Vybrali jste tři nejhezčí ferraty: Marmolada, Prisojnik a Rigidalstock

Vybrali jste tři nejhezčí ferraty: Marmolada, Prisojnik a Rigidalstock

V průběhu dubna jste na webu Pohora.cz hlasovali o nejhezčí ferraty v Alpách. Adeptů na nejhezčí zajištěnou trasu bylo hned několik, ale na přední pozice se nakonec probojovaly tři. Připravili jsme pro vás jejich přehled.

1. Marmolada v Itálii

Pokud se rozhodnete vydat na vrchol dolomitského masívu Marmolada, tak byste měli vědět, že když se výstup podaří, budete stát na nejvyšším bodě Dolomit, který je ve výšce3343 metrů. Přesněji řečeno, museli byste se postavit k vrcholovému kříží, který je na Punta di Penie, což je nejvyšší vrchol masívu Marmolada. Tuhle krásnou „třitisícovku“ najdete v centrální části Dolomit, asi 25 km od známého turistického centra Cortiny D´ampezzo.

2. Slovinský Prisojnik

Prisojnik, široký skalnatý hřeben s několika vrcholy, tvoří působivou horskou kulisu města Kranjska Gora. Ze sedla Vršič vede k hlavnímu vrcholu velmi náročná, ale opravdu překrásná zajištěná cesta, která skýtá množství jedinečných dojmů a zážitků. Už na začátku se objeví démonický rozmar přírody – obrovský skalní útvar s podobou lidského obličeje. Následuje kolmá, nesmírně odvážná, ale příkladně zajištěná lezecká pasáž a uprostřed nejstrmější části stěny průstup úzkým komínem. Vyvrcholením přírodních krás je ale „Okno“ pravděpodobně největší skalní okno v celých Alpách, které vede z ponuré severní stěny na jižní stranu, kde se dosavadní scenérie naprosto změní.

3. Rigidalstock ve Švýcarsku

Rigidalstock je oblíbenou feratovou destinací v centrálním Švýcarsku, protože nabízí zajímavý výstup i sestup a impozantní výhledy do údolí s městečkem Engelberg. Feraty na vrchol Rigidalstock je třeba kombinovat s feratami BrunnistöckliZittergrat, od nichž lze pokračovat dál na samotný vrchol. Na Rigidalstock vedou celkem dvě výstupové cesty.

Výherce soutěže:

V rámci hlasování jsme pro vás vyhlásili také soutěž o ferratový set od firmy ROCK EMPIRE, jedná se o kvalitní prsní úvazek, „sedák“, párací brzdu a horolezeckou smyci. okud máte dobré boty, stačí si jen přikoupit vhodnou přilbu, využít jarního počasí a vyrazit na nejbližší feratu.

Vylosovali jsme Romana Thorovského (výherce oslovíme emailem).

Feratový set od Rock EmpireFeratový set od ROCK EMPIRE

ROCK EMPIRE – český výrobce outdoorového vybavení a osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky

Rock Empire

ROCK EMPIRE – firma s dvacetiletou tradicí, jejíž produkty se prodávají na všech kontinentech ve více než 40 zemích světa. Ve sportovní sféře se řadí mezi specialisty v oboru horolezeckých úvazků, které jsou s největší pečlivostí vyráběny v České republice. V nabídce naleznete široký sortiment pro horolezce a outdoor – od již zmiňovaných úvazků, po karabinyexpreskové sety,jistící systémymechanické vklíněncemačkycepínyspacáky.

Své dlouholeté zkušenosti nyní zúročeny i v novém výrobním programu – vybavení pro výškové pracovníky – ať už se jedná o pracovní postroje, polohování, lana, karabiny, slaňovací zařízení, tlumiče pádu,…. Celou nabídku naleznete na www.rockempire.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: