HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Václav Hrbek z Alpine Pro: „Hory jsou pro mě životní cestou“

Václav Hrbek z Alpine Pro: „Hory jsou pro mě životní cestou“

Poslední tři olympiády jste mohli české sportovce vidět v zajímavých modelech, co se oblečení týče. Tím, kdo stojí za podařenými outfity, které na mezinárodní scéně sklidili úspěch, je pan Václav Hrbek, jeden ze zakladatelů společnosti Alpine Pro.

Český výrobce outdoorového oblečení Alpine Pro se za 20 let svého působení vypracoval na jednu z nejuznávanějších módních značek v České republice. Určitě také pomohla spolupráce s Českým olympijským výborem, která započala před ZOH ve Vancouveru. Všechny tři olympijské kolekce, které Alpine Pro pro sportovce vyrobila, získaly mezinárodní designové ocenění. Společnosti se tak podařilo skloubit nevšední design s požadovanou funkčností, a proto bude také oblékat české sportovce i v roce 2016 na olympiádě v brazilském Riu.

O oblečení, olympijských kolekcích a o outdoorových aktivitách jsme si povídali se zakladatelem společnosti Alpine Pro panem Václavem Hrbkem, který má v současné době ve společnosti na starosti, kromě jejího řízení, oddělení realizace, to znamená design a výrobu.

Společnost Alpine Pro je předním českým výrobcem zimního a outdoorového oblečení. Jaký je váš vztah k těmto aktivitám?

S prodejem zimního oblečení jsme začali z toho důvodu, že nám zimní a outdoorové aktivity byly velmi blízké. Ačkoliv jsem skoro každý den v kanceláři, zájmy jdou přesně tímhle směrem. Jsme Alpine Pro, takže jsme zlezli poměrně dost čtyřtisícovek v Alpách. Něco jsme si zlezli sami, něco s guidem, který pro nás mimochodem testuje, takže jsme vylezli Matterhorn, Mont Blanc, Monte Rossu, vylezli jsme Triglav, který je tedy nižší, ale slovinské Alpy mám velice rád. Na delší cesty není moc čas, takže třeba do Himálaje jsme nevyjeli, to je z mého pohledu minimálně na 14 dní, nemůžu si dovolit tady chybět.

Vypadáte jako velmi sportovně založený člověk, co nějaké další, řekněme klasické sporty?

Poměrně hodně jezdím na kole, najezdím tak 3000 km na biku, účastním se série amatérských závodů Kola pro život, tak 500 km naběhám, nějaké ty půlmaratony, maratony, plus něco naplavu. Jako šéf firmy na lyžařské oblečení samozřejmě rád lyžuju.

Tento článek vyšel také v časopise Svět outdooru 4/2014.

Jste vyznavačem klasického sjezdového lyžování, freeridu, skialpu nebo běžek?

V posledních sedmi až osmi letech jsem se ze sjezdového lyžování přeorientoval na běžky a skialpy. V současné době ty skialpy ze zimních sportů dělám nejvíc. Zejména pak v Alpách, tady v Čechách máte jenom 2 až 3 výlety, které stojí za to. V Janských Lázních podporujeme skialpinistický oddíl AKLVK (Alpinistický klub lyžařů východních Krkonoš – pozn. redakce), s jeho členy poměrně dost chodím, byl jsem i na mistrovstvích republiky. Co se týče běžek, mám za sebou Krkonošskou 70 a radši mám bruslení než tu klasiku, takže třeba Jizerská 50 pro mě není (smích).

Co se týče Alpine Pro, proč jste se vrhli právě na zimní či outdoorové oblečení a proč si myslíte, že je vaše značka zejména v ČR tak oblíbená?

Důvodů, kvůli kterým jsme se rozhodli dělat zimní a outdoorové oblečení a doplňky, bylo mnoho. Primárně jsme ale chtěli dělat něco, co nám je blízké, a k horám jsme měli vždycky blízko, takže se před 20 lety spojilo příjemné s užitečným. A nás ta práce do dneška strašně baví. A proč nás lidé nakupují? Snažíme se přicházet s novými produkty, inovujeme kolekce a věnujeme hodně úsilí novým materiálům a designu. Úzce spolupracujeme na vývoji materiálů s Technickou univerzitou v Liberci, a abychom byli trendy a šli s dobou i po designové stránce, máme ve francouzském Annecy, ve městě pod Alpami, externí vývojovou a testovací kancelář, kde máme 4 lidi, kteří nám řídí designovou část kolekce a posunují nás ve vývoji dál, protože jsou přímo v horách.

Václav Hrbek je spoluzakladatel a majitel společnosti Alpine Pro, v byznysu se pohybuje přes 20 let, podnikat začal už při studiích na VŠE, kde získal titul bakalář, na pokračování ve studiu kvůli podnikání neměl čas. Je ženatý a před čtyřmi roky se konečně odstěhoval z Prahy, kde žil v budově, kde má Alpine Pro kanceláře. Měsíc až dva v roce tráví v jihovýchodní Asii, aby kontroloval kvalitu výroby

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: