Vyzkoušejte extrémní horský duatlon v Koutech

Vyzkoušejte extrémní horský duatlon v Koutech

Vytvořit závod srovnatelný s podmínkami i náročností se zahraničními závody, které se konají v Alpách, chtějí pořadatelé prvního ročníku Koutymana – Extrémního horského duatlonu, který odstartuje 28. září v areálu Kouty.

„Chtěli jsme maximálně využít potenciálu nádherného a ryze horského prostředí v okolí přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně se zázemím areálu Kouty, včetně velmi atraktivních tras na horská kola i běh,“ říká ředitel závodu Petr Marek.

Účastníci závodu Koutyman dostanou jedinečnou příležitost závodit v nadmořské výšce 1300 metrů s převýšením 3400 m. Trasa závodu začíná krátkým výběhem z Kouteckého náměstí v nadmořské výšce 560 m. n. m. okolím dolní stanice lanovky a po členitém běhu v terénu, končí rovinatějším úsekem zpět na náměstí areálu.

Cyklistická část se rozjíždí po krátké jízdě v terénu dlouhým výjezdem po asfaltové silnici, kolem spodní nádrže, až na horní nádrž Dlouhé Stráně do výšky 1300 m n. m., potom následuje jízda lehčím terénem kolem celého masivu Mravenečníku a na závěr je divácky atraktivní výjezd sjezdovky, po kterém následuje velmi zajímavý sjezd po lehčích trasách Kouteckého Bikeparku až na náměstí areálu.

Odtud se závodníci vydají na poslední úsek s náročnějším výběhem v okolí lyžařského střediska a přilehlých sjezdovek přes horní stanici lanovky, která končí ve výšce 1100 metrů na vyhlídce naučné stezky Rysí skála na Medvědí hoře. V závěru se pak trasa vrací lesními chodníky a sjezdovkami zpět do cíle na náměstí.

Koutyman je závod určený pro všem výkonnostním skupinám. Závodit se bude v různých kategoriích i štafetách. Závodníky na akci podpoří svou účastí desetinásobný mistr ČR v dlouhém triatlonu a několikanásobný účastník Havajského Ironmanu Petr Vabroušek.

Do závodu je možné podat přihlášku elektronicky do 20. září na webových stránkách www.koutyman.cz, nebo přímo na místě v pátek 28. září od 17 do 19 hodin a v den závodu od 8 do 9 hodin. Start je naplánován na 10 hodin.

Další informace o Kouteckém duatlonu: www.koutyman.cz

Koutyman

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: