Recenze sady nádobí pro 1 osobu: ALB Matterhorn

Recenze sady nádobí pro 1 osobu: ALB Matterhorn

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Hliníková sada pro jednu osobu Matterhorn
Druh potřeb pro vaření (Vaření) nádobí
Druh vaření běžné vaření
Materiál 1 Hliník Al 99,5 s anodizovaným povrchem (elox)
Hmotnost 210 g
Objem nádoby Objem spodní nádoby: 0,9 l / Objem víka: 0,45 l
Typ vařiče plynový
Infocena 499 Kč
Dodává ALB Forming
Více info na alb.cz/

Zaujalo mě

  • Velmi nízká hmotnost
  • Ideální velikost pro jednu (ale i dvě nenáročné) osobu
  • Sklápěcí izolovaná madla
  • 100% česká ruční výroba

Shrnutí recenze

Recenze lehkého ešusu se sklápěcími madly, odměrkou a víčkem, které poslouží jako pánvička nebo hrnek. Jaká je sada nádobí českého výrobce pro jednu osobu ALB Matterhorn?

PODROBNÝ POPIS

Sada Matterhorn v akci
Sada Matterhorn v akci

Charakteristika

Bezkonkurenční sada nádobí pro všechny, co si rádi užívají krásy přírody sólo. Sada se skládá ze dvou nádob a přepravního vaku. Vyšší nádoba je vhodná pro ohřev vody, nebo jídla, zatímco nižší nádoba může sloužit jako poklička, pánev, či hrníček.

Ešus překvapí svojí nízkou hmotností, perfektně drží na všech kempinkových i větších vařičích. Obě nádoby (ešus i víčko) mají sklopná pogumovaná madla, která opravdu perfektně izolují teplo a v batohu nikde nepřekáží.

Uložení kartuše 230 g do spodní nádoby ešusu Matterhorn
Uložení kartuše 230 g do spodní nádoby ešusu Matterhorn

Skladnost

Další velkou výhodou je, že klasická kartuš o váze 230 g se i s vařičem složí do útrob ešusu a máte tak všechno pěkně pohromadě. K ešusu se dodává i obal.

Ešus Matterhorn disponuje i stupnicí pro odměření správného množství tekutin
Ešus Matterhorn disponuje i stupnicí pro odměření správného množství tekutin

Vaření

Doba ohřevu vody záleží samozřejmě na druhu vařiče, povětrnostních podmínkách a nadmořské výšce, nicméně vzhledem k velikosti ešusu jsem vodu na čaj ohřála v závětří cca za 5 min. Povrch nádobí je nepřilnavý, takže ani ohřev jídla a následná údržba není problém. Víko, které lze použít jako pánvičku, si hravě poradí i s hemenexem. Ešus jsme testovali společně se samovarem ALB Basic.

Testování ešusu Matterhorn společně se samovarem BASIC
Testování ešusu Matterhorn společně se samovarem ALB BASIC

Testování

Nádobí bylo testováno při dvoudenním přechodu Kralického Sněžníku, vaření při lezení v Labáku i v Tisé, při krkonošské anabázi apod. a dopadlo na výbornou. Žádnou výtku k němu nemám, jediné čeho bych se do budoucna bála, je deformace poměrně tenkého plechu. Ale k té zatím nedošlo, tak moje obavy jsou možná zbytečné.

Ohřívání jídla na Samovaru ALB
Ohřívání jídla v ešusu Matterhorn na Samovaru ALB

Další informace

alb-logo

Při výrobě produktů používá firma ALB především materiály od českých dodavatelů, které splňují ty nejpřísnější evropské normy. Co se týká konkrétně hliníku, ze kterého je testované nádobí, používá výrobce hliník Al 99.5, což znamená, že materiál obsahuje 99.5 % hliníku a jedná se tedy o nejčistší možnou kvalitu. Hliník této kvality je určený pro styk s potravinami a splňuje normu EN 602.

Všechny výrobky ALB jsou vyráběny ručně technologií hlubokého tažení na speciálních lisech, do kterých si výrobce dokonce vyrábí sám formy a to umožňuje dodávat na trh originální výrobky.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Milan Procházka

Rád bych upřesnil, že povrchová úprava ELOX se nedá nazvat „nepřilnavou“. Jedná se pouze o ochranu povrchu před oxidací.

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: