V čem chodí do hor Holka s bucket listem – Lůca Kutrová? Inspiruj se!

V čem chodí do hor Holka s bucket listem – Lůca Kutrová? Inspiruj se!

Výběr bot na dálkový trek je pro hikery extrémně důležitý. Požadavky a nároky na takovou obuv se u každého liší. Na trekách, kde šlapeme stovky, možná tisíce kilometrů požadujeme od bot primárně pohodlí a prodyšnost. V čem chodí na dálkové treky holka s bucket listem Lůca Kutrová?

Její příběh

Lůca se jednoho kocovinového rána probudila s tím, že chce změnit svůj život, a napsala si na papír první věci, které si touží splnit. Tímto způsobem vznikl její bucket list (seznam přání) a Lůca si tak začala plnit své sny. Díky bucket listu se podívala mimo jiné na 800 km dlouho Svatojakubskou pouť do Santiaga de Compostela nebo na Pacifickou hřebenovku (4 200 km), kde objevila kouzlo dálkové chůze. Dnes je Lůca zkušená cestovatelka, spisovatelka a milovnice zážitků, které sdílí se svým pejskem Marvelem.

 Společně už obešli naši republiku po Stezce Českem (2 200 km) a absolvovali řadu dobrodružných treků a horských výstupů v Evropě. Pokud spolu zrovna necestují a nelezou po horách, píšou o tom knihy, vypráví na přednáškách a vedou neziskovou organizaci Pomáhej s Marvelem, jejímž cílem je podporovat zvířecí útulky. Do budoucna by si k sobě chtěli najít chlapa, který ten jejich životní chaos zvládne.

V čem chodím do hor? 

„Úplně první Altry jsem pořídila v roce 2018 na PCT (Pacifické hřebenovce) v USA, tehdy model Lone Peak 3.5. Byla jsem překvapená, jak moc hikerů v Americe tuto značku používá. Měl je na nohou každý druhý. Brzy poté, co jsem je začala používat, mi došlo, že jsem vlastně nikdy lepší boty neměla – široká špička, nulový drop a už žádné puchýře. Na PCT mi vydržely jedny na 1 000 km.

Když jsem v roce 2022 přešla Stezku Českem (2 200 km), stačil mi jeden pár dokonce na celou cestu! Za celou dobu se mi nestalo, že by se mi do nich udělala díra nebo že by se někde rozpadly, což o botách jiných značek bohužel říci nemohu. Novější modely Lone Peaků používám na všechny své delší přechody a občas v nich chodím i v zimě. Zamilovala jsem si je.“

Lucie Kutrová
(Upřímné a autentické hodnocení. ALTRA Lucii finančně ani materiálně nesponzoruje.)

V botách Altra Lone Peak přešla Lůca Stezku Českem
V botách Altra Lone Peak přešla Lůca Stezku Českem

ALTRA LONE PEAK

Legenda. Nejoblíbenější bota na amerických dálkových trecích. Favorit českých kluků a holek vydávajících se na dlouhé štreky jako Stezka Českem, Svatojakubská cesta nebo třeba GR 11. 

Nynější sedmá verze (Lone Peak 7) má rychleschnoucí svršek zpevněn v kriticky namáhaných místech. Mezipodešev EGO™ poskytuje střední míru tlumení. Inovovaná podrážka MaxTrac™ složená z různě tvrdých směsí kopíruje tvar lidského chodidla a zajišťuje vynikající přilnavost.

  • Drop: samozřejmě nula
  • Výška podešve: 25 mm
  • Hmotnost: 314 g

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: