Recenze: CEP Outdoor Light Merino Compression Socks – kompresní trekové podkolenky

Recenze: CEP Outdoor Light Merino Compression Socks – kompresní trekové podkolenky

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Outdoor Light Merino Compression Socks - kompresní trekové podkolenky
Druh sportu outdoor
Druh oblečení ponožky
Rozdělení podle pohlaví pánské
Materiál 1 69 % polyamid
Materiál 2 17 % vlna (merino)
Materiál 3 14 % spandex
Barevné varianty fresh grass, wild berry, lava stone, volcanic dust
Velikostní varianty dámské: II, III, IV a pánské: III, IV, V
Infocena 1350 Kč Kč
Dodává MAXIS
Více info na www.cepsports.cz

Zaujalo mě

 • Kvalita zpracování
 • Příjemná komprese
 • Kombinace materiálů
 • MADE IN GERMANY

Shrnutí recenze

Recenze kompresních podkolenek CEP Outdoor Light Merino Compression Socks. Jaký komfort poskytuje kombinace merino vlny a polyamidu?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Unikátní podkolenky, které díky patentované technologii medi compression přinášejí maximální účinek komprese pro větší vytrvalost a pohybovou přesnost při trekování a chůzi včetně horolezectví a VHT aktivitách.

Nohy jsou díky podkolenkám CEP Outdoor Light Merino Compression Socks v dobré kondici i po 15 dnech na ledovci.Nohy jsou díky podkolenkám CEP Outdoor Light Merino Compression Socks v dobré kondici i po 15 dnech na ledovci.

Materiál

Kombinace merino vlny a polyamidu zajišťuje komfort. Dostatečnou kompresi vlákno spandex. A všechny složky dohromady i vynikající odolnost.

Jasně viditelná zesílená místa na podkolenkách CEP Outdoor Light Merino Compression Socks.Jasně viditelná zesílená místa na podkolenkách CEP Outdoor Light Merino Compression Socks.

Konstrukce a vlastnosti podkolenek s komentáři

 • Šev v oblasti prstů na noze je extra plochý. Mohu potvrdit, že v tomto ohledu nebyl při používání žádný problém.
 • V ponožce nic netlačí a komprese je příjemná. Opět mohu potvrdit.
 • Komprese přináší úlevu unaveným svalům a navíc pomáhá předejít i zraněním. Na kompresní ponožky se lehko zvyká. V zimní sezóně na skialpech a na lyžích používám nejraději taktéž kompresní podkolenky CEP. Model CEP Merino a Termo.
 • Podkolenka s funkční pleteninou dokonale obepíná nohu, nijak se neshrnuje, a minimalizuje tak riziko vzniku puchýřů. Na puchýře netrpím, takže nemohu potvrdit, ale dává to smysl.
 • Maximální stabilita pro svaly a klouby. Stabilitu kloubů nemohu potvrdit. Nic takového jsem nepocítil, ale stabilizace lýtkového svalu je jedinečná a oceníte ji především při dlouhodobém stání na předních hrotech, malých stupech nebo při dlouhých sestupech. Toto můžu zcela subjektivně potvrdit.
 • Pro anatomicky správné používání jsou podkolenky označeny velkými písmeny L a R. Ty nejsou však dostatečně kontrastní a při natahování na chatách jsem si musel přisvítit, abych měl jistotu při ranním startu na túru.
 • Exponovaná místa jsou zesílena polstrovanými zónami. Horní lem je dostatečně široký a příjemně pružný, takže jsem o něm celý den při túře nevěděl. Navíc zamezuje sjíždění podkolenek tak, že například ani během celodenního lezení ferraty Panorama weg v Lienzských Dolomitech jsem si je ani jednou nemusel natahovat zpět.

Oblékání a měli byste vědět

Pro natažení podkolenek na nohy využijte trik, který najdete v krabičce k produktu v přiloženém návodu. Toto natahování jsem si hned oblíbil a používám ho.

Kompletní fotogalerie podkolenek CEP Outdoor Light Merino Compression Socks

Podkolenky bedlivě chraňte před suchými zipy. Ty jsou agresivní a vytahují z podkolenek vlákna.

Podkolenky CEP Outdoor Light Merino Compression Socks.Podkolenky CEP Outdoor Light Merino Compression Socks.

Podkolenky CEP Outdoor Light Merino Compression Socks po návratu z túry.Podkolenky CEP Outdoor Light Merino Compression Socks po návratu z túry.

Testování podkolenek CEP Outdoor Light Merino Compression Socks na zajištěných cestách v Lienzských Dolomitech.Testování podkolenek CEP Outdoor Light Merino Compression Socks na zajištěných cestách v Lienzských Dolomitech.

Další testování

Užíval jsem si v podkolenkách CEP i po návratech z túr a nechal v nich nohy regenerovat. I relativně malé množství merina účinně omezuje zápach. To jsem zkoušel i při 15 dnech používání v kuse na ledovcových kurzech v průběhu června. Dále jsem využil vlastností těchto podkolenek pro dlouhé sezení v seakayaku při pádlování na Rujáně. Mohu potvrdit, že podkolenky CEP Outdoor Light Merino Compression Socks mají za sebou více jak 30 dní používání.

Testování podkolenek CEP Outdoor Light Merino Compression Socks 15 dní v kuse na ledovcových kurzech.Testování podkolenek CEP Outdoor Light Merino Compression Socks 15 dní v kuse na ledovcových kurzech.

Další informace

CEP

Co znamená CEP?

Jedná se o anglickou zkratku vytvořenou ze slovního spojení CELL ENERGY PROTECTION = ochrana energie buňky. Každá svalová buňka potřebuje energii ve formě kyslíku, který je do svalů přenášen krví. Čím lepší je proudění krve v tepnách, tím efektivněji jsou svaly zásobovány okysličenou krví. A právě toto může být pozitivně ovlivněno kompresí.

Více informací naleznete na www.cepsports.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: