HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Salewa Alpenviolet GTX – růže mezi trním

Recenze: Salewa Alpenviolet GTX – růže mezi trním

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Alpenviolet GTX
Určení lehký treking, via ferrata, nástupová
Základní vlastnosti outdoorových bot Textilní
Výška bot Mid (střední)
Pohlaví Dámský
Materiál: svršek textil
Materiál: membrána GORE-TEX®
Materiál: podrážka Pomoca Alpen
Hmotnost 590
Velikost testované boty v UK 3,5
Dostupné velikosti 3 - 9 UK
Stélka (vložka) Ortholite®
Infocena 4250 Kč Kč
Dodává SALEWA CZ
Více info na www.salewa.com

Zaujalo mě

  • Integrovaná manžeta
  • Lehkost a pohodlnost
  • Moderní design

Shrnutí recenze

Salewa Alpenviolet GTX jsou lehké nízké trekové boty, které se hodí na nejrůznější outdoorové aktivity v rozmanitém terénu. Díky odolnému materiálu svršku se je nemusíte bát vyzkoušet i při kontaktu se skálou.

PODROBNÝ POPIS

Využití

Salewa Alpenviolet GTX jsou určené pro vysokohorskou turistiku (kromě aktivit s mačkami), do náročného terénu, skvěle padnou, zvládnou sucho, mokro, kameny, zpevněný i nezpevněný terén. Skvěle se hodí jako nástupovky, poutka na uchycení na sedák jsou samozřejmostí. Dobře poslouží i na via ferratách. Díky zúžené špičce podrží nohu i na menších stupech.

Boty Salewa Alpenviolet GTX podrží na každém povrchu.Boty Salewa Alpenviolet GTX podrží na každém povrchu.

Manžeta, šněrování, tvar

Skvělou vychytávkou bot Salewa Alpenviolet GTX je integrovaná manžeta. Tu si nemůžu vynachválit. Boty se díky ní nazouvají skoro samy, nikde se nekrčí jazyk, a hlavně se do boty nedostane nic, co tam sami nedáte. Žádné kamínky, písek ani jehličí, takže už žádné škrábání, zouvání, vysypávání.

Kompletní fotogalerie SALEWA Alpenviolet GTX

Heureka

Vysoce odolný textil, ze kterého je svršek boty je díky membráně Gore-Tex voděodolný. Moje nohy zůstaly v suchu i v dešti. Jen si pohlídejte, aby vám do boty nenateklo vrchem. Vychytávkou je také reflexní prvek na vnější straně boty. Šněrování je podobné jako u lezeček, můžete si tak velmi dobře regulovat utažení i v oblasti špičky. Ale po pravdě, zdá se mi, že když vám Salewa Alpenviolet GTX padne, tak šněrování už je jenom malá třešnička na dortu. Já se kolikrát přistihla, že jsem boty vyzula a zase do nich vlezla a ani je nerozvázala. I tak držely super.

Pro ženy

Tvar boty je dle výrobce navržený podle ergonomie a biomechaniky ženské nohy. Není ženská noha jako ženská noha, ale tahle bota třeba zrovna mně sedla výborně. Lezete do ní jak do bačkory, stejně tak je i pohodlná, přesto dost pevná a stabilní. Salewa Alpenviolet GTX se také chlubí tzv. Salewa 3F systémem pro flexibilitu, podporu paty a přesné nošení bez puchýřů.

3F systém šněrování bot Salewa Alpenviolet GTX.3F systém šněrování bot Salewa Alpenviolet GTX.

Bota Salewa Alpenviolet GTX připomíná́ lezečku.Bota Salewa Alpenviolet GTX připomíná́ lezečku.

Detail ohybu na botě Salewa Alpenviolet GTX.Detail ohybu na botě Salewa Alpenviolet GTX.

Podešev a stélka

Boty Salewa Alpenviolet GTX mají podešev Pomoca Alpen, která podporuje přirozený pohyb chodidla a zajišťuje výbornou stabilitu nohy i v náročném horském terénu. Ve špičce boty je oblast bez vzorku podrážky, kterou oceníte třeba právě na ferratě. Vzorek je ze směsi, která velmi dobře drží i při „lezení na tření“. Přilnavost si však pravděpodobně vybere svou daň při trvanlivosti (pohybu po zpevněném povrchu). Během testování jsem ale nějaký zásadní úbytek vzorku nezaznamenala. Stélka Ortholite je prodyšná, výborně odvádí pot a je pohodlná.

Chráněná špička boty Salewa Alpenviolet GTX.Chráněná špička boty Salewa Alpenviolet GTX.

Patní poutko bot Salewa Alpenviolet GTX.Patní poutko bot Salewa Alpenviolet GTX.

Reflexní prvky na boku boty Salewa Alpenviolet GTX.Reflexní prvky na boku boty Salewa Alpenviolet GTX.

Hodnocení

Salewa Alpenviolet GTX jsou pro mě opravdu růží mezi trním. Jednak se všude krásně vyjímají a jednak s nimi projdete skoro každý terén. Jsou to krásné, designově zajímavé boty, s opravdu širokým využitím. Skvěle padnou na nohu, výborně přilnou k povrchu, jsou lehké, jednoduše se nazouvají. Integrovaná manžeta vám usnadní život.

Šněrování až do samé špičky boty Salewa Alpenviolet GTX.Šněrování až do samé špičky boty Salewa Alpenviolet GTX.

Další informace

Salewa

Dobrodružství pod křídly orla, takové motto drží značka Salewa i od roku 2015, kdy se začala používat nové, modernější, digitálnímu věku odpovídající logo. A nově definované pilíře restartované Salewy? Design, inovace, nadšení a důvěra.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: