Výrobky Raveltik pod značkou Singing Rock

Výrobky Raveltik pod značkou Singing Rock

Mačky, cepíny, šrouby do ledu a další horolezecké vybavení se značkou Raveltik z obchodů postupně vymizí. K počátku června bude dokončeno začlenění Raveltiku do firmy Singing Rock, pod jehož značkou bude Raveltik vyrábět.

Monopolizace české výroby lezeckého vybavení

Investiční fond Arx Equity vlastní od roku 2008 společnost Lanex, která vyrábí lana vhodná pro rozličné použití. Horolezcům pravděpodobně nejznámnější jsou lana pod značkou Tendon.

Arx Equity ještě v roce 2008 k Lanexu přikoupil firmu Singing Rock, která rovněž vyrábí horolezecká lana, ale i další lezecké vybavení – úvazky, karabiny, helmy a další. V roce 2011 získali od původního majitele a zakladatele Josefa Straky další podobně zaměřenou firmu – Raveltik, který se zaměřuje především na výrobu lezeckého vybavení do sněhu a ledu – cepíny, mačky, jištění ve sněhu a ledu.

Fúze Raveltiku do Lanexu bude završena zápisem do obchodního rejstříku k 1. červnu. Výrobky, které v současnosti nesou značku Raveltik, budou nadále vyráběny, ale postupně bude docházet ke změně použité značky na Singing Rock. Změna bude samozřejmě pozvolná, lze očekávat, že značku Raveltik budeme na pultech obchodů potkávat ještě půl roku až rok. Singing Rock slibuje i další inovace a využití moderních trendů v sortimentu Raveltiku.

Zdroj: Singing Rock

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: