HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Velká srpnová soutěž, část třetí: Kolika expedic na K2 se již zúčastnil Radek Jaroš?

Velká srpnová soutěž, část třetí: Kolika expedic na K2 se již zúčastnil Radek Jaroš?

Věděli jste, který Angličan jako první vystoupil na osmitisícovku? Tak pro vás mám třetí otázku naší Velké srpnové soutěže. Tentokrát se soutěžní otázka týká českého horolezce Radka Jaroše.

Správná odpověď na druhou otázku

Minulý týden jsem se ptal na jména britských lezců, kteří jako první vystoupili na některý z osmitisícových vrcholů. Jelikož v 50. letech, kdy se uskutečnily prvovýstupy na většinu z nejvyšších hor planety, se většina lezeckých snah soustředila na dotehdy neslezené vrcholy. Prvovýstupu na Everest sice dosáhli členové britské expedice – Novozélanďan Hillary a a nepálský Šerpa Tenzing.

Prvními Brity na vrcholu osmitisícovky tak nakonec byli Joe Brown a George Band, kteří v roce 1955 vystoupili na tehdy nejvyšší nevylezenou horu – Kančendžengu. O den po nich je následovalo další vrcholové družstvo ve složení Norman Hardie a Tony Streather.

Kolika expedic na K2 se zatím zúčastnil Radek Jaroš?

Radek Jaroš nejúspěšnějším českým himálajským lezcem, na kontě má již 13 osmitisícovek, po letošním výstupu na Annapurnu mu chybí již jen poslední hora, 8611 metrů druhý nejvyšší vrchol světa – K2. I o tu se ale již několikrát pokoušel.

Pošlete emailem nejpozději v 23:59 v pátek 24. srpna na vojta@pohora.cz kolika expedic se již Radek Jaroš zúčastnil, a do předmětu emailu, prosím, napiště „Soutěž„.

A společně doufejme, že na Annapurně omrzlé nohy Radkovi neznemožní pokusit se v létě 2013 o K2 znovu a již úspěšně.

Velká srpnová soutěž na Pohora.cz

…probíhá ve čtyřech kolech celý srpen. Každou srpnovou sobotu ráno naleznete na Pohora.cz novou soutěžní otázku i správnou odpověď na tu předchozí. Je tedy třeba odpovědět každý týden zvlášť.  Ze všech účastníků, kteří mi pošlou 4 správné odpovědi, vylosujeme nejméně 3 výherce, kteří si budou moci vybrat z cen níže. Bude-li úspěšných účastíků jen o něco více než 3, oceníme všechny. Pokud by dokonce čtyři správné odpovědi poslalo méně čtenářů, další vylosujeme z těch s třemi správnými odpověděmi, atd. Tedy se neváhejte zúčastnit i pokud vám některé kolo uteklo, jména vítězů zveřejníme na Pohora.cz v neděli 2. září.

Účastí v soutěži souhlasíte se zařazením emailu do seznamu odběratelů přehledu horských novinek, který posíláme 1x měsíčně. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli snadno odhlásit.

Co můžete vyhrát? Přece to, co si sami vyberete!

Zaprvé jsou k dispozici ceny z obchodu s horolezeckými a cestovatelskými knihami a průvodci knihynahory.cz, nabídnout mohu třeba:

 • Miroslav Šmíd – Cesty a návraty

Zadruhé si můžete vybrat pro sebe a své kamarády sadu rovnou pěti námořnických triček od trops-sport.cz, což je e-shop zaměřený na prodej a výrobu sportovních dresů. Jeho specializací je potisk vlastními jmény a čísly. V nabídce také cyklistické dresy České republiky a ČSSR. Jedním z jeho stěžejních produktů jsou námořnická trička. Opět doplněna možností potisku jmény, obrázky, logy…

Zatřetí si můžete vybrat cokoli z cen pro výherce soutěží na HedvábnéStezce.cz, aktuálně jsou k dispozici tyto ceny:

 • sada dobrodružných her 4 cestovatelské hry
 • Šepot buše (Jaroslav Mareš)
 • Cyklostezky Evropy (Lucie Kovaříková, Michal Jon)
 • průvodce Rough Guides Bali a Lombok
 • Encyklopedie Velcí cestovatelé, nakladatelství Mladá Fronta
 • Vábivé Ticho (Joe Simpson) – Jota
 • Rough Guides Skotsko – Jota
 • Západ USA – Jota
 • Digitální fotografie v Corel Draw – CPress
 • Španělská slovíčka a fráze – CPress
 • LP Bangkok
 • Průvodce Banátem od CK Kudrna
 • Průvodce Sardinií od CK Kudrna
 • cestopis Austrálie: Do duše kontinentu (Vlastimil Tichý)
 • Zoner Photo Sudio
 • Pravé jemenské kadidlo

Začtvrté si můžete vybrat šátek od lezecké firmy Five Ten.

Tento seznam je jen orientační a bohužel nemůžu garantovat dostupnost všech těchto cen v době konce soutěže, naopak je i možné, že nějaká cena přibude.

Výhry nezasíláme, výherce si cenu převezme v Klubu cestovatelů v Praze nebo v Brně.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: