Výprava za prvosenkami do Pakoše

Výprava za prvosenkami do Pakoše

Na mapách už dnes není moc prázdných míst a jednou z mála výjimek jsou vertikální směry, kde je stále co objevovat. Řekli jsme si, že tohle léto se klidně necháme vytrestat, smést, a vyhnat, ale hlavně, ať je to v něčem novém, neokoukaném, dobrodružném.

Míst, kde se dá výstup v takovém duchu realizovat je hromada, ale nás dlouhodobě táhne Pákistán, takže nebylo o čem dlouho přemýšlet. Třeba tohle naše smýšlení a snažení motivuje některé mladé kluky/holky, kteří jsou na tom s lezeckým talentem a schopnostmi daleko před námi amatéry a zase budeme moci sledovat nové tváře při jejich kreativnějším počínání ve vysokých horách, než je šplhání po fixu nebo chůze s hůlkami.

Místo

severní Pákistán, pohoří Karákóram, ledovec Hispar/Biafo

Termín

29. června – 11. srpna 2017(+/- pár dní)

Popis

Hlavním cílem naší výpravy je uskutečnit prvovýstupy v okolí ledovce Hispar a Biafo.
Z Islamabádu se přesuneme letecky do Gilgitu a následně autem do vesnice Hisper Nagar. Následuje 50 km dlouhý pochod s nosiči do BC.

Cíl

– prvovýstup severním pilířem na vrchol Sugulu Peak (6102 m)

– prvovýstup na dosud neslezený vrchol Alchori Sar (6243 m)

Účastníci zájezdu

Marťas a Honza alias Kudrnáč, to jsme my. Zatím je tým dvoučlenný a dost možná u toho i zůstane. Aspoň se náš výlet ponese v duchu lehkého a „pionýrského“ stylu bez zbytečných okolků, dohadů a hlasování. Vše vyřeší kámen, nůžky, papír, spock anebo lizard. Další výhodou je, že to, čeho se nám v Pakoši dostane, nebude naředěno mezi více osob, ale vše si „vychutnáme“ sami.

Hlavní partneři výpravyMediální partner

Za podpory


Dále: Montane, Travellunch, MSR, Esbit, Leatherman, Ledlenser

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: