VIDEORECENZE bot: AKU Rock DFS GTX

VIDEORECENZE bot: AKU Rock DFS GTX

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku AKU Rock DFS GTX
Určení lehký treking, via ferrata, nástupová
Základní vlastnosti outdoorových bot Kombinovaná
Výška bot Low (nízká)
Pohlaví Pánský
Materiál: svršek 1,6 mm semišová kůže + mikrovlákno a tkanina AIR 8000
Materiál: membrána GORE-TEX®,
Materiál: podešev Vibram Approcciosa
Hmotnost 390 g
Climbing zone Ano
Velikost testované boty v UK 8,5
Barevné varianty černo-oranžová, šedou-oranžová, zelená, žlutá, mint
Šněrování dvojité DFS šněrování
Infocena 3 990 Kč
Dodává Alpitrek
Více info na www.alpitrek.cz

Zaujalo mě

  • precizní šněrování
  • prostor pro chodidlo
  • citlivost ve špičce

Shrnutí recenze

Technické nástupové boty do hor. Koncept odolné boty zůstal, moderní technologie ho však posunuly zase o kousek dál. Jak si nový model povede na via ferratách?

PODROBNÝ POPIS

Klasické nástupovky AKU Rock prověřila v terénu dlouhá řada outdoorových nadšenců. Nejnovější model AKU Rock DFS je inspirován původní verzí z roku 2010 (a inovovanou verzí z roku 2013). Koncept odolné horské boty zůstal, moderní technologie ho však posunuly zase o kousek dál.

Hlavní novinkou je systém DFS (Dual Fit Systém), neboli systém dvojího utahování tkaniček. Na výběr máte utažení pro KOMFORTNÍ CHŮZI, které využijete při dlouhých nástupech a ve chvíli, kdy pro nohy potřebujete více prostoru. Jakmile se pouštíte do techničtějších pasáží, přichází ke slovu systém utažení pro PŘESNÉ LEZENÍ. Tkaničky jsou zafixované k popruhům, které vedou kolem celé nohy. Pomocí rychlozdrhovadla upravíte dotažení přední části tak, že máte podobný pocit jako v lezečkách. Nezávislým stahování tkaniček docílíte nastavení přesně na míru vašim aktuálním potřebám.

Boty AKU Rock DFS se vyrábí v nízké i vysoké variantě (s membránou GORE-TEX® nebo bez ní), model je uzpůsobený i pro ženské chodidlo. Primárně jsou boty určeny pro využití na via ferratách nebo při lehkém lezení/popolézání v horách. Jelikož mají boty mírně rozšířené futro kvůli komfortu při nástupech, nebál bych se je použít i mimo technické horské pasáže.

Pro dostatečnou odolnost je bota vybavena okopem po celém obvodu, v oblasti špičky je okop rozšířený. Úpravou prošel také „toe box”, který nyní poskytuje více místo pro prsty (což oceníte hlavně při sestupech). O dobrý záběr v terénu se stará podešev Vibram MEGAGRIP COMPOUND se samočistícím vzorkem. V přední části najdeme climbing zone pro přesné umístění špičky boty při lezení.

Další informace

Italská značka AKU je symbolem kvalitní trekingové, outdoorové obuvi  s více než 30-ti letou tradicí. Značka AKU se během těchto let vyvinula z malé rodinné dílny v uznávanou obuvnickou firmu specializující se na trekingovou, outdoorovou obuv, která je určená dovysokohorském terénu až po obuv určenou k volnočasovým aktivitám pro pobyt v přírodě i ve městě.

Vývoji každému novému modelu věnují v AKU opravdovou péči a lásku a promítají do něho své letité zkušenosti nabyté při tradiční, řemeslné činnosti, která je pro tuto oblast Itálie pověstná.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: