Výstava stanů: V Letňanech koupíte outdoorové vybavení se slevou až 60 %

Výstava stanů: V Letňanech koupíte outdoorové vybavení se slevou až 60 %

Potřebujete-li před letní dovolenou dokoupit outdoorové vybavení? Od 31. května do 11. srpna jsou otevřeny brány Výstavy stanů na výstavišti v Letňanech. Krom stanů, spacáků a oblečení seženete i spoustu praktických doplňků a vychytávek, nově i s velkými slevami.

Přijďte si pro stan, spacák či oblečení se slevou!

Výstava stanů běží 3 týdny a nastává to, na co všichni obvykle čekají. Vystavovatelé spouští velké slevové akce, díky kterým je teď nákup ještě výhodnější. Od tohoto týdne si můžete koupit stany, spacáky, batohy se slevou až 36 %, trekingové boty se slevou 40 % a oblečení se slevou až 60 %!

Navíc k nákupu získáte řadu skvělých dárků, třeba kempingovou deku od Husky, lodní vak od Trimmu, sandále od Hannahu, batoh od Loapu a další. Více info získáte na vystavastanu.cz v sekci Aktualní slevy. Nově na výstavě seženete např. nože Victorinox, navigace od Garminu nebo Jerky ve všech možných příchutích.

Co vše v Letňanech naleznete?

Ať už sháníte levný stan na hudební festival nebo špičkový ultralehký stan na expedici do velehor, jistě si na výstavišti v Letňanech vyberete. Stejně tak si ve spacákovém ležení můžete vybrat z více než sedmi set druhů spacáků a seženete i outdoorové vybavení a doplňky od 55 značek.

Pamětníci možná vzpomenou na první Výstavu stanů před 15 lety v skromných podmínkách auly stavební fakulty v Praze, následovaly ročníky pod ochozy velkého Strahovského stadionu, několik účastí na výstavišti v Holešovicích, které ale přestalo kapacitně stačit, a tak již po několikáté návštěvníci zamíří na výstavu do největší haly v Praze.

Na 10000 m2 je postaveno přes 300 typů stanů, dalších mnoho lišících se barvou či materiálem konstrukce je k dispozici. Vzhledem ke konečnému počtu technických řešení si můžete vybrat typ konstrukce stanu a prodávající vám nabídnou a ukáží podobné řešení od různých značek, na vás je jen rozhodnutí dle technických detailů, barvy, ceny nebo třeba touhy po originalitě, jelikož přinejmenším u některých značek a typů je pravděpodobné, že budete jedním z opravdu málo majitelů takového stanu v České republice.

Prohlédnout si stan, který si kupujete je rovněž velmi důležité při koupi velkého, rodinného stanu, kdy spoustu detailů nemůžete pochopit z prostého popisu v katalogu a v běžném obchodě vám stan s plochou i přes 30 m2 nepostaví ani ten nejochotnější prodavač. Na Výstavě stanů naleznete postaveny desítky rodinných stanů předních světových výrobců Vango, Outwell a několika dalších.

Ve spacáku je nutné si poležet

Plocha 75 m2 je vyhrazena na vyzkoušení spacáků, do nich si můžete vlézt a klidně si i krátce zdřímnout. Kde jinde tak snadno zjistíte, že vám není spacák krátký či úzký a že vám vnitřní materiál je příjemný? Nechybí samozřejmě ani možnost vyzkoušení karimatek, i zde je snaha přiblížení reálnému použití dotažena na maximum, nebudete ležet na rovné zemi, ale na štěrku, abyste mohli posoudit všechny výhody pohodlných karimatek. Snad jen tip organizátorům do dalších ročníků – vypůjčit pár chladících boxů z márnice, kde by si návštěvníci mohli ve spacáku a na karimatce poležet i v teplotách, v nichž budou pak spacáky opravdu používat.

Pokud neradi vybíráte, raději tam nechoďte

Kromě stanů, spacáků a karimatek je v nabídce i široký sortiment outdoorového oblečení, batohů, doplňků nebo kempingového nábytku – především v případě rodinných stanů je jednoznačný trend mířící k co nejvyššímu komfortu i mimo domov. Desítky druhů lamp a čelovek, voděodolných pytlů a taštiček, nádobí a vařičů možná zpříjemní váš pobyt v přírodě, přenosnému plynovému cestovnímu grilu od Campingazu se to podaří zcela jistě.

Každý víkend na doprovodný program

Akce je rok od roku delší. Aby se dlouhá výstava rozčlenila a návštěvníci nepřicházeli jen za nákupy, připravili organizátoři na každý víkend zajímavou akci. Přijďte vyzkoušet lezeckou stěnu, podívat se na promítání Expediční kamery, projít se po slackline, nebo se naučit fotit pod vedením profesionálního fotografa Jana Rybáře. Kompletní program doprovodnch akcí stejně jako spoustu dalších užitečných informací naleznete na www.vystavastanu.cz, stejný sortiment zboží můžete koupit i na www.4camping.cz.

Jak se na Výstavu stanů dostat?

Dopravní situace v Praze není ještě ideální, ale zlepšuje se. Prodejní Výstava stanů a vybavení do přírody pokračuje bez přerušení a tak posíláme tipy, jak se k nám do Letňan co nejlépe dostat:

  1. Provoz v Praze o víkendu bude volnější, a tak můžete přijet autem. V areálu Výstaviště Letňany je k dispozici zdarma parkoviště s dostatečnou kapacitou.
  2. Ze stanice metra „C“ Letňany to máte na Výstaviště jen 2 minuty chůze.
  3. Ze stanice Palmovka vás až k výstavišti odveze autobus 140, vystoupit můžete i na stanici metra Vysočanská a přijet autobusy č. 158 nebo 195.

Zkušenosti čtenářů

Martin

Kazdy rok se jezdim do Letnan pobavit. Kde, prosim, berete tu drzost uvadet „slevy az 60%“ (mimochodem, loni to bylo 70, nepletu se?)? Presneji, z ceho jsou ty ceny pocitane? To, co u vas koupim za (podle vas) 40% ceny, je porad predrtazene proti beznemu maloobchodnimu prodeji o dobrych 20%.
Priklad: pred dvema lety – Husky Flame 2. U vas po sleve cca 4500, jeste tyz vikend jsem ho koupil jinde za 3500.
S timhle si jdete… vite asi kam.

Vojta
Martin:

Těžko mohu mluvit za organizátory, ale většinou jde o slevy počítané s doporučené maloobchdoní ceny, kterou určí výrobce nebo dovozce. Někdo ceny drží, jiní nasadí vyšší a daj větší slevy. Nemyslím, že by to někdo dělal jinak – pokud zde uvádíme, že slevy jsou až 60 %, neznamená to, že někdo jiný někde jinde nemůže na stejný kus výrobku dát slevu 70 %. A pak je důležité všimnout si slova „až“, v textu článku je dále upřesněno, že v případě stanů je to max. 36% sleva.

Vojta:

Na ten stan, ktery jsem koupil, nebyla zadna akce. Neni divne, ze cely trh ma ceny na priblizne stejne urovni (lisi se radove v desetikorunach, maximalne stokorunach) a tady jde najednou o rozdil v tisicikorunach a to jeste udajne po sleve?
Muj dotaz smeroval na poradatele, predpkladal jsem, ze jde o prispevek poradatele (zejm. podle „Jak se k nám dostat?“). Od nezavisleho reportera bych ocekaval, ze si informace overuje.
Kazdopadne pokladam za svou povinnost upozornit na to, ze cenova politika na teto akci je… prinejmensim podivna.

Vojta

Článek jsem psal – jak je uvedeno – já, na základě návštěvy výstavy a informací na www pořadatele. „Jak se k nám dostat“ uznávám není úplně vhodné, psal jsem to sedíc na výstavišti v občerstvení našeho partnerského Klubu cestovatelů, tudíž jsem to viděl z tamního pohledu 🙂 Díky za námět, upravím.
Je nesmyslné ty ceny přepočítávat, zvláště když tam je slovo „až“. Věřím tomu, že tam alespoň jednu ponožku se slevou 60 % z doporučené ceny opravdu prodávají. Jinak tebou zmínněý stan má dle stránek výrobce doporučenou cenu 4990 Kč, nevěřím, že to loni bylo výrazně méně, tudíž koupený za 3500 není normální cena, ale nejspíše opět nějaká, a relativně výrazná sleva. A stejně tak nevěřím, že někdo tvrdil, že na ten konkrétní stan je sleva 70 % a stál 4500…to by původní cena musela být 15000, což se shodnem, že je nesmysl, že?

Výstava stanů

Hezký den, Výstava stanů nikdy nebude a ani nechce být nejlevnější. Nejde to. Chceme poskytovat návštěvníkům co možná nejlepší servis pro výběr – tedy máme pronajatu největší krytou výstavní halu v ČR (10000m2). Je zde postaveno 300 stanů mnoha značek, spacákové ležení o rozměru 75 m2 se stovkami různých spacáků a karimatek, desítky druhů kempingového nábytku. Takřka vše trvale skladem! Což znamená sklad za desítky mil korun. Každý návštěvník může vše prohlížet a zkoušet naprosto neomezenou dobu. K dispozici je DENNĚ 30 lidí personálu, doprovodný program, dětský koutek a libanonské občerstvení s velmi dobrým kafem.
I přes tento neoddiskutovatelný servis se nám daří vystavovatele přesvědčit, aby dávali ke stanům řadu dárků (http://www.vystavastanu.cz/darky-na-vystave-stanu) a poskytovali výrazné slevy napříč sortimentem (http://www.vystavastanu.cz/aktualni-slevy-na-vystave-stanu). Každý má svobodnou volbu – přijít si vybrat na Výstavu stanů, nebo nakoupit v supermarketu, či v garážovém eshopu – tlak eshopů je veliký. My věříme perfektnímu prodejnímu servisu a vidíme, že to outdooráci i běžní turisté a dovolenkáři ocenňují. Přijďte si nás také vyzkoušet!

Dobrý den, veletrh je do neděle 11. 8. včetně, prosím? Dáša

Vojta

Ano, předpokládám, že normálně do 18h.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: