Vyhlídka na Zámecké hoře

Vyhlídka na Zámecké hoře

Vyhlídková věž na Zámecké hoře nabízí krásný kruhový výhled do okolí Hrubého Jeseníku. Udělejte si na ni výlet.

Dřevěné zastřešené stavení bylo postaveno na podzim roku 2012. Jeho celková výška je zhruba šest metrů, ale vyhlídková plošina končí ve dvou metrech. Vyhlídka je volně přístupná, takže může sloužit také jako úkryt před špatným počasím, které dokáže být v Jeseníkách obzvláště mrazivé. Stavitelé navíc upravili také okolí vrcholu, když přístup na něj usnadnili dřevěnými schůdky a obtížná místa zajistili dřevěným přemostěním.

Samotná Zámecká hora se šplhá do výšky 854 metrů, což je oproti nedalekému Pradědu výška sice trpasličí, ale zrovna při tomto výletu o ni vůbec nejde. Zmiňovaný kruhový výhled by měl „výškové manko“ dorovnat. Pohledy jsou nádherné zejména do údolí nebo na Černý vrch. Pohled na hřeben Loupežníků a Pytláků taky stojí za zmínku a opomenout se nesmí ani dominantní Medvědí vrch (1216 m).

Na vrcholu zámecké hory se kromě vyhlídky nacházejí také zbytky základů starého hradu Fürstenwalde, jehož vznik se datuje do roku 1348.

Přístup

Možností je více. Buďto po naučné stezce „Museum Wide Web“, na kterou se dostanete například v Ludvíkově u kostela a dále budete pokračovat směrem k obci Železná nedaleko Vrbna pod Pradědem. Po třech kilometrech se napojíte na červenou značku, která označuje tří kilometrový okruh přes Zámeckou horu. Ten vás buďto zavede zpět do místa, kde jste se na něj napojili, anebo můžete naučnou stezkou „Museum Wide Web“ pokračovat až do Železné (celý výlet 6,5 km). Kratší variantou je začít a skončit v Železné (cca 4,5 km).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: