Web Mapy.cz přidal další zdokonalení – zimní verzi

Web Mapy.cz přidal další zdokonalení – zimní verzi

Když mapy.cz spustily turistickou verzi, bylo to vyslyšení dlouholetých proseb turistů a milovníků přírody. Trochu symbolicky, těsně před Vánoci, rozjely další variantu – zimní sporty. Co vše v těchto mapách najdete?

Je pravda, že už loni mohli uživatelé využívat zobrazení běžkařských tras, ale v porovnání s letošním vylepšením se jednalo jen o demoverzi.

„Nové mapové podklady jsou výjimečné nejen svojí podrobností, ale hlavně doplňkovým obsahem. Běžkaři zde najdou informace o trasách, jejich odlišení podle druhu (páteřní magistrály, udržované stopy, turistické stopy, závodní tratě), horské tyčové značení a dokonce němé značky, které znázorňují zásadní cíle Krkonoš. Nebude chybět ani plánovač tras doplněný o výškový profil trasy, kterou se běžkaři chtějí vydat,“ doplnil Aleš Vitinger, který na serveru mapy.cz pracuje jako produktový manažer.

Na své si přijdou také sjezdoví lyžaři, protože mapa zobrazuje jak sjezdovky, tak jejich obtížnost rozlišenou klasicky podle barev černá, červená, modrá. Uvidíte také to, která sjezdovka má osvětlení, kde zaparkovat nebo jestli má středisko snowpark či bobovou dráhu. Úplný přehled o značení můžete získat díky legendě.

Jak na zimní verzi přepnu?

Poté, co se dostanete na stránku mapy.cz, musíte v levém horním rohu kliknout na kartu „Změnit mapu“. Zobrazí se vám čtyři možnosti (obecná, zimní, turistická, letecká), samozřejmě kliknete na možnost „zimní“. Takže se při výběru druhu mapy nic nezměnilo, jen přibyla další varianta.

Zimní verze mapy, zdroj: mapy.cz

Co mi zimní verze ještě nabízí?

Při přiblížení na konkrétní sjezdovku se vám ukáže postavička lyžaře. Při kliknutí na něj vám v pravém panelu vyskočí základní informace o středisku, do kterého sjezdovka spadá. Najde v nich například fotografie sjezdovek, ceny skipasů, délku sjezdových tratí, mail nebo WWW střediska. Další užitečnou funkcí je interaktivní informace o počasí a sněhových podmínkách v jednotlivých střediscích a oblastech.

Nepředpokládám, že když bude plánovat svůj výlet nebo lyžařský den, tak se upnete jen na informace, které budete mít z mapy.cz, ale pro prvotní myšlenku nebo jakousi osu výletu je zimní verze perfektní věc.

Osobně bych si přál ještě zavedení turistické mapové verze do oblasti Vysokých Tater respektive na Slovensko. Je sice pravda, že když si na slovenské verzi seznam.cz (zoznam.sk) vyhledáte mapy, tak tam turistické značení najdete (s absencí některých funkcí), ale jednak není mapa tak dobře zpracovaná a jednak by bylo příjemnější plynule přejít z Česka přímo na Slovensko. Tak třeba bude moje prosba vyslyšena pro příští rok Usmívající se.

S využitím mapy.cz a novinky.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: