Vzhůru na skialpy na podporu sněžného levharta

Vzhůru na skialpy na podporu sněžného levharta

V březnu 2023 je tu opět skvělá výzva: nasadit stoupací pásy, zacvaknout se do vázání a nasbírat výškové metry na ochranu sněžného levharta. DYNAFIT pořádá už po 14-té Mezinárodní den sněžného levharta (International Snow Leopard Day) a vyzývá skialpinisty a skialpinistky po celém světě k tomu, aby se vydali na túry za své „erbovní zvíře“, které je ohroženo vyhynutím.

Za každý absolvovaný výškový metr věnuje DYNAFIT jeden cent ve prospěch sněžného levharta. Dary půjdou na účet Světového fondu na ochranu přírody (WWF) a také neziskové organizaci Snow Leopard Trust, která se zasazuje o ochranu ohrožených divokých šelem už více než 40 let.

Také v roce 2023 se po celé Evropě a v USA stanou vybrané nástupové trasy opět oficiálními místy Dne sněžného levharta. Tam budou mít sportovkyně a sportovci možnost zapotit se společně pro dobrou věc. Startovní výstřel zazní v několika zemích již 4. a 5. března. Další akce se budou konat následují víkend 11. a 12. března. Kdo však raději stoupá sám, může během obou víkendů zaznamenat překonané výškové metry na GPS a zadat je online. Značka sportovního vybavení navíc nově prezentuje limitovanou edici Snow Leopard a věnuje 20 % z jejího výtěžku rovněž ve prospěch sněžného levharta.

Důležité upozornění v roce 2023: ve stejný den jako je Snow Leopard Day se 4. března koná individuální ISMF světový šampionát v Boí Taüll (ve Španělsku). Veškeré výškové metry, kterých dosáhnou atleti na tomto závodě, zahrne DYNAFIT také mezi dary.

Jak se zúčastnit?

Je jedno zda jsi nováček nebo profesionál, vyrazíš sám nebo ve skupině, stoupáš rychle nebo volnějším tempem, každý výškový metr se počítá. V zásadě platí, že čím víc skitouringových nadšenců stoupne do vázání v prvních dvou víkendech v březnu, tím vyšší bude suma darů na konci. Protože za jeden výškový metr daruje DYNAFIT jeden cent organizacím Snow Leopard Trust a WWF. To platí i pro ty, kteří vyrazí sami. Dosaženou trasu mohou zdokumentovat prostřednictvím GPS a odeslat online jak během 4. a 5., tak i 11. a 12. března, a to do půlnoci (24:00 hodin, SEČ).

Nemáš doma žádné skialpinistické vybavení? To není žádný problém! Na všech akcích poskytuje tým DYNAFIT testovací vybavení k zapůjčení, zodpovídá otázky týkající se skialpinismu a zajišťuje dobrou atmosféru a motivaci doprovodným programem.

Kde se akce konají:?

Následující oficiální místa konání 14. Mezinárodního dne sněžného levharta (International Snow Leopard Day) jsou již stanovena. Další organizace a aktualizace budou brzy oznámeny na: www.dynafit.com/snow-leopard-day-2023.

 • NĚMECKO: Jenner, Berchtesgaden – 5. března, v 10.00 hodin
 • FINSKO: Ylläs, Äkäslompolo – 11. března, v 8.00 hodin
 • FRANCIE: Areches-Beaufort – 4./5. března, v 9.00 hodin
 • ŘECKO: Tzoumerka Gebirge – 4./5. března
 • ITÁLIE: Bormio – 11. března, v 10.00 hodin
 • RAKOUSKO: St. Johann in Tirol – 11. března, v 10.00 hodin
 • POLSKO: Zawoja, Mosorny Gron – 25. února
 • ŠVÝCARSKO: – Berghaus Sulzfluh, Partnun – 5. března, v 9.00 hodin
 • SLOVINSKO: Krnica, Kranjska Gora – 11. března, v 10.00 hodin
 • ŠPANĚLSKO: Grau Roig, Grandvalira – 11. března, v 7.00 hodin
 • ČESKO: Dolní Morava, Králíky – 4. března, v 9.00 hodin
 • USA: Brighton, Utah – 5. března, v 10.00 hodin

Ochrana druhu stylově – limitovaná edice DYNAFIT Snow Leopard

DYNAFIT opět vytvořil exkluzivní limitovanou edici Snow Leopard pro každého, kdo se chce zapojit i po Dni sněžného levharta, nemá čas o víkendu, kdy se akce pořádá, nebo prostě jen chce zaujmout veřejně své stanovisko na podporu ochrany sněžného levharta. Edice je ihned dostupná v DYNAFIT Online Shopu, v Monobrand Stores a kompetenčních centrech. Kromě oblečení a doplňků obsahuje produktová řada také poprvé lyže Free 97, sportovní vak a sluneční brýle Trail Evo v limitovaném stylu sněžného levharta. 20 procent výtěžku z prodeje této kolekce půjde na konto Snow Leopard Trust a WWF.

Tričko Snow Leopard

DYNAFIT přináší #Speedup Lifestyle do každého všedního dne limito­vaným tričkem Snow Leopard, a to samozřejmě v dámské i v pánské verzi. Černé tričko v kontrastu s velkou levhartí hlavou upoutá pozor­nost na první pohled. Tričko je vyrobeno ze 100% bio-bavlny a boduje svým atletickým střihem a vysokým komfortem při nošení.

Velikosti XS – XL (dámské) / S – XXL (pánské), MOC 45 Euro

Unisex Lyže Snow Leopard 97

Hravé, snadno točivé a zároveň stabilní – limitované lyže 97 ve stylu sněžného levharta povznesou a rozbuší srdce všech skialpinistů orientovaných na sjezdy a zároveň jsou stylovým výrazem sněžného levharta v čerstvém prašanu. Díky lehké konstrukci s jádrem ze 100% topolového dřeva a os­vědčeným vláknům DYNAFIT Carbon Speed Stringers mohou sportovci šetřit energii do kopce a vydat ze sebe maxi­mum z kopce. Moderní postranní vykrojení a nově vyvinutý rocker na špičce a patě spolu s vyváženou flexí se postarají o optimální jízdní vlastnosti a činí lyže perfektním partnerem do čerstvě navátého prašanu, strmých roklí i pro další rozmanité sjezdy.

 • Délka 163 – 170 cm – 177 cm – 184 cm
 • Šířka 97 mm
 • Hmotnost 1390 g (170 cm)
 • MOC 700 Euro

Sportovní taška 60L Snow Leopard

Stylová, robustní a prostorná. Se svým objemem 60 litrů je tato sportovní taška Snow Leo­pard ideálním průvodcem na cestách do hor, ať už na týdenní trip do Alp nebo na expedici do Himáláje.

Díky oděruodolnému a vodoodpudivému materiálu z recyklovaného polyesteru je oblečení i vybavení optimálně chráněno a dorazí do cíle bezpečně a suché. Dvě vnitřní kapsy z Mesh materiálu a kapsa na zip na boční straně tašky vám zajistí přehled a to správné uspořádání.

 • Objem 60 litrů
 • MOC 130 Euro

Sluneční brýle Trail Snow Leopard Evo

Váží pouhých 34 gramů, mají celé obruby, čočky Divel Optics s technologií skel EVO zajišťují vysoký kontrast a excelentní čistotu a maximální ochranu při trailovém běhu, horolezectví i na lyžařských túrách.

MOC 150 Euro

Čelenka Snow Leopard

Lyžařská túra během teplejších dní, trailový běh nebo horolezectví? Při všech těchto horských akti­vitách se můžete spolehnout na čelenku Snow Leopard. Elastický materiál slibuje příjemné nošení a přitom drží pevně na hlavě. Tato lehká a větruodolná funkční čelenka si vás získá díky mimořádně vysoké prodyšnosti. Je vyrobena v Evropě a ze 100% recyklovaných materiálů.

MOC 25 Euro

Čepice Snow Leopard Trucker

Kšiltovka DYNAFIT Snow Leopard Trucker vám dodá fajnový sportovně ležérní styl během praco­vních dnů, ale i v horách. V teplých dnech poskytuje skvělou ochranu před silným slunečním zářením, přičemž ventilační tkanina v zadní části čepice dobře chladí.

 • MOC 35 Euro

Potit se vyplatí – DYNAFIT zaznamenal rekordní sumu po Snow Leopard Day 2022

Následujte sportovní vášeň a zapojte se zároveň do ochrany ohroženého druhu. Podle tohoto kon­ceptu tvoří DYNAFIT již 14 let Mezinárodní Snow Leopard Day. A úspěšně, neboť v uplynulém roce bylo dosaženo celosvětově dvou miliónů výškových metrů. Dohromady s prodejem limitované kolekce mohla horská sportovní značka nasbírat 32.000 Euro, což je rekordní suma v historii Snow Leopard Day, přičemž obě organizace Snow Leopard Trust i WWF obdržely kompletní částku.

Od roku 2005 je sněžný levhart erbovní zvíře firmy DYNAFIT a podstatná část loga značky. Ne však nadarmo: divoká šelma symbolizuje všechny hodnoty a vlastnosti, které DYNAFIT zastupuje, a také způsob, jakým se sportovci chtějí pohybovat venku na horách a na sněhu: rychle, lehce, vytrvale a s maximální účinností. Vzhledem k přetrvávajícímu ohrožení divoké kočky si DYNAFIT stanovil za cíl poskytnout příspěvek k její ochraně. DYNAFIT považuje podporu organizací, jako jsou Snow Leopard Trust a WWF, za podstatnou součást svého slibu udržitelnosti, který značka rok co rok rozšiřuje.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: