V sobotu se uskuteční další beskydský očistec + VIDEO

V sobotu se uskuteční další beskydský očistec + VIDEO

Ano očistec. Jinak se totiž extrémní závod „adidas 24 hodin na Lysé hoře“ nedá nazvat. Pokud vás zajímá, čím si budou muset zúčastnění projít, nahlédněte do článku.

Už tuto sobotu (26. 1.) v 10:00 se rozběhne další v pořadí druhý ročník extrémního vytrvalostního závodu „24 hodin na Lysé hoře“. Zároveň se jedná o zimní mistrovství ČR v horském maratonu jednotlivců.

V čem spočívá extrémnost závodu?

V tom, že není žádný cíl a to je vždycky nejhorší. Při závodě nemáte žádnou hmatatelnou motivaci, protože závodíte jen s časem a kilometry. Je jen na vás, kolikrát otočíte trasu hotel Petr Bezruč – Lysá hora (vrchol). Loňský vítěz Zbyněk Cypra vytvořil neuvěřitelných 14 výstupů na vrchol. Druhý Petr Míl za ním o jeden okruh zaostal. Pořadatel závodu Libor Uher skončil třetí s 12 okruhy.

Parametry závodu:

Okruh je dlouhý zhruba 11,4 kilometrů.

Převýšení je úctyhodných 764 metrů.

Počty závodníků a podmínky:

Loni se sešlo 269 jednotlivců a 133 dvojčlenných štafet. Letos se počty v kategorii jednotlivců téměř zdvojnásobily a štafety zaznamenaly také nárůst účastníků. To svědčí o rostoucí popularitě závodu.

Loňské počasí bylo mrazivé a slunečné, letos se očekává podobný průběh. S ohledem na obtížnost závodu si nedokážu představit jiné než slunné počasí.

Trailer je sice z loňského roku, ale Lysá má vrchol pořád ve stejné výšce (trasa je pozměněna viz obr. výše) Mrkající

Příští týden vám pohora.cz přinese rozhovor s jedním z účastníků závodu Davidem Horákem. Dojmy budou určitě bezprostřední a zajímavé. Pokud vás zajímají bližší informace, tak se podívejte na oficiální stránky závodu.

S využitím lh24.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: