Recenze: Nesmeky Yate Run Trail – Bezpečně po ledu

Recenze: Nesmeky Yate Run Trail – Bezpečně po ledu

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Nesmeky Yate Run Trail
Co je to za výrobek Nesmeky
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Údaje výrobce 1 Velikosti: S–XL
Údaje výrobce 2 Hmotnost : od 200 g (S, 36–38) do 215 g (XL, 44–47)
Infocena 590 Kč
Dodává YATE
Více info na www.yate.cz/

Zaujalo mě

  • Komfortní nasazení
  • Pěkně drží v kombinovaném terénu
  • Hmotnost a kompaktní balení

Shrnutí recenze

Nízká hmotnost a malé transportní balení umožňuje mít nesmeky kdykoliv po ruce. Ve spojení s komfortním nasazením jsou ideálním řešením pro bezpečný pohyb v kluzkém a ledovém prostředí. Jak dopadly v testu horským průvodcem UIMLA?

PODROBNÝ POPIS

Uchycení nesmeků YATE Run Trail na trekové obuvi
Uchycení nesmeků YATE Run Trail na trekové obuvi

V kostce

Nízká váha, malé transportní balení umožňuje mít nesmeky kdykoliv po ruce. Ve spojení s komfortním nasazením jsou ideálním řešením pro bezpečný pohyb v kluzkém a ledovém prostředí. Svým určením jsou vhodné pro sportovní a běžnou obuv.
Testování nesmeků na ledu a sněhu - YATE Run Trail
Testování nesmeků na ledu a sněhu – YATE Run Trail

Popis

Elastický popruh dostatečně fixuje ocelové řetízky, které ve spojení s ocelovými lanky drží ocelové hroty v dobré pozici. Popruh dokonale obepíná botu a byl plně funkční při teplotě okolo -15 °C (výrobce garantuje funkčnost ve velkých mrazech).
Pohyb v nízké trialové obuvi, běžných botách je stabilní a jistý. Což je vzhledem k nízké váze i zvolené konstrukci příjemně překvapivé.
Uchycení nesmeků na nízkých trekovkách - YATE Run Trail
Uchycení nesmeků na nízkých trekovkách – YATE Run Trail
Výrobek prokázal kvalitní účinnost při chůzi a běhu v kombinovaném povrchu na několika typech bot a při rozdílných aktivitách v horském terénu.
Testování proběhlo v Jeseníkách a v Alpách (Julské Alpy + Vysoké Taury). Velkou zkouškou prošly při dlouhém sestupu po zledovatělé silnici, kdy se jednalo o kombinaci ledu, štěrku, kočičích hlav i asfaltu s cca 20 kilogramovou váhou batohu.
Protože se jedná o unisex výrobek, testování proběhlo i na dámských botách, kdy nesmeky vykazovaly stejné vlastnosti. Zároveň byly nesmeky testovány i na pohorkách, pro které nejsou standardně určeny a pro které jsou vhodnější YATE Ice Spikes.
Výrobek není určen pro horolezectví a pohyb v ledovcovém terénu.
Označení nesmeků YATE Run Trail pro správné nasazení
Označení nesmeků YATE Run Trail pro správné nasazení

Velikosti a hmotnost

Pro výběr správné velikosti pomůže tabulka uvedená na webové prezentaci, nebo v manuálu výrobce. Správná velikost je klíčová pro bezpečnou funkci nesmeků.
Rozsah velikostí je následující:
• S (36-38) = 200 g
• M (38-41) = 205 g
• L (42-44) = 210 g
• XL (44-47) = 215 g
Kompletní balení nesmeků YATE Run Trail
Kompletní balení nesmeků YATE Run Trail

Transportní obal

Nesmeky jsou dodávány s malým transportním i skladovacím obalem uzavíraným na zip. Malá velikost zabaleného kompletu jej umožňuje mít po ruce ve víku batohu, nebo běžecké vestě. Při transportu a balení hroty nesmeků orientujte vůči sobě, jinak hrozí poškození transportního obalu. Obal je dostatečně pevný, ale při velkém zatížení může dojít k jeho poškození.
Detail nasazených nesmeků YATE Run Trail
Detail nasazených nesmeků YATE Run Trail

Manuál výrobce

Manuál/návod výrobce v českém jazyce dostatečně popisuje správnou manipulaci a nasazení nesmeků. Rozsah návodu není velký a doporučuji mu věnovat pozornost.

Nasazení

Obouvání či nasazování je velmi jednoduché a komfortní. Nesmeky se nasazují nejprve přes špičku, následně přes patu boty. Vždy je nutné zkontrolovat přichycení k botě a zda nejsou jednotlivé mechanické části poškozeny.
Obouvání nesmeků YATE Run Trail
Obouvání nesmeků YATE Run Trail

Další informace

Firma YATE je původní česká společnost, která byla založena v roce 1991 s cílem dodávat nejenom na tuzemský trh výrobky související s aktivitami v přírodě.

Další nesmeky YATE

Nesmeky YATE Run Trail v akci
Nesmeky YATE Run Trail v akci

Další informace

yate-logoFirma YATE je původní česká společnost, která byla založena v roce 1991 s cílem dodávat nejenom na tuzemský trh výrobky související s aktivitami v přírodě.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: