Recenze: Sensor Merino Double Face – triko na všechno

Recenze: Sensor Merino Double Face – triko na všechno

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Merino Double Face
Druh sportu běh, outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení, vodáctví, sjezdové lyžování
Druh oblečení spodní prádlo, triko, mikina
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní), druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí jarní, podzimní, zimní
Materiál 1 60% Vlna Merino Wool
Materiál 2 40% Polyester
Gramáž 170
Barevné varianty safari, modrá, černá
Velikostní varianty S-XXL
Údaje výrobce 1 Hmotnost: 237 g (vel. L)
Údaje výrobce 2 Vyrobeno v ČR
Infocena 1495 Kč Kč
Dodává Sensor
Více info na www.sensor.cz

Zaujalo mě

  • příjemný vnitřní materiál
  • kapuce s maskou
  • nízká váha a sbalitelnost
  • univerzálnost použití

Shrnutí recenze

Materiál Merino Double Face kombinuje výhody merina a syntetických vláken. Sensor z tohoto materiálu nabízí ucelenou řadu spodního prádla. Dostali jsme možnost vyzkoušet variantu pro zelené ninji, tj. triko s dlouhým rukávem, kapucí a obličejovou maskou v nové barvě safari.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Merino Double face je dvojvrstvý materiál kombinující polyester a merino. Vnitřní vrstva je z polyesteru, který dobře odvádí pot a při styku s pokožkou je pohodlnější než merino, které lidi s citlivější pokožkou někdy škrábe. Merino tvoří vnější vrstvu, kde slouží především jako izolace, ale díky lanolinu také jako bojovník s nežádoucím zápachem, kterému se u polyesterových úpletů při vícedenním užití a bez možnosti prádlo vyprat často nevyhneme. Prádlo podle potřeby dobře poslouží jako první i druhá vrstva. Anatomický střih poměrně dokonale kopíruje obrysy těla, jako svrchní vrstva bude triko tedy spíše vyhovovat lidem, kteří nemají co skrývat.

Sensor Merino DF
Sensor Merino DF

Kapuce a maska

Kapuce je skvěle střižená, perfektně sedí a podle potřeby je možno ji použít s maskou či bez. Nechcete-li vypadat jako želví ninja, pak ideální využití vidím hlavně pod helmu (za mě hl. cyklo, lyže, voda, lezení) nebo čepici. Pokud kapuci nevyužijete, její minimalistický objem nevytváří pod další vrstvou na zádech žádný nepříjemný hrb. Mimochodem, i když kapuci nepoužijete, tak maska poslouží v oblasti krku jako příjemná náhrada šátku. Maska je v oblasti nosu a úst perforovaná resp. je zde využit síťový materiál, který umožňuje použití i při aktivnějším pohybu. Vyzkoušel jsem při běhání a na kole a potěšilo mě, že díky hrubé perforaci v dýchání téměř neomezuje. Pokud je triko čerstvě vyprané, maska dobře drží a nepadá. Při několikadenním používání ale dojde k povolení materiálu a maska netěsní resp. padá mi na úroveň úst.

Rukávy a další vychytávky

V zakončení rukávu nepřehlédněte dobře schovaný otvor na palec. Je umístěný přesně tam, kde má být a já ho využívám zejména jako pseudorukavice při nižších teplotách resp. v rukavicích, když je opravdu zima. U některých trik slouží otvor na palec k zabránění vyhrnování rukávů, ale zde jsou rukávy zakončeny tak dobře, že k vyhrnování nedochází, ani když jej nepoužijete. Prodloužený zádový díl trika dobře chrání i při předklonu ať již na kole nebo při jiných aktivitách. Ploché švy jsou samozřejmostí. Zaujal mě i důmyslný detail. Pokud chcete triko pověsit na věšák, nemusíte trápit kapuci, ale můžete využít poutko šikovně umístěné na spodním lemu trika.

Sensor Merino DF
Sensor Merino DF

Popis materiálu

Co mě překvapilo je tepelný komfort, který triko poskytuje. Na první pohled nejde o nijak silný materiál (gramáž je 170g/m2), ale během teplých podzimních dnů jsem si párkrát naběhl a dost se zapotil. Pro aktivnější činnosti je triko rozhodně vhodnější pro teploty od deseti stupňů níže. V plus patnácti v něm běhat nechoďte, ale pro méně fyzicky náročné aktivity bude fajn. Dvouvrstvá skladba trika funguje skvěle v odvádění potu, a pokud už se v triku  zpotíte, tak pro rychlejší usušení doporučuji triko obrátit naruby. Vnitřní vrstva na větru či na slunci uschne během několika minut.

Verdikt testera

Příjemné je, že v batohu triko zabere minimálně místa a hmotnost je zanedbatelná, takže není důvod nevzít ho s sebou jako náhradní záchrannou vrstvu pro neplánované zhoršení počasí. Za mě ideální společník pro veškeré outdoorové aktivity. Kromě recenzované verze s kapucí nabízí Sensor v kolekci stejné triko i bez kapuce, dále pak triko s krátkým rukávem a krátké i dlouhé spodky.

Další informace

Sensor

Sensor se stal za dobu své existence synonymem funkčního termoprádla, ponožek, cyklistického oblečení a dobré nálady. Za vznikem značky Sensor stála touha vyrobit termoprádlo vysoce funkční a přitom příjemnější než myší kožíšek. V průběhu své existence značka Sensor dosáhla mnoha pozoruhodných úspěchů a stala se lídrem na poli funkčního oblečení v České a Slovenské republice. Jako první získala licenci firmy Dupont na termoprádlo Coolmax, první zavedla ploché švy do celé kolekce, patří ji primát v použití bonded technologie ve zpracování úpletu.

Prodejci pro ČR: www.sensor.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: