RECENZE: NORTHFINDER DERESE– SKIALPOVÉ KALHOTY

RECENZE: NORTHFINDER DERESE– SKIALPOVÉ KALHOTY

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku NORTHFINDER DERESE
Druh sportu skialp, běžecké lyžování
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 POLARTEC® Power Stretch® Pro™
Materiál 2 Polartec® Power Grid™
Materiál 3 Pearl 4-way stretch
Barevné varianty blue, grey, blackgreen
Velikostní varianty S-XXL
Výbava 1 Ventilace
Výbava 2 Zesílení spodního dílu nohavic
Infocena 3790 Kč
Dodává Northfinder
Více info na northfinder.com/cs/

Zaujalo mě

  • Ventilace
  • Prémiový materiál POLARTEC® Power Stretch® Pro™
  • Dlouhý klín na nohavicích přes skialpové boty
  • Zesílení spodního dílu nohavic

Shrnutí recenze

Kalhoty dělají skialpinistu? Jedná se většinou o část oblečení, která funguje v jedné vrstvě po celou dobu túry. A v případě kalhot Northfinder DERESE platí, že to dělají dobře. Díky hybridní konstrukci zvládly v testu široký rozsah podmínek a aktivit. Proč je tomu tak, se dozvíte v recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

V KOSTCE

Jedná se kalhoty primárně určené a navržené pro skialpové aktivity. Fungují však i na běžkách nebo na sněžnicových túrách. Tedy pro kombinaci aktivního pohybu během výstupu a na sjezd či sestup. Jejich hybridní konstrukce zaručuje optimální termoregulaci a ochranu před povětrnostními podmínkami. V pase jsou opatřeny širokou gumou a stahováním. Mají dvě kapsy. A pár ventilačních otvorů. Na kotnících jsou zesíleny a opatřeny rozepínáním s klínem pro přetažení přes skialpové nebo jiné vyšší boty.

Kalhoty NORTHFINDER DERESE udržují svaly v teple tak, abyste mohli podávat ten nejlepší výkon
Kalhoty NORTHFINDER DERESE udržují svaly v teple tak, abyste mohli podávat ten nejlepší výkon

MATERIÁLY

Pro konstrukci kalhot byly použity prémiové materiály: POLARTEC® Power Stretch® Pro™, Polartec® Power Grid™, Pearl 4-way stretch. Díky jejich rozložení funguje všechno tak, jak má. Celý přední díl, sedací část (zadek) a kromě spodního dílu nohavic, který je zesíleny proti seknutí hranou lyže, je z materiálu Pearl 4-way stretch. Jedná se o lehký polyamidový materiál s elastickým spandexem s voděodolným povrchem, který je navíc ošetřen PFC free povrchovou úpravou proti nasáknutí materiálu. Tento materiál je elastický do všech směrů.

Letový test kalhot NORTHFINDER DERESE
Letový test kalhot NORTHFINDER DERESE

O tepelný komfort se stará dvojice materiálů. Uvnitř kalhot  Polartec® Power Grid™ a na zadní straně stehen, pod kolenem až k zesílení nohavic je použit elastický materiál POLARTEC® Power Stretch® Pro™. Odolnost spodního zesílení nohavic ukáže ještě čas.

Přední díl kalhot NORTHFINDER DERESE
Přední díl kalhot NORTHFINDER DERESE

STŘIH

Osobně bych nazval střih „regular“. Nejedná se tedy o závodnickou kombinézu, avšak ani o volné kalhoty alá SNB. Díky rozepínání ve spodní části se dají přetáhnout přes vysoké nebo skialpové boty. Padání sněhu do bot zabraňuje elastický klín. Kolena jsou anatomicky střižená. V pase je 5 cm široká guma s nápisem NORTFINDER. Stahování je řešeno elastickou šňůrou se samosvorkou. Celému střihu pomáhají kompletně elastické materiály.

Kalhoty NORTHFINDER DERESE zvládly i přetažení přes takto široké lyžáky
Kalhoty NORTHFINDER DERESE zvládly i přetažení přes takto široké lyžáky

KAPSY

Kalhoty Northfinder DERESE disponují dvojicí kalhotových kapes se zipem. Zipy jsou opatřeny krátkými vyklápěcími táhly. Tam kde kapsy končí začíná podél vnější strany stehen ventilace. Jedná se o pár ventilačních otvorů, které se ovládají pomocí zipů. Jejich délka je 30 cm a uvnitř jsou opatřeny síťkou proti vnikání sněhu. Otvory se rozepínají směrem odshora dolů.

Ventilace má délku 30 cm a proti vnikání sněhu je tam síťka - NORTHFINDER DERESE
Ventilace má délku 30 cm a proti vnikání sněhu je tam síťka – NORTHFINDER DERESE

VERDIKT TESTERA

Testované kalhoty Northfinder DERESE byly testovány při skialpinistických akcích na ledovci a na hřebenech Krkonoš. Při výstupech i ve sjezdech. Zajišťovaly dostatečný tepelný komfort. Rozsah pohybů je takřka neomezený. Líbila se mi možnost ventilace a použití prémiových materiálů. V případě nízkých teplot nebo na sjezd, je možno kalhoty doplnit zateplovacími šortkami Northfinder KOSIARE.

Testování kalhot NORTHFINDER DERESE v rakouských Alpách
Testování kalhot NORTHFINDER DERESE v rakouských Alpách

Další informace

Northfinder se věnuje výrobě funkčního outdoorového oblečení už více než 20 let. Skialpinistická kolekce této slovenské značky kombinuje atraktivní design a použití nejkvalitnějších materiálů na trhu s cílem zajistit skialpinistům co nejvyšší komfort i v náročných podmínkách. Nabízí široký výběr oblečení na skialpinismus, běžecké lyžování a další zimní outdoorové aktivity. northfinder.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: