HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Vzpomínka na Honzu Černohlávka

Brněnští vodáci ztratili velkého kamaráda, místního patriota a průkopníka vodáckého sportu Ing. Honzu Černohlávka, který zemřel 18. června ve věku nedožitých 84 let. Celý život zasvětil vodákům a řece Svratce, málokdy nesršel dobrou náladou, málokdy někoho zarmoutil. Až nyní, kdy je zármutek o to větší, že jen málokdy potkáte člověka s tak velkým a bez nadsázky zlatým srdcem.

Brněnští vodáci ztratili velkého kamaráda, místního patriota a průkopníka vodáckého sportu Ing. Honzu Černohlávka, který zemřel 18. června 2012 ve věku nedožitých 84 let. Celý život zasvětil vodákům a řece Svratce, a snad jen tu a tam v zimě si odskočil na lyže. Málokdy se neusmíval, málokdy nesršel dobrou náladou, málokdy někoho zarmoutil. Až nyní, kdy je zármutek o to větší, že jen málokdy potkáte člověka s tak velkým a bez nadsázky zlatým srdcem.

Sám říkal, že není žádný extrémní vodák ale spíš turista a organizátor. Zanechal za sebou obrovský kus vodácké i organizátorské práce a více než 40 let budování loděnice Vodáckého oddílu KTL Brno KáČaTa. Měl nade vše rád řeku Svratku a v loděnici na jejím břehu ho bude stále připomínat krédo, které převzal po svých předchůdcích: „Co dostupno, neláká nás, jen překonáváním rostem“.

Na jeho neobvykle široký záběr vzpomenou jistě i lyžaři a turisté, napsal několik knih o historii turistiky i svého rodiště v Jehnicích, rád pěstoval bonsaje. Vodácký web hydromagazin.cz otiskl vzpomínkový rozhovor z doby, kdy Honza Černohlávek slavil osmdesáté narozeniny. Rozhovor najdete zde jako připomínku velkého člověka.

© Svět outdooru, červen 2012, odkazovaný rozhovor vyšel ve vodáckém časopisu Hydro 5/2008, připravil Jiří Červinka, foto autor

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: