HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Představení bot: AKU Rock

Představení bot: AKU Rock

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku AKU Rock DFS
Určení lehký treking, via ferrata, nástupová
Základní vlastnosti outdoorových bot Kombinovaná
Výška bot Low (nízká)
Pohlaví Pánský
Materiál: svršek 1,6 mm semišová kůže + mikrovlákno a tkanina AIR 8000
Materiál: membrána GORE-TEX®,
Materiál: podešev Vibram Approcciosa
Hmotnost 390 g
Climbing zone Ano
Velikost testované boty v UK 8,5
Barevné varianty černo-oranžová, šedou-oranžová, zelená, žlutá, mint
Šněrování dvojité DFS šněrování
Infocena 3 990 Kč
Dodává Alpitrek
Více info na www.alpitrek.cz

Zaujalo mě

  • precizní šněrování
  • prostor pro chodidlo
  • citlivost ve špičce

Shrnutí recenze

Technické nástupové boty do hor. Koncept odolné boty zůstal, moderní technologie ho však posunuly zase o kousek dál. Jak si nový model povede na via ferratách?

PODROBNÝ POPIS

Klasické nástupovky AKU Rock prověřila v terénu dlouhá řada outdoorových nadšenců. Nejnovější model AKU Rock DFS je inspirován původní verzí z roku 2010 (a inovovanou verzí z roku 2013). Koncept odolné horské boty zůstal, moderní technologie ho však posunuly zase o kousek dál.

Hlavní novinkou je systém DFS (Dual Fit Systém), neboli systém dvojího utahování tkaniček. Na výběr máte utažení pro KOMFORTNÍ CHŮZI, které využijete při dlouhých nástupech a ve chvíli, kdy pro nohy potřebujete více prostoru. Jakmile se pouštíte do techničtějších pasáží, přichází ke slovu systém utažení pro PŘESNÉ LEZENÍ. Tkaničky jsou zafixované k popruhům, které vedou kolem celé nohy. Pomocí rychlozdrhovadla upravíte dotažení přední části tak, že máte podobný pocit jako v lezečkách. Nezávislým stahování tkaniček docílíte nastavení přesně na míru vašim aktuálním potřebám.

Boty AKU Rock DFS se vyrábí v nízké i vysoké variantě (s membránou GORE-TEX® nebo bez ní), model je uzpůsobený i pro ženské chodidlo. Primárně jsou boty určeny pro využití na via ferratách nebo při lehkém lezení/popolézání v horách. Jelikož mají boty mírně rozšířené futro kvůli komfortu při nástupech, nebál bych se je použít i mimo technické horské pasáže.

Pro dostatečnou odolnost je bota vybavena okopem po celém obvodu, v oblasti špičky je okop rozšířený. Úpravou prošel také „toe box”, který nyní poskytuje více místo pro prsty (což oceníte hlavně při sestupech). O dobrý záběr v terénu se stará podešev Vibram MEGAGRIP COMPOUND se samočistícím vzorkem. V přední části najdeme climbing zone pro přesné umístění špičky boty při lezení.

Další informace

Italská značka AKU je symbolem kvalitní trekingové, outdoorové obuvi  s více než 30-ti letou tradicí. Značka AKU se během těchto let vyvinula z malé rodinné dílny v uznávanou obuvnickou firmu specializující se na trekingovou, outdoorovou obuv, která je určená dovysokohorském terénu až po obuv určenou k volnočasovým aktivitám pro pobyt v přírodě i ve městě.

Vývoji každému novému modelu věnují v AKU opravdovou péči a lásku a promítají do něho své letité zkušenosti nabyté při tradiční, řemeslné činnosti, která je pro tuto oblast Itálie pověstná.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: