Recenze sedáku: SINGING ROCK ROCKET – PURPUROVÁ RAKETA

Recenze sedáku: SINGING ROCK ROCKET – PURPUROVÁ RAKETA

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku SINGING ROCK ROCKET
Typ výrobku sedací úvazek
Použití lezeckého vybavení na lezeckou stěnu, na skály
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Hmotnost 245 g [vel. M] (± 15 g)
Barevné varianty purpurová
Dostupné velikosti XS–XL
Výbava 1 Počet spon: 1
Výbava 2 Počet poutek: 4
Výbava 3 Odepínací nohavičky: ano
Infocena 2000 Kč
Dodává Singing Rock
Více info na www.singingrock.cz

Zaujalo mě

  • Design a patentovaná nerezová spona
  • Zesílené navazovací body
  • Konstrukce poutek
  • Pohodlí

Shrnutí recenze

Na první pohled tento sedák zaujme lehkou a laminovanou tudíž tenkou konstrukcí, která dík velké ploše poskytuje dobré rozložení tlaku na nohy a pas. Vyzkoušeno!

PODROBNÝ POPIS

Testování při lezení po vlastním - Singing Rock ROCKET
Testování při lezení po vlastním – Singing Rock ROCKET

Navazovací body

Navazovací body jsou příkladně zesíleny. Spojovačka nohaviček (popruh mezi nohavičkami) i oko v pase je zesíleno extra materiálem.  Jistící oko šíře 12 mm může na začátečníky působit malinko subtilním dojmem, přesto poskytuje pevnost 15 kN. Během testování nedošlo k prodření či narušení těchto kritických míst včetně jistícího oka.

Detail na zesílené navazovací body a jistící oko sedáku Singing Rock ROCKET
Detail na zesílené navazovací body a jistící oko sedáku Singing Rock ROCKET

Poutka

Lezecký materiál možno odkládat do dvou předních pevných tvarovaných poutek a do dvou zadních měkkých poutek. Zadní tahací poutko u tohoto sportovního sedáku nehledejte. První pár je dostatečně tuhý a malinko od sedáku odstává. Pohodlně do něj uložíte 6 – 8 expresek. Do zadních zbytek jako je kyblík či další šroubovací karabiny. Zadní poutka jsou menší a i jejich síla je menší a našity jsou mírně diagonálně. Rozložením poutek dává sedák ROCKET jasně najevo, že se jedná sportovní sedák.

8 ks expresek v předním poutku sedáku Singing Rock ROCKET
8 ks expresek v předním poutku sedáku Singing Rock ROCKET

Další prvky

Zadní gumičky jsou odepínatelné a malá kovová sponka s háčkem reguluje jejich dotažení. Po zaseknutí kulatých gumiček se absolutně nepovolují a drží na svém místě. Sedák má pouze jednu patentovanou 16mm Rock&Lock sponu z nerezové oceli v pase. Díky ní je možno celý pas rozdělit. Nohavičky jsou bez spon, ale jsou opatřeny vloženou gumičkou pro jejich fixaci na stehně bez sjíždění. Tloušťka pasu i nohaviček je opravdu minimální. Celý sedák se dá sbalit do ruličky, kterou stisknete v ruce. I obal na sedák je povedený a pravděpodobně si najde místo i pro uložení nějakého dalšího vybavení.

Patentovaná nerezová spona v pase sedáku Singing Rock ROCKET
Patentovaná nerezová spona v pase sedáku Singing Rock ROCKET

Hodnocení testera

Lehký a pohodlný. Odseděl jsem si v něm několik hodin „na tvrdo“ během lezeckých kurzů jako horský vůdce s klienty. Testoval jsem sedák na sportovních, klasických pískovcových cestách, ale i na „trad“ cestách například na Kozinci u Železného Brodu. I přesto se mi podařilo na sedák dostat „x“ expresek a malou sadů friendů a čoků. Někomu může scházet zadní tahací poutko, ale jak jsem psal výše, ROCKET je sportovní sedák. Takže? Teď už jen najít řádnou lezeckou výzvu a proletět jí jako raketa. Purpurová!

Fialové housle VIIIb-c na OS - Škrovád - Singing Rock ROCKET
Fialové housle VIIIb-c na OS – Škrovád – Singing Rock ROCKET

Další informace

singing-rock-logo

Firma SINGING ROCK propaguje horolezectví jako zdravou aktivitu, která rozvíjí ducha i tělo, zdravou aktivitu pro každého, kdo hledá znovuprožití přírodních zákonitostí na vlastní kůži, kdo chce prostřednictvím horolezectví poznat nejenom svoje okolí, ale zejména sám sebe.

Kompletní informace naleznete na www.singingrock.cz

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

V. Sokol

Jistící oko šíře 12 mm, přestože je odlehčeno na minimum, poskytuje pevnost 15 kN. Co je to odlehčení na minimum? To lze těžko číselně vyjádřit. Co ale vyjádřit lze, je že pevnost toho oka dle normy musí být 15 kN.

Vojtěch Dvořák
V. Sokol:

Dobrý den, děkujeme za váš komentář. Jednalo se o ujištění, že se „nezasvěcení“, nemusejí obávat (jak uvádím v další větě, kterou jste v komentáři neuvedl – pro nováčky) subtilně působícího jistícího oka, které poskytuje min pevnost 15 kN. Váš komentář rádi zapracujeme a popis zjednodušíme tak, aby byl jasnější – bez komentářů. 🙂
S pozdravem
Vojtěch Dvořák, Svět outdooru

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: