HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Výstava Šangri-la ve Zlíně končí za pár dnů

ZLÍN – Spojení unikátní výstava Šangri-la a Zlín se blíží ke svému konci. Úspěšná výstava bude v prostorách zlínského zámku k vidění už pouze do 29. února. Poté se přesune do jiného města i regionu.

„Po Bratislavě a Brně byl pro nás Zlín třetí zastávkou. A úspěšnou. Děkujeme za to, jak nás lidé tady přijali,“ sdělil pořadatel výstavy cestovatel Rudolf Švaříček.

Unikátní výstava Šangri-la nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do barevného světa lidí, kteří žijí na úpatí Himaláje. Její členění vychází z knihy Třetí Everest – Poznání bolí. Po vstupu se návštěvníci dostanou do horské džungle a budou obklopení příběhy zrozenými z dávného animismu a šamanismu. Poté přijde na řadu Nepál, země osmitisícových vrcholů včetně toho nejvyššího – Mt. Everestu. A také Kumárí, jediná živá bohyně světa. Následuje spirituální Tibet, na jehož výstavní „náhorní pláni“ vyrostly originální stavby. Dalším zastavením bude Bhútán, Dračí země nebo Země hřmícího draka, země zastaveného času, kam ještě nedorazila globalizace. Poslední krajinou výstavy bude ohromná Indie, jež má pompézní paláce i žebráky umírající na ulici. „Na výstavě naleznete i první mešitu ve Zlíně, hinduistický ašram, buddhistickou svatyni, klášter, džungli s tygrem, vodní tůni s rybami a spoustou dalších zajímavých atrakcí,“ doplnil Rudolf Švaříček. Výstava nabízí i řadu nevšedních bonusů. Zážitkem je návštěva „pekla“ nebo zhlédnutí autentického filmu, který byl natočen během dobývání Tibetu vojáky Číny.

Více informací o výstavě, která je vhodná pro všechny věkové skupiny, naleznete na stránkách www.sangri-la.cz.

Otevírací doba:

úterý – neděle 10:00-18:00

Ceník vstupného:

Dospělý 120 Kč, Student (15 – 26 let) 90 Kč, Senior (nad 60 let) 50 Kč, Dítě (6 – 15 let) 50 Kč

Speciální cenová nabídka pro školní výlety 40 Kč. Speciální cenová nabídka pro rodiny 250 Kč

Tisková zpráva Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o. p. s.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: