HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Lyžařských kompresních podkolenek CEP Merino a Termo

Recenze: Lyžařských kompresních podkolenek CEP Merino a Termo

Lyžařské podkolenky s kompresí. A jeden pár i s příměsí vlny. Zatím jsem používal kompresní ponožky jenom na běh. Teď jsem měl příležitost otestovat lyžařské speciály. Jak dopadly po takřka 50 dnech testování?Údaje výrobce:

Materiál:řada Merino: 67 % polyamid, 23 % vlna (merino), 10 % spandex
řada Termo: 85 % polyamid, 15 % spandex
Barevné varianty: Merino: černá/limetková, černá/korálově oranžová, černá/růžová (jen v dámském provedení), černá/šedá, černá/azurová, Termo: modrá/azurová, lesní zelená/světle zelená, brusinková/oranžová, černá/tmavě modrá
Dostupné velikosti: dámské: II, III, IV a pánské: III, IV, V
Další údaje:Rozdělení: dámské a pánské
Infocena: 1250 Kč
Dodává: MAXIS
Více info na www.cepsports.cz

 

Popis kompresních ponožek

Kombinace merino vlny, polyamidu a vlákna spandex způsobuje, že výborně padnou a mají dostatečnou odolnost. Šev v oblasti prstů na noze je extra plochý. V ponožce nic netlačí a komprese je příjemná. Komprese přináší úlevu unaveným svalům, a to i během Aprés ski. Noha je takovou podkolenkou s funkční pleteninou dokonale obemknuta a nikde se neshrnuje. Do dobrých lyžáků patří tedy i kvalitní podkolenky.

Testování

Celkem mají za sebou oba dva páry ponožek více než 30 dní lyžování a skialpování. K tomu navíc i v rámci testování i trekování a běh. Celkem tedy 50 dní na nohou! Osobně (zcela subjektivně) raději při výběru, který z páru si vzít na lyže či na túru, sáhnu po těch, které mají příměs vlny. Je to osobní.

 

Testování  Stubai při pociťované teplotě -25C.jpgTestování Stubai při pociťované teplotě -25C.

Testování ponožek CEP během lyžování ve volném terénu v Söldenu.Testování ponožek CEP během lyžování ve volném terénu v Söldenu.

Freeride v Söldenu.Freeride v Söldenu.

 

Jak vybrat správnou velikost

Důležité je ale vybrat tu správnou velikost. To je důležitý začátek. Takže pokud se nacházíte na rozmezí velikostí (ty se určují podle obvodu zatnutého lýtka v nejširším místě) a jste vrcholový nebo výkonnostní sportovec, volte menší velikost (vyšší komprese), v ostatních případech volte velikost vyšší.

 

Velikostní tabulka ponožek CEP.Velikostní tabulka ponožek CEP.

Zesílení holeně a kotníků na kompresní lyžařské ponožce CEP Merino.Zesílení holeně a kotníků na kompresní lyžařské ponožce CEP Merino.

Výrazné označení na lyžařské ponožce CEP Merino.Výrazné označení na lyžařské ponožce CEP Merino.

 

Na první dojem

Ponožky jsou krásně zabaleny v krabičkách s názvem, označením, parametry, tabulkou velikostí a nápisem MADE IN GERMANY. Natažení na nohy proběho bez problémů. Ani po X použití nepociťuji ochabnutí komprese. Ponožky jsou výrazně označeny velkými písmeny L a R. Po natažení si ještě ponožky na nohách porovnám (překroucení) a dobře natáhnu. Horní lem je dostatečně široký a příjemně pružný, takže o něm celý den při lyžování nevím. Užíval jsem si v ponožkách CEP i návrat z lyžování, protože unavené nohy při řízení nebo sezení v autě jsou stále v kompresi.

 

Lyžařské ponožky CEP Merino na ledovci v Söldenu.Lyžařské ponožky CEP Merino na ledovci v Söldenu.

Lyžařské ponožky CEP Merino s výhledem na Rettenbach.Lyžařské ponožky CEP Merino s výhledem na Rettenbach.

Nástup na testování ponožek CEP.Nástup na testování ponožek CEP.

 

Popis

Oboje ponožky CEP (Termo i Merino) perfektně padnou. Nikde jsem u nich nenalezl nějaké faldy či sklady. Použité mikrovlákno mi nabídlo pohodlí při nošení a používání. Extra plochý šev v oblasti prstů na noze je samozřejmostí. U těchto ponožek byla použita hřejivá středně silná funkční pletenina se zesílenými zónami. Dále je použita i antibakteriální úprava, která pohlcuje zápach pomocí stříbrných iontů. U Merino verze funguje vlna přirozeně jako antibakteriální složka, která zabraňuje zápachu a navíc udržuje nohy v teple a v dobré kondici.

Komprese

Komprese je příjemná a nijak o ní nevíte. Respektive nejvíce jsem si ji uvědomoval ve chvílích klidu. Tedy na lanovce, při přestávkách nebo po lyžování. Ať už na cestách nebo při Aprés ski. Zvládnul jsem 6 dní lyžovat v kuse ve freeridu ve švýcarském Davosu a subjektivně se mi zdálo, že jsem se cítil (lýtka a nohy) lépe než při stejně intenzivním lyžování bez ponožek s kompresí.

Kompletní fotogalerie CEP Termo a Merino

Závěr

Na co si určitě dávejte pozor při nošení a používání nejenom těchto ponožek, jsou suché zipy. U sněhových límců v nohavicích bývají často použity a při jejich špatném dopnutí, háčky na suchých zipech doslova trhají ponožky. Jakékoliv. Zde nejvíce dostaly testované ponožky CEP zabrat. Při použití při skialpu i ploska. Ta se s každým krokem při výstupu v botě mírně posunuje. Celkově mám z ponožek s kompresí při chůzi na lyžích i při jízdě na sjezdovce či ve volném terénu dobrý pocit a už asi nikdy nebudu chtít jinak. K dostání i v dámské verzi.

 

V ponožkách CEP s kompresí je vám do skoku i po celodenní túře.V ponožkách CEP s kompresí je vám do skoku i po celodenní túře.

Zaujalo mě:
  • příjemná komprese
  • příměs merino vlny
  • promyšlený úplet a polstrované zóny

Vojtěch Dvořák


Další informace:

CEP-logo

Co znamená CEP?
Jedná se o anglickou zkratku vytvořenou ze slovního spojení CELL ENERGY PROTECTION = ochrana energie buňky. Každá svalová buňka potřebuje energii ve formě kyslíku, který je do svalů přenášen krví. Čím lepší je proudění krve v tepnách, tím efektivněji jsou svaly zásobovány okysličenou krví. A právě toto může být pozitivně ovlivněno kompresí.

Více informací naleznete na www.cepsports.cz


18.02.2018, Vojtěch Dvořák


Sem vložte diskusní příspěvek.