Vyhráli jste švýcarský armádní nůž od Victorinoxu?

Vyhráli jste švýcarský armádní nůž od Victorinoxu?

Každý správný muž, nosí v kapse nůž. A aby si kapsu neproříznul, tak ideálně zavírací. A jelikož se občas hodí nejen nůž, ale i šroubovák, pilník, otvírák nebo vývrtka, je nejlepší správný červený „švýcarák“ Victorinox. A právě tři takovéto nože jsme rozdali v soutěži na Pohora.cz.

VictorinoxUž v roce 2005 Victorinox převzal svého největšího švýcarského i světového konkurenta na poli nářaďových nožů, společnost Wenger sídlící v Delémontu ve frankofonní části Švýcarska. V loňském roce došlo k ukončení výroby nožů pod značkou Wenger.

Victorinox v roce 1891 představil nůž pro švýcarskou armádu. Univerzální, kompaktní a dobře vybavený nůž s praktickými funkcemi si za desetiletí oblíbili nejen vojáci, ale především v poslední době i turisté, pro něž je právě skladnost obrovskou výhodou. V posledním desetiletí Victorinox převzal konkurenčního výrobce zavíracích nožů Wenger a nově kolekci Wengeru vylepšil a přejmenoval na Victorinox Delémont, podle místa, kde se tyto nože vyrábí.

A právě tři nože z kolekce Delémont můžete vyhrát v soutěži na Pohora.cz. Konkrétně jde o nože Victorinox Delémont Evolution S101. Délka nože v zavřeném stavu je 85 mm a obsahuje tyto funkce: uzavírací velkou čepel s pojistkou, uzavírací malou čepel, otvírák na konzervy s malým šroubovákem (i pro křížové šrouby), otvírak na láhve s odstraňovačem izolace z drátů a šroubovákem, bodec, nerezový kroužek na klíče, vývrtku, pinzetu a párátko.

Vyhodnocení a výherci

Odpovědí na první otázku je 3. Nože z kolekce Delémont se vyrábí ve velikostech je 65, 85 a 130 mm. Victorinox v letošním roce slaví 130 let výročí od založení. Výše uvedený rok 1891 leckoho zmátl – ale zavírací nože pro armádu nebyly v sortimentu od prvního roku existence firmy.

Vylosovanými výherci nožů Victorinox Delémont Evolution S101 jsou:

  • ant@s*.cz
  • jiri@pr*.cz
  • lucie.hajkov@s*.cz

Výherce kontaktuji emailem a gratuluji jim. Ostatním přeji hodně štěstí v dalších soutěžích.

Soutěžní otázky

  1. V kolika velikostech se vyrábí nože kolekce Victorinox Delémont
  2. Kolikáté výročí založení letos slaví společnost Victorinox?

Nápovědu hledejte na www.victorinox.cz.

Odpovědí zasílejte prostřednictvím formuláře níže do pátku 20. června.

Účastí v soutěži souhlasíte se zařazením vašeho emailu do seznamu odběratelů přehledu horských novinek, který posíláme 1x měsíčně. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli snadno odhlásit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: