We_ar* Nature – letní kolekce Salewa Puez přináší nové pojetí trekingu

We_ar* Nature – letní kolekce Salewa Puez přináší nové pojetí trekingu

Jihotyrolská značka Salewa představuje novou řadu trekingových produktů Puez ve znamení designu a estetiky. Sází v ní na technicky vyspělé přírodní materiály, tlumené barevné odstíny a nadčasový vzhled, který zazáří jak v horském prostředí, tak ve městě.

Svěží vítr do outdoorového šatníku přináší značka Salewa z italských Dolomit. Nová trekingová řada Puez vychází vstříc životnímu stylu mladých, kteří hledají osobitý styl a upřednostňují dynamický pohyb mezi prostředím města a přírody. V tom se liší od klasických alpinistů a razí si svou vlastní cestu.

Inspirováno přírodou

Jak už heslo We_ar* Nature (přesmyčka Noste přírodu – Příroda jsme my) naznačuje, kolekce Puez využívá přírodní materiály z udržitelných zdrojů s prvotřídními vlastnostmi. V jednotlivých modelech se tak představí vedle tradičních přírodních materiálů, jako je vlna merino, například materiál Alpine Hemp z alpského konopí nebo nově uvedená polymerová vlákna Sorona®. Právě díky využití špičkových technologií a kombinaci přírodních vláken s technicky vyspělými funkčními syntetickými tkaninami dokáže Salewa nejlépe využít přednosti obou druhů materiálů.

Sorona®

Vlákna Sorony® částečně vyrobená z kukuřičného škrobu se vyznačují elasticitou, kterou neztrácí neustálým nošením ani četným praním. Zachovávají si nemačkavost, poddajnost, ale zároveň pevnost a tvarovou i rozměrovou stálost. Velmi rychle schnou, dokonce 2x rychleji než lycra. Oproti výrobě nylonu produkce vláken Sorona® spotřebuje až o 30 % méně energie a vypustí do ovzduší o 60 % méně CO2, čímž si vysloužila certifikaci OEKO-TEX®. Také její následná recyklace je snazší, protože neobsahuje elastan, který by se musel separovat. 

Alpine Hemp

Konopí je všestranným přírodním materiálem, který vyniká prodyšností, skvělými termoregulačními vlastnostmi, trvanlivostí a odolností proti oděru. Salewa si svou přírodní hybridní tkaninu Alpine Hemp oblíbila díky jejím ideálním vlastnostem pro outdoorové použití. Kombinací konopí a syntetických vláken, jako je recyklovaný polyester, spolu s organickou bavlnou nebo elastanem, je možné vyrobit pevný, ale měkký a pružný materiál, který je příjemný na dotek.

Hybridní konstrukce

Trekingová řada Puez jako první využívá hybridní struktury, která kombinuje tkaninu z konopí s polymerovými vlákny Sorona® a panely z materiálu Durastretch zajišťující větší odolnost proti oděru a lepší pružnost. Spojením konopí a vláken Sorona® bundy a kalhoty získávají pružnost, dlouhotrvající měkkost a nabízí prvotřídní komfort při nošení díky termoregulačním vlastnostem.

Svěží vítr do outdoorového šatníku přináší italská značka Salewa. Nová trekingová řada Puez zazáří jak v horském prostředí, tak ve městě.
Svěží vítr do outdoorového šatníku přináší italská značka Salewa. Nová trekingová řada Puez zazáří jak v horském prostředí, tak ve městě.

Orientace na budoucnost

Atraktivní design inspirovaný městskou módou doplňují léty prověřené střihy. Jako výrobce naslouchající svým zákazníkům Salewa reaguje na jejich potřeby a své produkty neustále inovuje. Výsledkem je 100 % funkčnost do posledního detailu a dlouhá životnost.

„Chtěli jsme vytvořit něco opravdu nového a svěžího, co se odlišuje od tradiční trekingové výbavy a prohlubuje přístup značky Salewa k těmto aktivitám. Vyznačuje se výrazným vzhledem a moderním designem, který je inspirován městským prostředím. Zároveň jsou všechny modely navrženy tak, aby zajistily funkčnost a adaptabilitu v přírodě, v horském i jiném náročném prostředí. Zemité barvy a přírodní materiály odrážejí silnou vazbu na přírodu, která je charakteristická pro tuto kolekci i naši značku,” vysvětluje Leonardo Fumagalli, koordinátor oděvního designu značky Salewa.

TO NEJLEPŠÍ Z NOVÉ TREKINGOVÉ KOLEKCE

BUNDA PUEZ HEMP DST 2/1 HYB JACKET M/W

Multifunkční, prodyšná a odolná trekingová bunda obstojí v náročném terénu a proměnlivých podmínkách, zároveň ale zapadne i do městského prostředí. Je vyrobená z hybridního materiálu Alpine Hemp a vláken Sorona®, který funguje jako přírodní softshell.

Cena: 4950 Kč

BUNDA PUEZ HEMP DST 2/1 HYB JACKET M/W
BUNDA PUEZ HEMP DST 2/1 HYB JACKET M/W

KALHOTY PUEZ HEMP DST 2/1 HYBRID PANT M/W

Funkční řešení na letní treking nabízí variantu jako dlouhé kalhoty a po odepnutí nohavic i jako kraťasy. Skvěle posouží na intenzivní horské túry, ale parádu udělají i při průzkumu měst. Kombinace konopí Alpine Hemp a vláken Sorona® dodává materiálu pevnost, ale zároveň měkkost, pružnost a skvělé termoregulační vlastnosti. Na nejvíce zatěžovaných místech zaručují větší odolnost proti oděru a pružnost panely z materiálu Durastretch.

Cena: 4200 Kč

KALHOTY SALEWA PUEZ HEMP DST 2/1 HYBRID PANT M/W
KALHOTY SALEWA PUEZ HEMP DST 2/1 HYBRID PANT M/W

BATOH PUEZ 40+5 L BACKPACK

Všestranný moderní batoh nabízí široké spektrum využití při turistice, ať už vás vítr zavane kamkoli. Má velmi robustní konstrukci a jedinečný, pokrokový a multifunkční design. Nosný systém Dry Back nabízí větší stabilitu a maximální komfort při nošení. Rolovací otevírání na vrchní straně a hluboce vsazený zip Infinity se dvěma jezdci umožňují rychlý a snadný přístup do hlavního prostoru – shora, ze strany i ze spodní části. Rolovací otevírání na vrchní straně nabízí pět litrů úložného prostoru navíc, který se hodí na delší cesty.

Cena: 4700 Kč

BATOH SALEWA PUEZ 40+5 L BACKPACK
BATOH SALEWA PUEZ 40+5 L BACKPACK

OBUV PUEZ KNIT MID POWERTEX SHOE M/W

Trekingová obuv Puez Knit Mid Powertex zajistí dlouhotrvající pohodlí na krátkých i náročných horských trasách i v nezpevněném terénu, hodí se ale i na nošení do města. Je to první obuv této značky, která obsahuje materiál Alpine Hemp. Mezipodešev obsahuje pro větší udržitelnost recyklované zbytky konopných materiálů, a snižuje tak používané množství materiálu EVA a následný vznik mikroplastů, aniž by musela dělat kompromisy ohledně výkonu. Stejná koncepce je použita i u udržitelných tkaniček, kde je materiál Alpine Hemp použit spolu s recyklovaným polyesterem.

Cena: 5450 Kč

OBUV SALEWA PUEZ KNIT MID POWERTEX SHOE M/W
OBUV SALEWA PUEZ KNIT MID POWERTEX SHOE M/W

SALEWA

Společnost Salewa se zaměřuje na horské sporty – alpinismus a další vysokohorské aktivity. Tato rodinná společnost byla založena v Mnichově v roce 1935 a nyní sídlí v jihotyrolských Dolomitech. Sídlem společnosti je Bolzano a jejím zaměřením je vývoj technických produktů, které kombinují tradiční materiály a pokrokový design. Společnost Salewa se zavázala dodržovat přísné ekologické a společenské normy a má své kořeny v regionální identitě, kvalitě a integritě.

Značka se neustále snaží najít nové způsoby výroby lepšího, průkopnického vybavení, a disponuje tak jedinečnými vědomostmi o horských sportech. Moderní horolezectví není jen o výkonu, ale zahrnuje v sobě i porozumění přírodnímu světu a individuální i společné zážitky na horách. Společnost Salewa je předním mezinárodním výrobcem vybavení pro horské sporty s inovativními produkty ve čtyřech kategoriích: oděvy, obuv, výstroj a technické vybavení.

Více na www.mountainbrands.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: