Recenze: Sir Joseph Forza Man – tyrolské teplo

Recenze: Sir Joseph Forza Man – tyrolské teplo

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Forza Man – tyrolské teplo
Druh sportu outdoor, skialp, lezení, sjezdové lyžování
Druh oblečení bunda, mikina
Rozdělení podle pohlaví pánské
Materiál 1 Softex® DIAMOND RS
Materiál 2 Techno Fleece, Softex® 40D DWR
Materiál 3 Tyrolská vlna 100 gr/m2
Hmotnost 510 g
Gramáž 100
Barevné varianty citrusová, tm. šedá
Velikostní varianty S–XXL
Infocena 3990 Kč Kč
Dodává Sir Joseph

Zaujalo mě

  • Izolace z obnovitelných zdrojů
  • Dostatečně dlouhé rukávy
  • Počet kapes

Shrnutí recenze

Bunda s izolací ze 100% Tyrolské vlny. Přední a zadní díl navíc chrání větruodolný materiál Softex® DIAMOND s voděodolnou DWR úpravou. Jaká je „vlněná“ bunda?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Bunda s atletičtějším střihem a izolací ze 100% Tyrolské vlny. Přední a zadní díl navíc chrání větruodolný materiál Softex® DIAMOND s voděodolnou DWR úpravou.

Lezení v bundě Sir Joseph Forza Man na Suchých skalách.Lezení v bundě Sir Joseph Forza Man na Suchých skalách.

Popis

Tato hybridní bunda nebo spíše zateplovací vesta s elastickými rukávy z Techno fleesu. Osobně to popisuji tak, že na těle a na zádech máte zateplené panely. Z boku stejný elastický materiál jako je na rukávech. Takže v případě silnéh větru jsou tyto partie včetně rukávů a ramen ochlazovány. Tudíž velký tepelný rozdíl mezi dvěma partiemi.

Rozložení vlny a techno streče v jednotilvých panelech - Sir Joseph Forza Man.Rozložení vlny a techno streče v jednotilvých panelech – Sir Joseph Forza Man.

Podložený hlavní zip légou -Sir Joseph Forza Man.Podložený hlavní zip légou -Sir Joseph Forza Man.

Detail poutka a etikety - Sir Joseph Forza Man.Detail poutka a etikety – Sir Joseph Forza Man.

Úložná místa

Forza Man nabízí tři vnější a dvě vnitřní kapsy. Kapsa na levé straně hrudníku pojme i velký chytrý telefon. Je však nezateplená.  Zip je značkový YKK s dlouhým táhlem. Takže se dobře drží a ovládá v rukavicích. Spodní kapsy jsou již zateplené. Klasicky u Sira Josepha se zapínají směrem dolů a rozepínají směrem nahoru. O tomto šití zipů u Sira Josepha už bylo hodně napsáno. Jednak si an to musíte zvyknout a musíte se smířit s tím, že se do kapes v sedáku nebo se zapnutým bederákem jen tak nedostanete. Do jedné z kapes (levá) můžete celou bundu zabalit. Osobně jsem to v životě neudělal. Pouze jenom kvůli testu, jestli výrobce nekecá. Vejde se tam! Pozor. Bunda Forza Man však nabízí ještě další dvě kapsy. Ty jsou přístupné pouze ze vnitřku bundy. Jsou veliké tak (š. 20 x v. 30 cm), že pojmou i třeba skialpové pásy nebo mapu. Přidat můžete též například rukavice. Záleží na vás.

Detail stahování spodního okraje z vnitřní strany bundy Sir Joseph Forza Man.Detail stahování spodního okraje z vnitřní strany bundy Sir Joseph Forza Man.

Detail kapsy do které se dá celá bunda uložit - Sir Joseph Forza Man.Detail kapsy do které se dá celá bunda uložit – Sir Joseph Forza Man.

Zapnutá kapsa a její jezdec vychází za bederní pás sedacího úvazku - Sir Joseph Forza Man.Zapnutá kapsa a její jezdec vychází za bederní pás sedacího úvazku – Sir Joseph Forza Man.

Kapuce

Elastická kapuce se dá regulovat pomocí „mikro“ stahování. Na stažení potřebujete pár rukou. N apovlení vám stačí jedna. Stažení v podstatě zkracuje délku kapuce. Zbytek stahování je ponechán na elastické lemovce. Regulace délky je cca o 10 cm. Po zatažení se kapuce automaticky stáhne k zátylku.

Detail stahování kapuce, staženo - Sir Joseph Forza Man.Detail stahování kapuce, staženo – Sir Joseph Forza Man.

Rukávy

Dostatečně dlouhé rukávy s otvory na palce a dlouhým přetažením přes celý hřbet ruky. Ochrana hřbetu ruky je parádní. V rámci testování jsem nosil přetažené rukávy i přes rukavice. Kromě pár vytažených nití ze začátku testování a po jejich zastřižení se držely rukávy statečně.  Použitý Techno flees na rukávech je opravdu elastický. Všemi směry.

Detail na konec rukávu s otvorem na palce - Sir Joseph Forza Man.Detail na konec rukávu s otvorem na palce – Sir Joseph Forza Man.

Parádní ochrana a zateplení hřbetu ruky - Sir Joseph Forza Man.Parádní ochrana a zateplení hřbetu ruky – Sir Joseph Forza Man.

Ze začátku testování vyjelo pár nití avšak po zastřižení už ani jedna - Sir Joseph Forza Man.Ze začátku testování vyjelo pár nití avšak po zastřižení už ani jedna – Sir Joseph Forza Man.

Boky

Strečové panely na bocích podporují volnost pohybu a lze je částečně stáhnout pomocí dvojice samosvorek. Hlavní zip je obousměrný spirálový YKK a podložený légou.

Kompletní fotogalerie Sir Joseph Forza Man

Tyrolská vlna

Izolační materiál Tirol Wool funguje skvěle, má antibakteriální vlastnosti a přirozenou schopnost odolávat pachům.  Proti větru vás chrání větruodolný materiál Softex® DIAMOND s voděodolnou DWR úpravou. V některých místech dokonce až 4 vrstvy materiálu. Povrchová úprava je DWR. Takže jako nová funguje tak, že se v případě deště na jejím povrchu dělají kuličky vody. Tato vlastnost se postupným používáním ztrácí. Materiál je prošitý skrz. Tím je vlna fixovaná.  Nemusíte se však bát postavit se větru čelem či zády, která jsou navíc ještě prodloužena.

Při focení selfie se vám rukávy u bundy Sir Joseph Forza Man vyhrnovat nebudou.Při focení selfie se vám rukávy u bundy Sir Joseph Forza Man vyhrnovat nebudou.

Testování

Především hory a lezení. Ledovcové kurzy i výstupy na alpské vrcholky. Bunda zvládne lehký pohyb či nenáročnou chůzi. Logicky při pohybu a vyšší intenzitě zátěže se začnete zahřívat. Vše záleží na okolní teplotě. Takže při přechodu Ötztalských Alp na skialpech jsem ji měl takřka celý den. Kromě oteplení během poledne a slunečního záření na nekonečné sněhové ploše. Obecně mohu konstatovat, že za bezvětrných podmínek do teploty cca +5 °C jsem byl v pohodě i při přestávkách a menší fyzické zátěži. Při větší zátěži může teplota jít klidně hodně pod nulu.

Odvětrat lze bundu i ze spodní strany díky dvojcestnému zipu. Během tak dlouhého testování od března do listopadu 2018 jsem měl možnost vyzkoušet hodně situací a změn počasí. Občas dochází k úniku jednotlivých vláken vlny skrz svrchní materiál. Minimálně, ale přece. Avšak vlákna jsou tak tenká (na rozdíl od peří), že to takřka není vidět. Porovnejte i s recenzí Sir Joseph Spike Hooded.

Ledovcové kurzy s bundou Sir Joseph Forza Man.Ledovcové kurzy s bundou Sir Joseph Forza Man.

Hodnocení

Tenhle kousek outdoorového oblečení má podle mě celoroční použití. V zimě se samozřejmě přes ni hodí nějaký další zateplovací kousek nebo v případě změn počasí i nepromokavá bunda či vrstva. Buďte připraveni na rozdíl teplot mezi elastickými panely a vrstvou tyrolské vlny v případě větru. Jinak vám tato bunda poskytuje neomezenou volnost, spousty úložných míst a hřejivý pocit z použitého obnovitelného materiálu – TIROL WOOL. Tato verze je též dostupná v dámské verzi jako Forza Lady.

Další informace

Sir JosephCílem firmy Sir Joseph je vyrábět maximálně funkční výrobky schopné obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň plně je přizpůsobit potřebám a požadavkům zákazníka tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: