HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Hannah Triag – nepromokavá bunda

Recenze: Hannah Triag – nepromokavá bunda

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Recenze: Hannah Triag – nepromokavá bunda
Druh sportu outdoor
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Polyamid (PAD, PA)
Hmotnost 480 g
Vodní sloupec 20000
Použitá membrána Climatic Pro s vodním sloupcem 20 000 mm
Barevné varianty modrá, černá
Velikostní varianty S – XXL
Infocena 6990 Kč Kč
Dodává Rock Point
Více info na www.hannah.cz

Zaujalo mě

  • čistý design
  • kvalitní strečový materiál
  • veliká kapuce přes helmu a vysoký límec

Shrnutí recenze

Vydrží nová bunda Hannah Triag 4 dny sněžení a deště při alpských výstupech a dlouhých pochodech přes ledovce? Kromě odolnosti nabízí ještě něco a pro koho je asi tak vhodná? Naše recenze by vám mohla napovědět.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Jednoduchá na první pohled. Žádné barevné kreace nebo multifunkční vychytávky. Barevně odlišené zipy dodávají bundě dynamický vzhled. Jak je funkční?

Celodenní sněžení prověřilo řádně bundu Hannah Triag.

Parametry

Nepromokavá svrchní bunda Triag s membránou Climatic Pro s vodním sloupcem 20 000 mm je určena do hor. Je to dost? Během testování a několika celodenních sněžení nebo deště se sněhem držela membrána Climatic Pro jako igelitová pláštěnka. To bylo pozitivní zjištění. Jak dlouho to ustojí, záleží na tom, jak moc ji budete používat a jak ji budete drtit ramenními popruhy. Tam dostává jakákoliv bunda nejvíce zabrat. Veškeré švy jsou „zatejpovány“ 20mm páskou. Prodyšnost? Bunda zvládá pohodové aktivity nebo lehkou chůzi s přehledem. Při náročnější aktivitě je nutno si pomoci otevřením větracích otvorů, rozepnutí bundy se shora nebo i díky dvoucestnému zipu odspodu. I otevření kapes pomáhá s ventilací. Avšak při výstupu (chůzi po ledovci) na Cevedale v silném větru, při sněžení a teplotě cca 5 pod nulou jsem byl kompletně zapnutý a nepotil jsem se.

Letošní podzimní túry pod Ortlerem byly jako stvořené pro testování bundy Hannah Triag.

Kapsy a kapuce

Kapuce má jednoduše řešené stahování a dá se pomocí dvojice pružných tkanic snadno nastavit n anošení s helmou či jenom s čepicí. Přední regulace je vyřešena jednoručním stahováním pomocí fixovaných samosvorek a krátkého 6cm tunýlku na stahovací elastickou šňůru. Toto stahování reguluje okraj kapuce. Laminovaný štítek pak zabraňuje dešti dostat se do očí. Druhá regulace ovládá a reguluje šířku kapuce a zmenšuje tak její objem. Po jejím zatažení vám kapuce přilehne k uším. Dobře zatažená kapuce chodí s hlavou, a kam ji otočíte, tam jde i kapuce. Pod kapuci dostanete i horolezeckou helmu. Límec je vysoký tak, že za něj bez problému schováte i bradu.Dvojice kapes je umístěna spíše nízko. Proto je dobré si pohlídat jejich obsah před dopnutím sedáku či bederáku. Kapsy jsou velké, ale mělké. Do kapsy se vejde i 30cm pravíto na stojáka, ale dno kapsy od spodního okraje kapsy dělí pouze cca 6 cm.

Dostatečně velká kapuce bundy Hannah Triag.

Ventilace

Jedná se o jednoduchou či klasickou regulaci v podpaží. Použity jsou dva páry dvojcestných watertight zipů. Táhla jezdců jsou dostatečně dlouhá pro chycení i v rukavicích. Délka ventilace je 35 cm.

Zip ventilace a kapsa – Hannah Triag

Další

Bunda Triag je opatřena hlavním YKK dvojcestný voděodolným zipem. Ten se dá navíc u spodního lemu zajistit drukem. To je vhodné zejména při dodatečné extra ventilaci, při jištění v horolezeckém sedáku nebo při hledání v kapsách spodní vrstvy bez nutnosti rozepínání se shora. Střih Regular fit umožňuje převlečení i přes více vrstev spodního oblečení. A taky díky faktu, že je kompletně strečová! Střih je tedy natolik volný, že pod tuto svrchní bundu dostanete i více vrtsev. Přesto si bunda Hannah Triag zachovává „sportovní look“. Rukávy mají jednoduché stahování na suchý zip. Stahování spodního lemu je řešeno dvojicí samosvorek a pružné tkanice.

Rubová strana bundy Hannah Triag.

Verdikt testera

Bunda Hannah Triag je turistická bunda, která má přesah do VHT a to díky propracované kapuci a vysokému límci. Jistě potěší kompletní strečovou celé bundy.

Díky kompletní strečovosti bundy Hannah Triag dobře sedí.

Další informace

 

HANNAH je česká značka outdoorového a lyžařského oblečení a vybavení s tradicí od roku 1991. Spolehněte se na kvalitní osvědčené materiály, které vám dopřejí užívat si outdoor naplno.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: