Vyzkoušejte „horský“ běh v centru Prahy

Vyzkoušejte „horský“ běh v centru Prahy

Už máte dost tlačenic v davu rozjuchaných běžců v ulicích? Anebo zrovna nemůžete vyrazit někam daleko do hor? Vyberte si to lepší z obou proudů. City trail, to je nový běžecký trend. První závod v tomto stylu se chystá už v sobotu 28. června v Praze na Petříně. Jako třetí český díl Salomon Trail Running Cupu.

„Máme připravený šestikilometrový okruh, ten by se měl v závodě běžet dvakrát, celkové převýšení dělá slušných 500 metrů,“ říká Martin Dvořák, šéf pořadatelského týmu.

„Je to o hledání zábavných běžeckých terénů v městském prostoru. Parky, chodníčky, ale i schůdky, dvorky, přeskakování laviček, stezky mezi pozemky,“ vysvětluje Karel Glogar z marketinku firmy Amer Sports, která v Česku zajišťuje distribuci značky Salomon, která první český City trail závod zaštiťuje.

Salomon Trail Running Cup

„V rámci našeho seriálu se snažíme už čtvrtý rok nabízet zážitkové běhy a doufáme, že i v centru staré Prahy máme co nabídnout a lidi si to užijí,“ dodává Dvořák. Jeho tým už připravil parádní závody na golfovém hřišti, po kopcích okolo Lipna včetně známě stezky korunami stromů, anebo po hřebeni Králického Sněžníku.

Praha, ač celoročně až přesycená běžeckými podniky, získává velmi zajímavou atrakci. Že nejde jen o jednorázový krátkodobý projekt, potvrzuje i záštita primátora Tomáše Hudečka. Premiérový City trail už registruje více než tři sta přihlášených a jeho kapacita je omezena. Doprovodný program zajistí zpěvák David Kraus a slovenská skupina Freerunners.

Na hlavní závod navíc naváže dětský program, běhy na 200, 800 a 1600 metrů dle věku.

Prohlédněte si trasu pražského City trailu

Časový harmonogram

Pátek 27. 6.

18:00-21:00 prezentace v místě startu

Sobota 28. 6.

07:30 – 9:00 prezentace v místě startu
10:00 – START hlavního závodu
12:00 – Dětský závod pro děti do 6 let na 200 metrů
12:15 – Dětský závod pro děti 7-9, 10-12 let na 800 metrů
12:30 – Hobby běh a starších žáků/žákyň 13-15 let na 1600m
13:00 – Vyhlášení výsledků

Další informace hledejte na www.strc.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: