a hezký kousek vyrobený v České republice a z vlny nejvyšší kvality.

Zpracování vlny krok za krokem a paní majitelka Vlasta Veselíková
Zpracování vlny krok za krokem s paní majitelkou Vlastou Veselíkovou

Firemní prodejna v Litomyšli – 200 metrů (nejen) svetrů!

Relaxační koutek, Wi-Fi, bezbariérový přístup, příjemná atmosféra a kabinka na zkoušení s velkorysým prostorem a třemi barvami světla, s poradenstvím těch nejzasvěcenějších – s majiteli. Tak to jsou ve zkratce první dojmy z krásného a příjemně nasvíceného prostoru plného vlny, na kterou se můžete naladit. Za mě se jedná o výjimečně velkolepý prostor, který dává zákazníkovi klid, prostor a čas na výběr toho nejlepšího vlněného kusu oblečení.

Nepanuje zde stres, ruch, hlášení prodejního rozhlasu a ani zde nerachotí nákupní vozíky. Odpočinout si můžete v pohodlných křesílkách v klidové zóně s výhledem na velkoplošná panorámata Českého Švýcarska, kde má firma vlastní pletárnu. Celý prostor doplňují dobové fotografie a popis cesty vlny z Austrálie do krásné Litomyšle a Krásné Lípy, kde z ní ve WOOLIFE pletou a šijí krásné a funkční oblečení.

Interiér firemní prodejny WOOLIFE v Litomyšli
Interiér firemní prodejny WOOLIFE v Litomyšli

Ochranná známka WOOLIFE

Vlněné výrobky jsou označeny ochrannou známkou WOOLIFE, která navazuje na tradiční českou řemeslnou výrobu. Vlněné výrobky jsou inspirovány dílem nápaditých pletařů, krejčích, švadlen a kožešníků v dobách, kdy byla naše země domovem těch nejzručnějších z nich.

Ošahat, v klidu vyzkoušet - to je prodejna WOOLIFE v Litomyšli
Ošahat, v klidu vyzkoušet – to je prodejna WOOLIFE v Litomyšli

Schindlerova pletárna – tradice od roku 1854

Woolife vyrábí pletené oblečení ve vlastní Schindlerově pletárně v Krásné Lípě v Českosaském Švýcarsku, v poslední průmyslové pletárně v ČR, kde pokračují v nepřerušené tradici pletařského řemesla započaté Stefanem Schindlerem v roce 1854. Tedy před více než 165 lety. Speciální je zde zpracování vlny a výroba úpletů. Celá ta Schindlerova pletárna je vůbec unikátní stavba. Funkcionalistický vzhled se skeletovou nosnou konstrukcí zcela eliminující nosnou funkci obvodového pláště. Autorem je architekt Hans Richter. Uvnitř se setkává 165-ti letá tradice s klasickými historickými mechanickými pletacími stroji s nejmodernější technologií a hlavě kvalitou. Takže celý výrobní proces je pod kontrolou od začátku do konce. Což si majitelé cení a jedná se opravdu o unikátní výrobu. Ve WOOLIFE tak navazují na práci předků a s úctou a respektem k jejich dílu v ní pokračují.

Schindlerova pletárna - webové stránky
Schindlerova pletárna – webové stránky

Jak je takové vlněné oblečení vyrobeno?

Ve vlastní pletárně v Českém Švýcarsku založené už v roce 1854.

Např. prádlo: Jedná se o 100% vlnu Merino 140g/m2, 17,7 mikronů, která splňuje standardy Woolmark. Údržba: Perte naruby, na 40°C, program na vlnu, prací prostředek na vlnu, odstředění 400 ot./min. a méně. Myslím si, že tyto na první pohled nepodstatné nebo pro někoho příliš technické údaje, svědčí o jednom faktu:

Ve WOOLIFE ví co a jak dělají.

Můžete se spolehnout, že v Litomyšli se šije z vlastního materiálu, vyrobeného ve vlastní pletárně. Pěkně od začátku do konce doma. Jen tak můžou majitelé a jejich kolegové zaručit nejvyšší kvalitu.

Šáhněte si a objevujte prosím - WOOLIFE
Šáhněte si a objevujte prosím – WOOLIFE

Tradice

„Tradice je předávání ohně, ne uctívání popela.“

Ve WOOLIFE tak navazují na práci předků a s úctou a respektem k jejich dílu v ní pokračují.
S tímto heslem, s elánem, nadšením, energií, s moderními technologiemi a funkčními materiály, s více než 165 let dlouhou tradicí pletařské výroby, na kterou jsou patřičně hrdí a která je zavazuje  pokračovat ve stopách odvážných předků.

Prezentace Schindlerovy pletárny a dva svetry, které od sebe dělí takřka 70 let
Prezentace Schindlerovy pletárny a dva svetry, které od sebe dělí takřka 70 let

Ochranná známka WOOLMARK? Jistota pro zákazníka.

Díky schopnostem a modernímu zpracování do té nejjemnější podoby si ve WOOLIFE vysloužili licenci AWI – Australian Wool Innovation Limited a výrobky se tak pyšní ochrannou známkou Woolmark.

Vy si tak pořídíte vlněné zboží jen té nejvyšší kvality materiálu a zpracování. Náročná kritéria jsou již více než patnáct let pravidelně testována dozorovou kontrolou TWA (The Woolmark Company LTd.).

Unikátní servis a přidaná hodnota WOOLIFE

  • Používají ovčí vlnu především z Austrálie a Nového Zélandu, která je považována za nejlepší na světě. Světoutdooru testoval výrobky WOOLIFE. A tester Vojtěch Dvořák nosí triko Recenze: Vlněné triko Woolife | SvětOutdooru (svetoutdooru.cz) od roku 2017! A pořád ho má a kdyby nebylo dírek od sedáku a lezení, bylo by bez závad. Neuvěřitelné, ale fakt!
  • Vše vyrábí ve vlastních závodech, v malebné Litomyšli a Krásné Lípě = nakupujete přímo u výrobce.
  • Zavolejte, že potřebujete úpravu na míru. Nebo se zastavte. Domluví se s Vámi a najdou řešení. Na přání vykouzlí z běžné konfekční velikosti zboží pro vás jako ulité.
  • Velká mašle, barevný papír, přání ze srdce… Nic není nemožné pro radost vašich blízkých.
  • Při výrobě i balení produktů dodržují smysluplná pravidla, tady se materiálem neplýtvá!

V co věří ve WOOLIFE?

V trpělivou práci. V jednoduchost. V minimalismus. Černá a bílá, to jsou určující barvy WOOLIFE. Žádná velká loga. Značkou-logem je nositel sám o sobě. Žádné potisky. Jen čistá jemná vlna.

Když přijíždíte do Litomyšle zaujme vás v poli cedule s nápisem WOOLIFE. Bez obrázku. Bez vysvětlení. Bez webovek. Co to může být? To si řeknete, ale někteří z vás přemýšlejí dál a nedá jim to. Spolujezdec to zjistí na telefonu. Woolife zní tak zajímavě. Pro všechny, kteří ví, že existuje nějaká vlna. A na to spoléhají majitelé WOOLIFE. Podnítit v lidech zvědavost. I tenhle nápis v polích přivádí zákazníky do firemní prodejny „na kraji města“.

Nejlepší reklamou je spokojený zákazník!

Dále mají své věrné zákazníky, kteří se pravidelně vrací a oceňují extrémní kvalitu a užitné vlastnosti vlny a vlněných výrobků, které jsou slovy majitele udržitelné – doroste nová vlna. Ekologické – můžete je zakopat do země a za pár let tam nic nezbude. Funkční – nesmrdí. A vlna je příjemná, měkká, hebká, a tak akorát hřejivá.

Od ostříhání ovce po finální výrobek WOOLIFE
Od ostříhání ovce po finální výrobek WOOLIFE

Nevěříte? Koukněte na zajímavosti z výroby

Nabízíme vám funkční merino prádlo, módní vlněné svetry z nejjemnější vlny Merino Extra Fine, lůžkoviny Kašmír, Merino, Camel, vlněnou domácí obuv, ponožky, dětské fusak Kašmír a mnoho dalších originálních produktů se značkou WOOLIFE.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: