VÝBĚR Z NOVINEK OCENĚNÝCH ISPO AWARD 2022

VÝBĚR Z NOVINEK OCENĚNÝCH ISPO AWARD 2022

Toto je výběr redakce Světa outdooru z aktuálních vítězů ceny ISPO 2022. Do finálního výběru třetího kola ISPO Awards 2022 se probojovalo mnoho inovací a stále vyvíjených produktů, ale do vytouženého ocenění se ve skutečnosti dostalo jen celkem 16 produktů. Letos obzvláště zjevné: pole přihlášených bylo jen zřídka tak rozmanité.

ISPO 2022, 28. – 30. LISTOPADU 2022, MNICHOV

Nová digitální řešení pro individualizované produkty a služby, nová bezpečnostní technologie pro lavinové batohy, magnetický uzávěr pro hydratační vak, solární panely a úložná jednotka pro energeticky autonomní cestování nebo 10 000 lumenové světlomety – všestrannost vítězných produktů odráží nejen obrovská řada špičkových produktů, která byla tentokrát přihlášena do soutěže ISPO Award 2022. Reprezentuje také kreativitu a inovativního ducha našeho odvětví.

FIDLOCK – HERMETIC HYDRATION BLADDER

Fidlock, německý specialista na magnetické spony, vyvinul svůj první hydratační systém. Doposud existovaly pouze šroubovací nebo svorkové uzávěry pro hydratační systémy. Fidlock vyvinul první magnetický uzavírací systém pro hydratační camelbag Hermetic. Patentovaná technologie se zavírá stejně snadno jako nepropustná – dokonce i pod mechanickým tlakem, jako je pád. To je zajištěno třemi řadami magnetů u otvoru hydratačního měchýře. Dodatečné zapínání na klopu kapsy lze ovládat jednou rukou a zabraňuje náhodnému otevření. Vzhledem k tomu, že hydratační měchýř lze široce otevřít, lze jej snadno naplnit a vyčistit. Dodávaná hadička na pití je vyměnitelná.

JACKERY – EXPLORER 1000 PRO POWER STORAGE UNIT

Americká společnost Jackery je průkopníkem v oblasti přenosných energetických a solárních řešení pro venkovní použití. Explorer 1000 Pro je přenosná jednotka pro ukládání energie, která dokáže splnit požadavky na napájení mnoha elektrických zařízení, bez ohledu na to, kde se nacházíte. Výrobek vážící přibližně deset kilogramů poskytuje outdoorovým nadšencům i záchranným týmům a mobilním kancelářím přenosnou, bezpečnou a ekologickou energii. S obousměrným invertorem a technologií bezpečného nabíjení jej lze nabít na maximální výkon 1000 Wh za pouhých 1,5 hodiny. Zároveň je vybaven výstupem pro rychlé nabíjení, který dokáže rychle pokrýt energetické potřeby více digitálních produktů.

CURREX INSOLE FINDER

Currex z Hamburku vyvinul nové řešení pro spotřebitele, jak zvýšit komfort sportovní obuvi prostřednictvím individualizovaných vložek a minimalizovat riziko zranění. To je možné s digitálním Currex Insole Finder založeným na AI. Spotřebitelé jej mohou použít ke snadné konfiguraci perfektně padnoucí 3D vložky tak, aby podporovala tvar chodidla a typ obuvi při nakupování obuvi online. Technologie AI změří pomocí fotografie vnitřní klenbu chodidla a určí požadovaný tvar stélky. Softwarovou aplikaci lze rychle a bez problémů integrovat do jakéhokoli internetového obchodu, a proto je zaměřena také na maloobchodníky, kteří ji mohou využít ke zlepšení zákaznické zkušenosti. Aplikace nevyžaduje stahování aplikace, ale jednoduše funguje přes prohlížeč chytrého telefonu.

MESCAN – BODY SCANNER WITH DIGITAL COACHING

Mescan byl vyvinut německou společností cardioscan. Jedná se o zařízení pro skenování těla, které dokáže během pouhých 45 sekund změřit proměnlivost srdeční frekvence lidí, úroveň stresu, složení těla a metabolismus. Díky tomu je schopen poskytovat důležitá data o aktuálním zdravotním stavu a jak optimalizovat trénink, výživu a regeneraci. Ale mescan nekončí sběrem dat: Na základě tělesných dat poskytuje odpovídající software individuální fitness doporučení prostřednictvím aplikace vicoach. Mescan byl uveden na trh v roce 2020 pro fitness průmysl a nyní je k dispozici také pro sportovní prodejce.

BERGANS – /Y MOUNTAINLINE 40 DAYPACK AVALANCHE BACKPACK

/Y MountainLine 40 Daypack od norské outdoorové značky Bergans je lehký a robustní all-mountain batoh, který je prvním batohem na světě, který využívá technologii lavinové bezpečnosti Safeback SBX. Kromě integrace této nové technologie je batoh výjimečný tím, že je stále všestranný, protože lavinový systém lze snadno odstranit nebo integrovat během pouhých dvou minut. Bergans chce tímto způsobem předejít tomu, aby si sportovci museli kupovat velké množství specializovaných batohů – například lavinových – které většinu času tráví nevyužité ležet ve skříni. Jako hlavní materiál batohu Bergans spoléhá na směs přízí Invista Cordura a Black Dyneema, aby bylo dosaženo dokonalé kombinace nízké hmotnosti a nižších nákladů, stejně jako vysoké odolnosti proti roztržení, tahu a oděru.

SAFEBACK – SBX AVALANCHE SAFETY SYSTEM

Společnost Safeback z Norska vyvinula novou bezpečnostní technologii pro lavinové nehody. Safeback SBX je první aktivní systém přívodu vzduchu na světě, který pomáhá lidem pokračovat v dýchání pod masami sněhu bez potřeby náustku. Systém využívá vzduch ve sněhové pokrývce jako zásobu vzduchu pro zasypanou osobu, průběžně jej nasává otvorem v batohu a uvolňuje trubicemi v ramenních popruzích. SBX se aktivuje pomocí rukojeti na ramenním postroji a poskytuje 90 minut dýchání vzduchu. Současné okno pro záchranu obětí laviny je 15 minut, přičemž 70 procent úmrtí je způsobeno udušením. Celý systém váží 480 gramů včetně baterií.

SILVA – SPECTRA HEADLAMP

Nová čelovka Spectra od Silva of Sweden promění noc v den. S neuvěřitelným světelným výkonem 10 000 lumenů byl vyvinut pro všechny rychlé akční sporty, kde je důležité dobré světlo, jako je sjezd nebo motorsport. Čelovka je vybavena osmi vysoce výkonnými LED diodami nejnovější technologie, zabudovanými do tenkého, elegantního pouzdra. Dodává se s výkonnou 96 Wh baterií. Lampa lze ovládat také dálkovým ovládáním a má pět různých nastavení světla v rozsahu od 80 do 10 000 lumenů.

BLUE ICE – HARFANG ALPINE CRAMPONS

Francouzský specialista na horské sportovní vybavení Blue Ice již na začátku roku se svými mačkami Harfang vyhrál kýženou cenu ISPO. S mačkou Harfang Alpine byl tento koncept rozvinut ještě dále a mohl opět přesvědčit porotu. S hmotností pouhých 623 gramů včetně anti-balling systému představuje Blue Ice extrémně lehkou 12-hrotou mačku pro technické horolezectví v ledu nebo ve skále. Mačka má přední a zadní díl z chrom oceli. Oba jsou spojeny textilním popruhem, který je délkově nastavitelný a šetří hmotnost, aniž by utrpěla robustnost. Ve srovnání s Harfangem byla přední lišta prodloužena pro zvýšení tuhosti. Asymetrický design byl uzpůsoben pro levý a pravý tvar boty pro dosažení co nejlepšího výkonu. Harfang Alpine je navržena tak, aby se vešla do každé boty s patním lemem.

BLUE ICE – ALPINE RUNNERS CLIMBING EQUIPMENT

Mnoho horolezců to ví: motání a rozmotávání expresních popruhů je někdy složité v nevhodných pozicích a vyžaduje více dovednosti a energie, než je nutné. Blue Ice z Francie proto vyvinul jednopramenný popruh pro zlepšení praktičnosti a zajištění časově úsporné manipulace se smyčkou. Alpine Runners se dodávají celkem ve čtyřech různých délkách a barvách, přičemž delší verze jsou také ideální pro nastavení vašeho jištění. Materiál je odolný proti oděru, lehký a odolný vůči UV záření. Díky speciální konstrukci lana z ultra-vysokopevnostní příze se systém obejde beze švů. Chytrý systém byl navržen pro vícedélkové a vysokohorské lezení.

ISPO AWARD

Značky se mohou se svými produkty ucházet o cenu ISPO Award po celý rok. Porota se schází čtyřikrát ročně a vybírá vítěze. Součástí konceptu ocenění je, že každý vítězný produkt je detailně prezentován na ISPO.com, přičemž čas zveřejnění může určit samotná značka. Kromě toho mohou být produkty prezentovány na výstavě ISPO Award Exhibition na ISPO Mnichov ve dnech 28. – 30. listopadu 2022. Aktuální zprávy z veletrhu vám bude přinášet tým Světa outdooru.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: