Výstup na 3 bolivijské vrcholy v pěti dnech – nahoru po svých a dolů letmo

Výstup na 3 bolivijské vrcholy v pěti dnech – nahoru po svých a dolů letmo

Vylézt na tři vrcholy, které jsou vyšší než 6000 m, během šesti dní, to chce pořádnou odvahu! Antonin Cecchini si se svým týmem vybral hornatou Bolívii a aby vše stihl, z každé hory zvolí nejrychleší zpáteční cestu – na paraglidu!

Pro tento ambiciózní projekt – 360° Flying – si tým kolem Antonina zvolil jeden z nejkrásnějších jihoamerických národní parků – Sajama National Park. Vysoké hory tu vyrůstají z rozsáhlé roviny a šplhají se až do výšek nad 6000 m. Takto dominují celé krajině. Prakticky neexistuje místo s lepším panaromatem pro lety na paraglidu.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Nejvyšší hora v oblasti, která národnímu parku propůjčila jméno, a která je zároveň nejvyšší horou Bolívie je Sajama (6542 m). I tu měli v rámci expedice vylézt a posléze slétnout. Další horou měla být Nevado Illimani (6437m) a Parinacota (6348m).

Takto vysoko položeným cílům samozřejmě předcházela důkladná aklimatizace, trénink a seznámení-se s výbavou. To si chlapi odbyli kousek od hlavního města La Paz, kde si v nadmořských výškách kolem 4000 m mohli od pichlavých kaktusů slétnout až na fotbalové hřiště na kraji města.

Následovalo pár aklimatizačních výstupů, aby mohla expedice dosáhnout prvního vrcholu, hory Nevado Illimani. Počasí nemohlo být lepší a tak se finálni let dolů vyvedl na výbornou.

adidasAntonin Cecchini a jeho tým se svým projektem 360° flying byli vybráni v rámci adidas programu Claim Freedom. Více o tomto a dalších projektech naleznete na webu adidas Claim Freedom.

Expedici poté nepřálo počasí. Silný vítr o rychlosti přes 100km/h znepříjemňoval výstup na Sajamu. V base campu v noci jeden ze stanů nevydržel nápor větru a zcela se rozcupoval. Vrcholu tedy výprava nedosáhla. Další den se rozhodli vydat na Parinacotu, kterou přes malé komplikace se zahrabaným autem v písku, úspěšně vylezli a díky vynikajícímu počasí i slétli.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: