V jakých botách chodí na treky cestovatelské duo Alča a Mája?

V jakých botách chodí na treky cestovatelské duo Alča a Mája?

Sehrané cestovatelské duo Alča a Mája, které spojuje projekt Aawesome.cz, cestuje nejraději jen s krosnou na zádech a pěšky. Jaké boty obouvají na treky?

Tam, kde jsou slyšet jen medvědi a vlci

Alena Mahlejová a Marie Šnajdrová jsou ostřílená cestovatelská dvojice: mají za sebou téměř roční cestu kolem světa, přechod Patagonie, PCT (Pacific Crest Trail) nebo řadu treků na Aljašce. Jejich posledním cestovatelských počinem byl 2 000 km dlouhý Pacific Northwest Trail (PNT). Nádherný, náročný a divoký trail odlehlými oblastmi Montany, Idaha a Washingtonu prošly celý, a to jen v jedněch botách. 

Společně skládají autorské písně na ukulele, které mají v krosně vždy s sebou, a ze svých cest vydaly dvě knihy. Rády přednáší pro veřejnost, kde lidem předávají nadšení a snaží se je motivovat nejen k cestování, ale i k sebepřekonávání.

V čem chodíme na treky ?

„Dálkové traily se chodí v nízkých botách, u kterých bývá daní za všechny výhody (oproti pohorkám) jejich nízká trvanlivost. To ale neplatí u AKU FlyRock! Boty vydržely celý 2000 kilometrů dlouhý a velmi náročný trail PNT (Pacific Northwest Trail) v USA. Protáhly jsme je deštným lesem, suchými pouštními oblastmi, drsnými horami, kde bylo tu a tam i lehké lezení skalami.

Cestovatelské duo Alča a Mája chodí dálkové treky jedině v botách AKU FlyRock
Cestovatelské duo Alča a Mája chodí dálkové treky jedině v botách AKU FlyRock

Boty AKU Flyrock GTX jsou lehké a odolné, s dostatečným prostorem pro prsty. Potěšilo nás u nich skvěle vyřešené zavazování na rychlosvorku. Dále nás nadchla jejich přilnavost, odolnost podrážky a trvanlivost tlumení, které nám celou dobu na trailu zajišťovalo příjemný měkký došlap. Nejslabším místem z hlediska odolnosti bylo polstrování v patní části u achilovky, které se během intenzivního používání prodřelo. Každopádně se jednalo spíše o estetickou záležitost. GTX membrána botě vždy trochu ubere na prodyšnosti, nicméně my měly dopředu respekt z vlhkosti v deštných lesích, a tak jsme byly za membránu ve finále rády. Milým překvapením pak bylo, že promočená bota nám opravdu rychle uschla.“

Alena Mahlejová a Marie Šnajdrová
(Upřímné a autentické hodnocení. AKU Alču ani Máju finančně ani materiálně nesponzoruje.)

AKU FlyRock GTX

Fast hiking i dálkové treky. Rychlá, lehká a prodyšná turistická bota, ideální pro běžeckou turistiku a přechody hor. Vyniká tam, kde je vyžadována přilnavost, ochrana a odpružení. 

Podrážka Vibram Flight Traction Lug Megagrip je mimořádně přilnavá, mezipodešev High Cushion a High Rebound EVA zase nabízí úžasné odpružení. Vnitřek boty je vybaven patentovaným systémem AKU Elica Stride System, díky kterému je tlak rozložen na celé chodidlo. Svršek boty je zpevněn překryvy sloužícími jako ochrana exponovaných míst. Membrána GORE-TEX® Extended Comfort vám pomůže udržet nohy v suchu

  • Svršek: textil a svařovaná PU folie
  • Membrána: GORE-TEX® Extended Comfort
  • Podrážka: VIBRAM® Flight Traction Lug Megagrip
  • Hmotnost: 300 g (dámský ½ pár)

Více na www.Alpitrek.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: