Recenze: Hannah Maxton – zateplená bunda

Recenze: Hannah Maxton – zateplená bunda

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Maxton – zateplená bunda
Druh sportu outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení
Druh oblečení mikina
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední), třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% polyamid
Materiál 2 Polarstretch Micro
Materiál 3 Duratherm Classic
Hmotnost 320 g
Náplň syntetika
Barevné varianty modrá, světle modrá
Velikostní varianty S – XXXL
Infocena 2490 Kč Kč
Dodává Rock Point
Více info na www.hannah.cz

Zaujalo mě

  • Elastický stojáček
  • Střih
  • Malý objem po sbalení
  • Přední větruodolný díl s izolací Duratherm Classic

Shrnutí recenze

Recenze jednoduché bundy Hannah Maxton se zatepleným předním dílem? K čemu je to dobré a jak jsme ji testovali? To se dozvíte v naší recenzi Světa Outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Mikina se stojáčkem z elastického a příjemného materiálu Polarstretch Micro, která má navíc přední zateplený a větruvzdorný díl.

Hurá tradá na ledovec s bundou Hannah Maxton.
Hurá tradá na ledovec s bundou Hannah Maxton.

Popis

Na první pohled zaujme přední větruvzdorný díl, který je zároveň vyplněn izolačním materiálem Duratherm Classic. Tento díl vás udržuje v teple, zatímco rukávy a záda pod batohem máte volná bez přidané izolace. Tyto díly jsou vytvořeny z elastického materiálu Polarstretch Micro, který je příjemný na dotek, elastický na všechny směry a umožňuje rychlý odvod vlhkosti.

Střih

Sportovní střih Alpine fit sedí tak akorát, nikde nic nevlaje ani netáhne. Dostupná je tato mikina ve světlém a tmavém barevném provedení. Maxton je funkční druhá vrstva pro samostatné nošení nebo jako izolace pod svrchní bundu. Bunda je kromě předního dílu kompletně elastická. Takže nikde nic netáhne a pohyb v horském terénu či na skalách byl bez problémů.

Další detaily

Spodní kraj a rukávy jsou lemované gumou a skvěle tak přilnou k tělu, takže bunda drží tam, kde má. Hlavní zip i zipy na dvou bočních kapsách jsou kvalitní zipy YKK. Kapsy na ruce jsou zateplené. To znamená, že izolační materiál je přes kapsy. Což je milý detail. Bunda má stojáček s vloženým zadním elastickým panelem, takže nijak neškrtí.

Bunda Hannah Maxton je kromě zatepleného předního dílu elastická.
Bunda Hannah Maxton je kromě zatepleného předního dílu elastická.

Testování

Tuhle zateplenou mikinu jsem testoval během pozdně letního a podzimního vodění po horách a během lezení na písku. Zvládnul jsem se pohybovat po ledovci se spodním trikem s dlouhými rukávy a bundou Hannah Maxton při teplotách okolo nuly. Když se přidal vítr nebo sněžení vydržel jsem celý den s přidanou hardshell bundou jako vhodnou kombinací (Hannah Triag). Výhodou je, že je zateplený a větruodolný pouze přední díl a záda pod batoh jsou bez izolace. Testoval jsem Maxton i při lezení na skalách při ranní teplotě 0.5 stupňů nad nulou a bylo to tak akorát. Pouze pružné lemovky na rukávech dostávají zabrat.

Verdikt testera

Mikina Hannah Maxton vypadá natolik civilně, že bych se vůbec nebál ji nosit do práce nebo do školy. Na druhou stranu je vhodná jako druhá vrstva pro aktivnější pohyb do přírody, na hory nebo i na lezení. Elastická s nižším stojáčkem a s vloženým pružným dílem, takže nijak neškrtí. Po sbalení s minimálním objemem.

Další informace

Hannah

HANNAH je česká značka outdoorového a lyžařského oblečení a vybavení s tradicí od roku 1991. Spolehněte se na kvalitní osvědčené materiály, které vám dopřejí užívat si outdoor naplno.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: