Vydražte velkoformátové fotografie českých olympioniků

Vydražte velkoformátové fotografie českých olympioniků

Česká outdoorová značka Alpine Pro zaujala zajímavým pojetím kolekce pro české olympioniky nejen diváky, sportovce a novináře, ale i vnučku Alfonse Muchy, jehož práce – prvorepubliková poštovní známka – byla základní ispirací při tvorvbě designu kolekce.

Paní Jarmila Mucha Plocková pokračuje v dědečkově odkazu a podílela se např. na stavbách pro LOH v Barceloně v roce 1992 a tvoří drobné plastiky, šperky i textilní umělecké výrobky. Při posezónním setkání s úspěšnými sporotvci olympijskou kolekci nadšeně komentovala: „Z provedení olympijské kolekce jsem doslova nadšena. Je skvělé, když se propojují dvě zdánlivě nepropojitelné oblasti, jakými jsou umění a sport. Osobně mám velkou radost, že si designéři vybrali právě tento motiv, který v sobě spojuje vlastenectví, lásku a bojovnost. Pevně věřím, že naší výpravě přinesla štěstí.“

Kupte si fotografii a pomozte mladým sportovcům

Setkání se zúčastnili především úspěšní biatlonisté, kteří dohromady vybojovali v Soči pět medailí. Zacinkat medailemi přišli Gábina Soukalová, Veronika Vítková, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec, které společnost Alpine Pro dlouhodobě podporuje.

„Jsem ráda, že jsme se mohli s paní Muchovou seznámit. Dílo jejího dědečka a teď nově i její obdivuji. Ve volných chvílích, kterých bohužel moc není, se zajímám o umění,“ dodala Gábina Soukalová.

Společně s kolegy z reprezentace podepsala velkoformátové fotografie biatlonistů od Jana Fauknera, které se od 1. června budou dražit ve prospěch České olympijské nadace, která podporuje mladé nadějné české sportovce. Více informací k aukci naleznete na alpinepro.cz.

Samotná aukce probíhá na aukro.cz do 8. června.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: