Vystřelte mě!

Vystřelte mě!

    „Mít jí jak z praku“ je obecně známý slangový výraz, který ovšem po shlédnutí videa v tomto článku dostává zcela nový význam…

Někdy mám pocit, že snad každý den přijde někdo s novou aktivitou, jejíž praštěnost je téměř vždy větší než té ze dne dřívě.

Kde jsou časy, kdy se svahy sjížděly na lyžích v podstatě jednoho typu? Postupně přišly snowboardy, skiboby, monolyže, široké freeridové „plácačky“, lyže se špičkami na ve předu i v zadu, splitboardy. A i v současnosti snad každou sezónu objeví nové zařízení, na němž lze sjíždět zasněžené svahy. Sněžná koloběžka, snow-skateboard, powdersurf a další.

Stejně tak v nesněžných aktivitách přicházejí šílenci z celého světa s novými a novými nápady, jak si zvýšit hladinu adrenalinu. A taky se dost možná přizabít, ale o tom až jindy Usmívající se

Nedávno jsem na internetu našel video ukazují tzv. lidský prak. Američané Aaron Sorensen a Travis Pitcher se svými parťáky z umělecké a dokumentaristické skupiny Good Line udělali v podstatě velmi jednoduché zařízení zlehka imitující bungee jumping, popřípadě jednu z atrakcí, která bývá v některých zábavních parcích. Jen to udělali v podstatě na zahradě a největším rozdílem je, že se člověk pohybuje především horizontálně. Věřím, že pocit rychlého pohybu těsně nad zemí musí být unikátní. Stačí dva pevné sloupy, pár desítek metrů pružného lana a něco s dosatečnou tažnou silou, například čtyřkolka.

P.S.: Rozhodně nedoporučuji tuto aktivitu zkoušet, je nepochybně velmi nebezpečná (a když už mě neposlechnete, určitě nám nezapomeňte poslat do redakce video Mrkající).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: