HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Vyšel průvodce zeměmi Hedvábné stezky

Cestopisný průvodce Davida Gladiše po Turecku, Íránu, Pákistánu, Afghánistánu a západní Číně je nyní v obchodech. 400 stran, 350 fotografií a přes 40 map.

Jde o prvního průvodce po zmíněných oblastech v češtině. Nepopisuje uvedené země celé, pouze trasy ze západu na východ – z Istanbulu až do Indie a Číny. Ideální kniha pro „overlanders“ – ty, kteří hodlají projet Asii po zemi. Kromě klasických zajímavostí je popsána i řada neobvyklých míst např. v JV Turecku, SV Íránu či Afghánistánu, která nenajdete ani v anglických vydáních Lonely Planet či Rough Guide.

Kniha vyjde na 398,- Kč, na internetu jen 358,- Kč, tedy podstatně méně než jiní průvodci, přitom se srovnatelnými a v některých oblastech i aktuálnějšími a podrobnějšími informacemi. Kdo jede na delší cestu do několika těchto zemí – např. do Indie po zemi – ušetří už docela dost peněz.

Knihu vydal Freytag&Berndt, takže ji najdete ve všech větších knihkupectvích. V Praze ji koupíte také v Klubu cestovatelů nebo si ji on-line objednejte zde.

O autorovi: David Gladiš podnikl do Turecka, Íránu, Pákistánu, Afghánistánu a Číny více než 10 cest dlouhých v souhrnu mnoho měsíců. Pobýval v luxusních hotelích i dvoudolarových ubytovnách, takže tyto země poznal z různých úhlů pohledu. Kromě jiného je provozovatelem portálu www.HedvabnaStezka.cz a Klubu cestovatelů Karavanseráj v Praze.

Do knihy přispěla i řada dalších známých českých cestovatelů: Martin Mykiska, David Kučera, Jarda Lhota, Michal Brůžek, Slavomír Horák, Tomáš Adamů, Katka Roudnická, Štěpán Kroupa a svými postřehy pomohli i Zdeněk Hübner, Milan Klech, Marek Štys, Roman Kamínek a Lukáš Synek aktualizací textu po své cestě Hedvábnou stezkou v loňském roce.

Co to vlastně byla Hedvábná stezka si přečtěte zde.

Titulka knihy

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: