RECENZE: TREKINGOVÉ LIGHT MERINO P.A.C. – PONOŽKY PROTI KLÍŠŤATŮM

RECENZE: TREKINGOVÉ LIGHT MERINO P.A.C. – PONOŽKY PROTI KLÍŠŤATŮM

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2
Druh sportu outdoor
Druh oblečení ponožky
Rozdělení podle pohlaví unisex
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 20 % Merino
Materiál 2 43 % Bambus
Materiál 3 19 % Polyamid recyklovaný
Materiál 4 15 % Polyamid
Materiál 5 3 % Elastan
Barevné varianty Antracite-Berry, Antracite-Navy, Antracite-Olive, Antracite-Orange, Berry, Navy
Velikostní varianty 23 – 47
Údaje výrobce 1 Určení: UNISEX
Výbava 1 Rozlišení na L a R: ano
Infocena 459 Kč
Dodává www.4trek.sk
Více info na www.4trek.sk

Zaujalo mě

  • Kvalita zpracování
  • Kombinace materiálů
  • Anti Ticks efekt
  • MADE IN ITALY, VYVINUTO V NĚMECKU

Shrnutí recenze

Outdoorové ponožky P.A.C. TREKKING LIGHT MERINO TR 3.2 kombinují jak přírodní materiály – merino a bambus tak i syntetické – recyklovaný a nový polyamid a elastan. Co by tedy měly zvládnout trekingové ponožky, které odpuzují klíšťata do přírody? Umí toho i víc?

PODROBNÝ POPIS

CHARAKTERISTIKA

Trekové ponožky vyrobené šetrnou technologií ochrany proti hmyzu a klíšťatům neobsahují složky DEET ani Permethrin, která působí v okruhu až 40 cm. Díky výšce k lýtkům jsou ponožky určené do lehkého nenáročného terénu. Speciální technologie pletení pro extra pružnost poskytuje pohodlí při dlouhodobém nošení. Vyrobeny jsou z kvalitní merino vlny, která se vyznačuje měkkostí a jemností a na rozdíl od klasické vlny je navíc zvláště prodyšná a neškrábe pokožku. Merino vlna je získávaná bez použití techniky mulesování. Bambusové vlákno patří mezi obnovitelné přírodní materiály, je extra měkké a chladivé. Vyrobeno v Itálii s respektem k životnímu prostředí s využitím zbytkové příze. Doporučeno světovou zdravotnickou organizací WHO a jsou vhodné i pro těhotné ženy a alergiky. Po nasazení ponožek a odpuzovače TICKLESS žádné klíště!

Zesílení ve špičkách ponožek P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2
Zesílení ve špičkách ponožek P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2

TECHNOLOGIE

ANTI-MOSQUITO / ANTI-TICK – Technologie odpuzující hmyz a klíšťata pro čepice, multifunkční šály, čelenky a ponožky je určená také pro děti. P.A.C. si zakládá na osvědčené kvalitě a kombinuje ji s repelentem, který odpuzuje komáry a klíšťata šetrným a udržitelným způsobem.

Testování v terénu s vysokým výskytem klíšťat - ponožky P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2

MERINO WOOL – Mnoho výrobků P.A.C. je vyrobených ze zvláště kvalitní merino vlny. Získává se z plemena ovcí Merino a vyznačuje se měkkostí a jemností. Na rozdíl od klasické vlny je navíc zvláště prodyšná a neškrábe pokožku.

Vybírat lze z mnoha barevných kombinací - tato kombinace se jmenuje Anthracite-Olive
Vybírat lze z mnoha barevných kombinací – tato kombinace se jmenuje Anthracite-Olive

BAMBUS – Bambusová vlákna zaručují lepší ventilaci a rychlejší absorpci vlhkosti. Výrobky s touto technologií jsou tedy prodyšné, pohodlné, rychleschnoucí a dobře regulují teplo.

Označení ponožek a velikost - P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2
Označení ponožek a velikost – P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2

RECYCLED OCEAN PLASTIC – K ochraně životního prostředí využívá P.A.C. recyklovaný mořský odpad a PET lahve. Odpadky shromážděné z oceánů se omývají, drtí a zpracovávají na granule, jejichž výsledkem je plně recyklovaná polyesterová příze. Ta se pak používá při výrobě produktů produktech P.A.C.

Rozlišení levé a pravé ponožky - P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2
Rozlišení levé a pravé ponožky – P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2

BALENÍ

Balení je ve světe ponožek netradiční. Použití tuhého papírového blistru a elastického popruhu dovoluje ponožky na prodejně i otestovat bez nutnosti rozbalování či oddělování ponožek od sebe. Na balení je kromě názvu, složení a vlastností i velikost, a to ve třech škálách: EU, US a UK. Balení neobsahuje popisky v češtině – pouze německy a anglicky. Taktéž na obalu naleznete infografiku s typem obuvi A – D a vhodností ponožek pro vybraný typ bot.

Balení ponožek P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2
Balení ponožek P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2

POHODLÍ

Kromě použitého kvalitního materiálu je dalším bonusem pro pohodlné nošení i rozlišení na levou a pravou nohou. Klasicky označeno písmeny R a L. Kromě toho naleznete na ponožce i velikost a typ (TR 3.2 TREKKING). Testované ponožky byly ve velikosti 40–43. Jsou i takto označeny. A samozřejmostí je zesílení na patřičných místech. Při nošení žádné puchýře ani otlaky. Ponožky dobře držely na noze a nijak se neshrnovaly.

Testování ponožek P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2 v letních Alpách
Testování ponožek P.A.C. LIGHT MERINO TR 3.2 v letních Alpách

TESTOVÁNÍ

Outdoorové ponožky P.A.C. Light Merino jsem nosil na jednodenní výšlapy, ale i na vícedenní túry na Vysočině a hlavně doma v Krkonoších. Hlavní nasazení je však při pohybu v lesích a při nástupech ke skalám při ploužení borůvčím, trávou a křovím. Ponožky zažily pohorky i lehké boty Garmont. Celodenní nošení nebyl problém. Mohu potvrdit, že díky merino vlně odolávají zápachu i po opakovaném nošení. Společně s ponožkami jsem vždy používal i elektronický plašič na klíšťata TICKLESS, který byl též testování redakcí Světa outdooru.

Testování ponožek P.A.C. LIGHT MERINO TR 3-2 s odvětranou obuví GARMONT v lesích okolo Adršpachu
Testování ponožek P.A.C. LIGHT MERINO TR 3-2 s odvětranou obuví GARMONT v lesích okolo Adršpachu

Další informace

Jsme P.A.C. .. rodinný specialista na pokrývky hlavy a krku a funkční ponožky s vlastním výrobním závodem v Německu. Skutečná udržitelnost je pro nás žitá základní hodnota, která se nezastaví. Kromě povědomí o životním prostředí a ekologie je kombinace sociálních, ekonomických a ekologických aspektů záležitostí blízkou našemu srdci. Při vstupu do odvětví pletení se také spoléháme na německou prémiovou kvalitu a nejudržitelnější materiály.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: