HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

V Banffu vyhrál zimní Gasherbrum

V Banffu vyhrál zimní Gasherbrum

Film o první zimním výstupu na Gasherbrum II pojmenovaný stručně a výstižně Cold – Zima vyhrál hlavní cenu na filmovém festivalu v kanadském Banffu.

Film Cold režiséra Ansona Fogela je sestříhaný ze záběrů z expedice Denise Urubka, Simone Mora a Cory Richardse na Gasherbrum II, na který se jim jako prvním podařilo vystoupit v zimě. Gasherbrum II se tak stal první osmitisícovkou s úspěšným zimním výstupem v Pákistánu.

Nejlepší knihou loňského roku se stala Freedom Climb od Bernadette McDonald. Kniha pojednává o polských lezcích, jejich obchodním a výrobním schopnostem za komunistického režimu a hlavně jejich fenomenálních výkonech především v zimním himálajském lezení v 80. letech.

Fotografickou soutěž vyhrál v Banffu Tim Remick se svou sérií fotografií horolezců po sestupu z Mt. McKinley. Jeho fotografie si můžete prohlédnou zde, šipkami vpravo nahoře se dostanete na další.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: