Recenze: Nesmeky YATE Ice Spikes – nejlepší na ledu

Recenze: Nesmeky YATE Ice Spikes – nejlepší na ledu

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku YATE Ice Spikes
Co je to za výrobek Nesmeky
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 ocelové hroty
Materiál 2 ocelové řetízky
Materiál 3 elastické popruhy
Materiál 4 popruh se suchým zipem
Údaje výrobce 1 Hmotnost: od 450 g (vel. S 36 – 38)
Údaje výrobce 2 Dostupné vel.: S (36 – 38), M (38,5 - 41), L (42 - 44), XL (44,5 - 47)
Výbava 1 Český návod
Výbava 2 Zipový obal
Infocena 670 Kč
Dodává YATE
Více info na www.yate.cz

Zaujalo mě

  • Délka hrotů 14 a 17 mm
  • Jednoduché nasazení
  • Odolnost

Shrnutí recenze

Nenahraditelnou službu mi například poskytly při sestupu ze zledovatělé Sněžky a transportu polského turisty s vykloubeným ramenem, který nesmeky neměl. Velká chyba! Osobně jsem si dovolil malou úpravu na těchto nesmecích. Přehodil jsem popruhy se suchým zipem tak, aby po zapnutí směřoval jejich volný konec směrem k vnějšímu kotníku. Nezachytáváte o něj kotníky. Hlavně v případě, že máte po dotažení dlouhý volný konec. Takže tak!

PODROBNÝ POPIS

V kostce

YATE Ice Spikes jsou kompletně ocelové. O to, aby dobře držely na botě, se stará elastický popruh, který působí bytelným dojmem. Celkové zajištění obstarává pásek se suchým zipem, který je veden přes nárt. Celkově se jedná o nesmeky pro drsnější podmínky, než je přechod chodníku.

Písmeno L znamená velikost nesmeků - YATE Ice Spikes
Písmeno L znamená velikost nesmeků – YATE Ice Spikes

Popis

Délka ocelových hrotů je 17 mm na špičce a 14 mm na patě. Ocelové řetízky mají na nejvíce namáhaných místech svařovaná očka. Elastický popruh zůstává pružný i ve velkých mrazech. Tento údaj garantuje výrobce. Já se při testování dostal na cca – 10 °C. Díky pružné obrubě dobře sedí na všech typech obuvi, od lehkých běžeckých až po trekkingové boty. Jejich nasazení je dílem okamžiku.

U nesmeků YATE Ice Spikes se nerozlišuje L a P strana
U nesmeků YATE Ice Spikes se nerozlišuje L a P strana

Velikosti

Pro výběr správné velikosti nesmeků vám pomůže buď tabulka uvedená na webu nebo v přiloženém návodu k použití. Rozsah velikostí je následující: Velikost: S (36 – 38), M (38,5 – 41), L (42 – 44), XL (44,5 – 47), Hmotnost: 450 g, 470 g, 490 g, 500 g.

V českém návodu YATE Ice Spikes naleznete i velikostní tabulku
V českém návodu YATE Ice Spikes naleznete i velikostní tabulku

Obal a návod

Nesmeky jsou dodávány s návodem v češtině a uloženy v praktickém zipovém obalu. Ten je z jedné strany opatřen síťkou a nesmeky tak mohou vyschnout i když je zapomenete v batohu nebo je někde pohodíte. Při balení však hroty nesmeků orientujte proti straně obalu, kde je pevná látka tak, abyste chránili obsah batohu. Obal je dále opatřen velkým poutkem pro zavěšení.

Velikost nesmeků YATE Ice Spikes
Velikost nesmeků YATE Ice Spikes

Nasazení

Obouvání či nasazování nesmeků doporučuji nenechávat na poslední chvíli v místě, kde bojujete už o holej. Klidně dřív než později. Tyto nesmeky nějakých pár kroků navíc snesou. Zvláště při prvním nasazování (nejlépe doma nebo už na chatě) sledujte symboly na gumovém pásku. Hlavně si hlídejte přední a zadní orientaci nesmeků pomocí nápisu FRONT/BACK a na bocích na gumě ještě i směrové šipky.
Po přetažení elastického popruhu, který bude obepínat celou vaší nohu jej zajistěte textilním popruhem se suchým zipem přes nárt. Dostatečně zatáhněte tak, aby nesmeky na noze dobře držely i v traverzech a při chůzi šikmo svahem. Osobně se mi spíše vyplatilo jeden popruh se suchým zipem prohodit tak, aby po zatažení popruhy trčely směrem ven a ne na vnitřní kotníky.

Nasazené nesmeky YATE Ice Spikes na nízké botě
Nasazené nesmeky YATE Ice Spikes na nízké botě

Další informace

Firma YATE je původní česká společnost, která byla založena v roce 1991 s cílem dodávat nejenom na tuzemský trh výrobky související s aktivitami v přírodě.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Martin

Jak jim prosím sedí číslování? Mám nejspíš stejné boty (Asolo Nucleon Mid) velikost 45, boty nejsou tak mohutné jako jiné trekovky a velikost je na rozhraní, tak nevím které objednat. Díky 🙂

Vojtěch Dvořák
Martin:

Dobrý den,
boty ASOLO Nucleon na fotce jsou velikost 42.5 a velikost nesmeků L. Osobně bych při vaší velikosti 45 doporučoval XL.
S pozdravem
Vojtěch Dvořák, tester

Jiří

Vyzkoušeno o víkendu v Jeseníkách, velikost boty 44, nesmeky velikost L a sedí skvěle. Jistota kroku do i z kopce. Podklad ušlapaný sníh/led.

Libuše

Vyzkoušeno o víkendu na zledovatělou Sněžku, Cesta nahoru i dolů byla opravdu dobrá. Napoprvé v nich 16km. Velikost bot č. 42 a nesmeky L. Sedly dobře. Doporučuji.

Tomáš

O víkendu výstup na Sněžku z Pece, vlastně pořád po ledu, takže pro mne bezepečný výstup i sestup s nesmeky. Mám velikost L, boty 43 a super drží, funguje to přesně, jak má. Doporučuji.

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: