HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Dámských bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX®

Recenze: Dámských bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX®

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX®
Určení lehký treking
Základní vlastnosti outdoorových bot Nepromokavá
Výška bot Mid (střední)
Pohlaví Dámský
Materiál: membrána Gore-Tex Performance Comfort
Materiál: mezipodešev vstřikovaná pěna EVA
Materiál: podrážka Contagrip®
Hmotnost 999
Velikost testované boty v UK 6
Stélka (vložka) Ortholite®
Odpružení EVA
Infocena 2713 Kč Kč
Dodává Salomon.com
Více info na www.salomon.cz

Zaujalo mě

  • komfort
  • Contagrip® podrážka
  • nízká hmotnost

Shrnutí recenze

Dámské boty Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX® jsou středně vysoké lehké trekovky, které zcela jasně na sobě nesou designové prvky dívčí či ženské boty. Umí kromě toho ještě něco? Posviťme si na ně v naší recenzi.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Dámské boty Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX® jsou středně vysoké lehké trekovky, které zcela jasně na sobě nesou designové prvky dívčí či ženské boty. Drobné detaily tak odlišují tuto botu od mužských nebo dokonce od nějakých pokusů o unisexové boty. Tyto jsou jasně určené pro ženy a to nejenom svým vzhledem. A navíc poskytují kvalitní „grip“ a nepromokavost. Tím, že jsou zvýšené i vyšší ochranu kotníků a větší průchodnost těžším terénem, než je chodník ve Stromovce.

Bota Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX je relativně měkká.Bota Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX je relativně měkká.

Sušení bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX po ojedinělém letošním dešti.Sušení bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX po ojedinělém letošním dešti.

Testování bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX na krkonošských stezkách.Testování bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX na krkonošských stezkách.

Šněrování a ochrana

O stahování boty se stará čtveřice textilních poutek a dvojice masivních háčků. Přestože ani první pár háčků není zasekávací, stažení kulatými tkaničkami je dostatečné. Jazyk je vytažen až po úroveň kovových háčků. Čímž zvyšuje průchodnost vodou či mokrou trávou. A také nazouvání je tedy pohodlné a jazyk nezapadává. Prostor okolo kotníků je změkčen a nijak mne netlačil po celou dobu testování. Vzadu na patě je poutko pro zavěšení na batoh či při sušení. Při nazouvání takřka netřeba. Pata je chráněna extra syntetickou kůží a přetaženou podrážkou Contagrip®. Taktéž špička je chráněna přetažením podrážky.

Kulaté tkaničky u dámských trekovek Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.Kulaté tkaničky u dámských trekovek Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.

Pata bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX po cca 14 dnech testování.Pata bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX po cca 14 dnech testování.

Textilní očka šněrování Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.Textilní očka šněrování Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.

Podrážka – Contagrip®

Tato gumová směs použitá na podešev nabízí ideální poměr mezi výbornou přilnavostí a zároveň dlouhou životností. S podrážkou Contagrip® jsem u bot Salomon dlouhodobě spokojená. Ani tentokrát mě podrážka nezklamala ani na kamenech či při prudkých sestupech v lese a horských chodníčcích. Mírně přizvedlá špička a zakulacená pata umožňuje příjemné „odvalování“ a chůze byla příjemná.

Červená kontrolka na podrážce Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.Červená kontrolka na podrážce Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.

Mírně ošlapaná podrážka dámských trekovek Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.Mírně ošlapaná podrážka dámských trekovek Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.

Detail na patu a pružení bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.Detail na patu a pružení bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.

Svršek

Svršek bot tvoří kombinace voděvzdorné štípané semišové kůže a voděodolného textilu a o nepromokavost se stará membrána Gore-Tex Performance Comfort. Přesto jsem během testování použila 2x spray pro ošetřování semišové kůže. Po aplikaci bere kůže méně vody a na botě se tvoří kuličky vody jako při ranní rose.

Tento šev bude pravděpodobně nejslabší místo na botách Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.Tento šev bude pravděpodobně nejslabší místo na botách Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.

Tlumení a mezipodešev

O tlumení a příjemný došlap se stará skoro již tradičně materiál EVA. Co to je? Jedná se materiál s pórovitou strukturou vyznačující se velmi nízkou hmotností a vynikajícími tlumícími vlastnostmi. EVA = Ethyl Vinyl Acetate. Nejrozšířenější materiál mezipodešve obuvi. Výška mezipodošvě: 9/19 mm.

Kompletní fotogalerie Salomon Ellipse 2 Mid GTX

Stélka

OrthoLite® stélka uvnitř boty je nižší a poskytuje základní odpružení a pohodlí v botě. Žádné zóny nebo speciální tvarování. Tato stélka je vyrobena z recyklovatelné pryže a nezatěžuje tak životní prostředí.

Stélka Ortholite u bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX je relativně měkká.Stélka Ortholite u bot Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX je relativně měkká.

Závěr

Tyto odlehčené dámské trekové boty Ellipse 2 MID LTR GTX W Salomonu se mi zdají jako ideální obuv pro kratší, ale i celodenní či kratší několikadenní túry ve středně těžkém terénu.

A jedeme na další výpravu s lehkými trekovkami pro holky Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.A jedeme na další výpravu s lehkými trekovkami pro holky Salomon ELLIPSE 2 MID LEATHER GTX.

Další informace

Salomon

Historie značky Salomon se datuje do roku 1947, kdy ve francouzských Alpách vznikla. Salomon vyrábí špičkové outdoorové vybavení zejména na lyžování a běh, ale i na treking, horolezectví a v kolekci najdeme i lifestylové produkty. Mezi jejich top produkty patří výrobky ze série S-LAB.
www.Salomon.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: