Ve Friedrichshafenu se blíží největší evropský outdoorový veletrh

Ve Friedrichshafenu se blíží největší evropský outdoorový veletrh

Od čtvrtka 11. do neděle 14. července se na výstavišti v jihoněmeckém Friedrichshafenu na břehu Bodamského jezera uskuteční již podvacáté největší evropský outdoorový veletrh OutDoor.

Veletrh OutDoor je každoroční přehlídkou nejnovějších trendů na poli outdoorového vybavení. Je i větší než outdoorová sekce mnochovského veletrhu ISPO a ve světě je možná významnější jen americký veletrh Outdoor Retailer, jehož letní vydání se chystá na přelomu července a srpna v Salt Lake City a je hlavním místem prezentace zámořských značek.

Pro evropské výrobce je ale friedrichshafenský OutDoor každoročně prostorem ukázat své novinky a koncepty pro nejbližší sezonu či dvě. Veletrh je oblíbený i mezi českými výrobci, zúčastní se ho tradičně přes 20 českých firem včetně nejznámnějších jako je Tilak, Tendon a Singing Rock, Direct Alpine, Pinguin, Warmpeace a spousta dalších.

V doprovodném programu navíc čeká na návštěvníky mnoho zajímavých přednášek, outdoorové módní přehlídky, závody v High Jumpu, boulder stěna, lanové centrum, nebo velká výstava stanů s více než 30 vystavovateli. Zároveň bude už první den vyhlášena tradiční a prestižní OutDoor Industry Award pro nejzajímavější výrobky a technická řešení.

Z veletrhu vám na Pohora.cz přineseme zpravodajství aktuálně přímo z místa i později o nejzajímavějších novinkách, které se během dalších měsíců objeví i na pultech českých obchodů.

Více na outdoor-show.com.

Kde se v průběhu veletrhu ubytovat?

Okolí výstaviště se po dobu outdoorového veletrhu každoročně promění ve stanové městečko a parkoviště jsou plná obytných aut, přesto může přijít vhod třeba Ibis přímo na letišti Friedrichshafen, které je přímo u areálu výstaviště. Ačkoli je to z něj jen pár set metrů vzdušnou čarou, kolem ranveje vás sveze veletržní autobus.

Pokud nechcete Friedrichshafen navštívit jen kvůli veletrhu, vemte s sebou třeba in-line brusle nebo kolo, nebudete litovat. Další informace o tom, co zajímavého v okolí Bodamského jezera podniknout, vám rádi dají v této skupině na Facebooku: facebook.com/NemeckoTuristickaZeme.

Německá turistická centrála

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: