RECENZE: TICKLESS® HUMAN – ULTRAZVUKOVÝ ODPUZOVAČ KLÍŠŤAT

RECENZE: TICKLESS® HUMAN – ULTRAZVUKOVÝ ODPUZOVAČ KLÍŠŤAT

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku TICKLESS® HUMAN
Hmotnost 12 g
Doba provozu 3000 hod
Napájení Interní baterie - jednorázová
Šířka 30 mm
Výška 65 mm
Hloubka 25 mm
Další funkce 1 Účinnost: 2 m (6.5 ft)
Další funkce 2 Voděodolnost: IP31
Výbava 1 Indikátor zapnutí: ano
Výbava 2 Otvor pro zavěšení: ano
Výbava 3 Klip pro připnutí: ano
Výbava 4 Přiložený návod: není v ČJ
Infocena 34,90 €/ 839 Kč (model Tickless Human)
Dodává Distribuce pro ČR a SR: STG ELcon,s.r.o, [email protected]

Zaujalo mě

  • Výdrž
  • Výrazná barva
  • Funkčnost
  • Možnosti zavěšení

Shrnutí recenze

Klíšťata opravdu nemám rád, a tak jsem nadšeně skočil po testování odpuzovače TICKLESS® HUMAN na tyto malé predátory našich lesů a hájů. Jak funguje a funguje vůbec? To se dozvíte v recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

V KOSTCE

Měl by být šetrný k životnímu prostředí, neobsahuje žádné chemikálie ani vůně. Jednoduše odpuzovač připevněte k oblečení, batohu apod. Je netoxický a nepoužívá ani neuvolňuje žádné chemické látky ani pachy, použití je bezpečné pro i děti a zvířata. Zařízení vysílá ultrazvukové pulsy, které jsou pro lidi nebo zvířata nepostřehnutelné, ale ruší klíšťata a tím je drží od vás.

Otvor na zavěšení a vypínač na čelním panelu TICKLESS® HUMAN
Otvor na zavěšení a vypínač na čelním panelu TICKLESS® HUMAN

VLASTNOSTI

  • 100 % bez chemie, žádné pachy a vůně
  • Dosah 2 metry (6.5 stopy)
  • Odpuzuje klíšťata po dobu až 3 000 hodin
Oblé tvary netlačí a výrazná barva ulehčuje hledání - TICKLESS® HUMAN
Oblé tvary netlačí a výrazná barva ulehčuje hledání – TICKLESS® HUMAN

NÁVOD K POUŽITÍ

Chcete-li zařízení aktivovat, odstraňte pásek, který čouhá z odpuzovače. Ten je tam od výrobce a zabraňuje samovolnému spuštění.

Stisknutím tlačítka na jeho čelní straně zařízení zapnete nebo vypnete: 4 krátká zelená bliknutí indikují zapnutí, zatímco jedno dlouhé červené bliknutí značí vypnutí.

Po zapnutí kontrolka bliká přibližně každých 5 minut. Po 8 hodinách nepřetržitého provozu se zařízení automaticky vypne. Bezpečně připevněte zařízení k oděvu pomocí snadno nasazovací spony nebo pomocí provázku. Nevkládejte zařízení do kapsy nebo tašky, protože by to bránilo vyzařovaným ultrazvukovým vlnám. Při normální teplotě dokáže zařízení odpuzovat klíšťata přibližně 3000 hodin.

Produkt není vodotěsný, ale je vysoce odolný proti vlhkosti (IP31).

Před prvním použitím TICKLESS® HUMAN je nutné vytáhnout tuto pojistku
Před prvním použitím TICKLESS® HUMAN je nutné vytáhnout tuto pojistku

OVLÁDÁNÍ

Během testu se mi však ani jednou nepodařilo zařízení vypnout a ujistit se, že je vypnuté. Vždy se mi opakovaly pouze 4 krátká zelená bliknutí. Přepokládám tedy, že se přístroj alespoň vypnul automaticky po 8 hodinách provozu. U dalšího zaslaného kusu však všechno fungovalo tak, jak má.

4 krátká zablikání indikují zapnutí odpuzovače TICKLESS® HUMAN
4 krátká zablikání indikují zapnutí odpuzovače TICKLESS® HUMAN

NOŠENÍ

Zařízení jsem si nejčastěji připínal klipem k límečku trika. Odpuzovač má silný klip, který se dá připnout třeba i na opasek o šířce 25 mm (výška klipu). Taktéž díky otvoru možno zavěsit na šňůrku nebo na tzv. machr šňůru s karabinkou. Výrobce vyloženě nedoporučuje TICKLESS nosit po kapsách nebo někde zatrčený. Nošení je pohodlné – nic neváží a hrany jsou zaoblené, tudíž nikde netlačí. I rozměry jsou v podstatě miniaturní a největší tloušťka je 25 mm. Jinak rozměry cca: 65 x 30 x 25 mm. Líbila se mi i výrazná barva v případě ztráty v divočině nebo v batohu či při balení na túru.

Nejvíce jsem nosil TICKLESS® HUMAN takto připnutý
Nejvíce jsem nosil TICKLESS® HUMAN takto připnutý

TEĎ TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ: FUNGUJE?

Testoval jsem odpuzovač klíšťat minimálně 14 dní v lese nebo ve skalách. A jenom jednou jsem si ho zapomněl doma a našel jsem na sobě po návratu ze skal 4 klíšťata. Náhoda? Nevím, ale myslím si, že jsem pro testování a lidstvo udělal opravdu hodně a otestoval to na sobě.

Jeden den bez TICKLESS® HUMAN a dopadlo to takto
Jeden den bez TICKLESS® HUMAN a dopadlo to takto

VERDIKT TESTERA

nikdy do lesa bez tohoto rušiče. Dostupné též ve verzi: TICKLESS Baby, Kid, ECOkid, Active, Dog, dobíjecí na USB pro malá zvířata atd. A věděli jste, že Technologie TICKLESS prošla přísným testováním a byla prokázána jako účinná klinickou studií na School of Veterinary Medical Microbiology and Infectious Diseases Laboratory na University of Camerino v Itálii. A údajná účinnost je 94 %.

TICKLESS® HUMAN - MADE IN EU
TICKLESS® HUMAN – MADE IN EU

Další informace

tickless-logoTICKLESS® nabízí nejmodernější technologii a poskytuje nejlepší řešení proti parazitům, jako jsou klíšťata, blechy a roztoči.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: